Optimalizace zdraví Performance lifestyle

Staronový pohled na léčbu nemoci a zvyšování výkonu:

Léčení pomocí rostlin (herbalismus) má tisíciletí dlouhou tradici, která začala už za dob starobylých civilizací, přežila středověk a do dnešních dní je součástí kulturního dědictví řady národů.

Herbalismus byl předchůdcem dnešního lékařství a objevoval se již ve starobylém Egyptě, Řecku, Římě, Indii (Ajuvérda), Číně (Tradiční Čínská medicína) a Amazonii, svou formu měli také Inkové a Aztékové. Na našem území jej využívali Keltové.

 

A právě na odkaze Evropského herbalismu stoji lidová moudrost našich babek kořenářek, kterou můžete do dnešních dní nepřímo načerpat ve skrytých krámcích a bylinkářstvích, rozesetých tu a tam po našich městech a vesnicích.

Že je herbalismus více dílem víry nežli účinku? Nikoliv!

Látky obsažené v řadě běžně dostupných a rostoucích bylin (někdy stejných všude po světě, někdy specifických pro dané geografické podmínky), se staly v posledních letech předmětem intenzivního studia vědeckých týmů po celém světě, s překvapivými výsledky.

 

Po tisíciletích tradičního užívání bylin pro léčbu nemocí a zvyšování výkonu se až v 21. století podařilo pomocí vědeckého aparátu izolovat látky v nich obsažené a pomocí přísné metodologie jejich tradiční efekty potvrdit. Zatímco tedy moderní přístup čekal na možnost využívat tyto látky do dnešních dní, tradice z nich těží celá století.

 

V rámci mého systému Performance lifestyle 3.0 dochází k prolínání poznatků o léčivé síle bylin z výše uvedených tradičních lékařských systémů, se současnými poznatky vědy o tom, jak tyto látky v lidském těle fungují, a které biochemické procesy jimi lze optimalizovat.

V mém přístupu se tak prolíná tradice a současnost, herbalismus a biochemie, ověřená praxe a aplikovaná teorie.

Více o využití léčivé síly bylin k léčbě a prevenci nemocí, stejně jako k přeměně postavy a zvyšování výkonu se dozvíte na přednáškách a v protokolech Performance lifestyle 3.0.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.