Hormonální optimalizace Performance lifestyle

Brainmax 3.0 – Anabolic Dagger

Král je mrtev, ať žije král! Tak by se dal nazvat vznik Brainmaxu 3.0 (BM3.0), který na trůně anabolizérů nahrazuje zesnulý Dagger od Infinity labs, který se v původním složení již několik let nevyrábí. Odkazuje na něj obalem, chutí i složením, přesto jsem původní recepturu do značné míry sám vylepšil na základě aktuálních vědeckých výzkumů i testování na sobě a svých klientech. A proto prosím přivítejte Anabolickou dýku!


 

Jakožto příznivec doplňků stravy spatřuji na poli předtréninkových přípravků dvě hlavní revoluce: Ta první přišla s příchodem Jack3D a DMAA (1,3-dimethylamylaminu), kdy se v podstatě do všech předtréninkovek (stimulantů) přidávaly deriváty amfetaminu, které sice způsobovaly neuvěřitelně tvrdé a euforické tréninky, doplňované zběsilým focením selfie, pózováním a zapálenými hovory o Zyzzovi, ale na druhou stranu již po několika dnech užívání vedly k vyhoření adrenál, chronické únavě a přetrénování a nakonec si spolu s překračováním dávek vyžádaly v USA několik životů, načež byly jednou provždy a celoplošně zakázány.

Za druhou, podstatně menší a mnohými neobjevenou revoluci na poli předtréninkových přípravků pak považuji příchod Daggeru od Infinite labs na náš trh. Pamatuji si to jako dnes, když jsem si jej poprvé míchal na recepci v posilovně a podivoval se nad tou podivnou kořenovou vůní, která mnohým připomínala polívku. Trénink, který následoval byl neskutečný: Takový drive, energii a motivaci jsem zažil naposledy právě u výše zmíněných předtréninkovek první revoluce, přesto jsem ani při podrobném zkoumání nenašel ve složení nic s byť pouze zdánlivě stimulačním efektem.

Druhý znatelný efekt jsem pak pocítil až po cca jednom týdnu užívání, kdy místo aby se jako u ostatních předtréninkovek vytvářela tolerance, skutečný efekt teprve přicházel: Napumpování, tvrdost a později vyrýsovanost svalů šla ruku v ruce s akutním zvyšováním síly a regenerace a ja tak jal podezření, že v tom Daggeru musí být sakra nějaké ilegální steroidy. Nebyly.

Každý kdo jej vyzkoušel mi dá za pravdu, že tréninky na něm neskutečně bavily a výsledky byly rychlejší než kdy dříve. Díky nepřítomnosti stimulantů se dal Dagger užívat celé měsíce a mnozí si po nějaké době bez něj již kvalitní trénink nedokázali ani představit. Zveřejnění Daggeru pro veřejnost byl však pomalý začátek jeho konce.

Zřejmě kvůli chuti, která nebyla vhodná pro mainstream trh, stejně jako řadě v té době neznámých (přesto velice efektivních) látek, si ve světě Dagger nikdy nevydobyl přílišnou oblibu a protože poptávka udává nabídku, Infinite labs jej přestali nakonec vyrábět a nahradili ho novou variantou, která se podobala jako vejce vejci všem stovkám ostatních klasických předtréninkovek.

Česká republika si své zásoby držela ještě minimálně rok a řada prodejců se musela podivovat, proč je o tento nenápadný suplement takový zájem. Postupně se však zásoby tenčily, až se nakonec vyprodaly. A já si pak po asi 10ti měsíční pauze sehnal své poslední balení na jedné zapadlé aukci v Austrálii. Pravděpodobně to bylo tehdy poslední balení na celém světě (pouze Dominik Kodras si schovává dodnes několik odměrek své Dagger – anejo reservy, kterou má doma v křišťálové váze na mramorovém podstavci a nabírá ji lžičkou z pravé slonoviny pouze za úplňku, když je měsíc stejně žlutý jako obal Daggeru).

V měsících a letech následujících jsem se snažil při svých cestách po světě nalézt za Dagger plnohodnotnou náhradu či alespoň slabšího bratříčka, leč marně. Po loňském vydání Brainmaxu 2.0 mě tak nakonec napadla revoluční myšlenka: Což takhle si vytvořit Dagger znovu, sám a možná i lépe.

 

Jedna dýka vládne všem, jedna jim všem káže

Základem bylo odhalit, které ingredience byly v původním Daggeru tak účinné a které tam naopak byly navíc kvůli marketingu (například kyselina aspargová). Během roku 2016, kdy se můj byt v rámci tvorby systému Performance lifestyle 3.0  přeměnil na jakési překladiště látek a suplementů z celého světa, jsem jeho jednotlivé složky testoval na sobě, přátelích a vybraných klientech. Co se ukázalo býti efektivní, začlenil jsem do svého systému a zbytek vyřadil. I přesto žádná z testovaných substancí neměla efekt ani trochu podobný síle původního Daggeru a bylo tedy jasné, že skutečný efekt tkví až v síle jejich kombinace: Celek je více než suma částí.

Proto jsem začal testovat jednotlivé složky kombinovaně , nejprve ve dvojicích, posléze ve skupinách. Efekt ale stále nepřicházel, ba naopak, při testování některých přírodních zvyšovačů testosteronu se u mě začaly objevovat některé nepěkné vedlejší estrogenní efekty. Hovoříme tady zejména o vyšších dávkách tribulusu a fenugreeku. Postupem času jsem tak nakonec došel poznání, že jednotlivé látky musí mít specifické dávkování (které u Daggeru nebylo rozepsáno), aby se objevily konkrétní požadované efekty. Ne vždy více znamená lépe a u spousty optimalizátorů testosteronu i dalších hormonů existuje tenká hranice tzv. sweet spot, kdy mají maximální pozitivní účinek při současném vyloučení negativních efektů.

Je to křehké vybalancování jednotlivých složek Brainmaxu 3.0, které musí být v daném množství a poměru, aby se někde doplňovaly, někde tlumily a někde zesilovaly navzájem svůj efekt.

Když přišla první testovací dávka BM 3.0, nedělal jsem si velké naděje, že by šlo něco cítit již při prvním tréninku. Opak však byl pravdou: Nejenže se podařilo napodobit onu citrónovou kořenitou chuť, tolik specifickou pro původní Dagger, ale navíc jsme dosáhli i stejného ne-li lepšího účinku, a to jak na motivaci a energii do tréninku, tak na napumpování a plnost svalů během tréninku, a snad i (tohle ještě musíme změřit z krve, až ho vyzkoušíte) zvyšování testosteronu. Již po týdnu užívání lze cítit mohutný efekt na přeměnu postavy a tréninky mají nový drive a energii bez nutnosti přidávat kofein a další stimulanty (byť tak činit můžete).

Budu velice rád, pokud mi na základě svého testování BM 3.0 pošlete zpětnou vazbu, jak se Vám na něm cvičilo, fotky přeměny postavy či dokonce i krevní testy (pokud jste klienti Efektivních postupů, abychom mohli klinicky prověřit v přirozených podmínkách jeho vliv na hladinu testosteronu).

Z tréninku na testovací verzi Brainmaxu 3.0, druhý den po příletu z tréninkového kempu v Marbelle. Takové napumpování, tvrdost svalů a drive do tréninku jsem nezažil celé měsíce bez ohledu na používané stimulanty a anabolizéry.

 

Protokol obnovy testosteronu

Při designování složení Brainmaxu 3.0 jsem šel trochu sám proti sobě, protože je v něm v podstatě vyzrazen protokol pro optimalizaci Testosteronu, který měl být obsažen v PL 3.0 Hypertrophy protocolu. Protože však s nedostatkem testosteronu bojuje většina soudobé mužské populace a protože málokdo má prostředky a chuť dávat jednotlivé suplementy dohromady z různých stránek, potažmo i zemí, vidím tuto možnost získat vše potřebné v jedné odměrce Brainmaxu 3.0 jako velkou příležitost z mé strany, jak nakopnout Vaše výsledky do nových výšin.

Je to takzvaná win-win situace: Pokud budete mít dostatek testosteronu, budete mít lepší výsledky na mých tréninkových protokolech a já budu mít spokojené klienty, kteří se budou rádi vracet a šířit pozitivní zpětnou vazbu dále. Vyhrajeme tedy všichni. Současně se nemusíte bát, že byste o něco byli ochuzeni. Suplementace v BM 3.0 tvoří takzvanou první úroveň optimalizace testosteronu, kde tu druhou, pokročilejší se dozvíte právě až později na vhodné přednášce, semináři či protokolu.

Ale do té doby: Enjoy rising.

Mgr. Adam Česlík

PS: Brainmax 3.0 – Anabolic Dagger mohou užívat také ženy. Díky svému složení postaveném na fytoterapii přírodních národů je jeho efekt selektivní: U mužů zvyšuje testosteron, u žen balancuje estrogeny. A jsou to právě estrogeny (oproti běžnému know how fitness trenérů předepisujícím svým klientkám falešný oxandrolone (který je ve většině případů pouze předraženým stanazololem)), které u žen zodpovídají nejen za jejich empatičnost, dobrou náladu, energii a schopnost podávat adekvátní psychický výkon, ale také za schopnost efektivně spalovat tuk a budovat svalovou hmotu.

 


Tři adaptogeny od králů východu z rostlin pod nebem,
kotvičník zemní pro svaly z kamene,
devět přidám, ať nejsi ke stagnaci odsouzen,
a vznikne dýka, jenž dlí na trůně anabolismu
v Brainmaxu 3.0, kde se snoubí pokrok s progresem.
Jedna dýka vládne všem, Jedna jim všem káže,
jedna všechny přivede, k anabolismu odkáže
v Brainmaxu 3.0, kde se snoubí pokrok s progresem.

Brainmax 3.0 – Anabolická dýka


 

Složení a účinky Brainmaxu 3.0:

Níže naleznete podrobný rozpis jednotlivých složek Brainmaxu 3.0 v duchu knih Performance lifestyle 3.0: Kombinuje se pohled na původ a tradiční užívání s poznatky aktuálních vědeckých výzkumů. To, že jsou tyto látky na seznamu pak znamená, že jsem je s úspěchem otestoval také v osobní praxi.

 

BRAINMAX 3.0: Anabolic dagger

Popis:

 • Předtréninkový anabolický optimalizér.

 • Akutně zvyšuje energii a motivaci na trénink díky zvyšování množství a dostupnosti dopaminu.

 • Během tréninku souvisí s větším napumpováním, tvrdostí svalstva a zvyšuje sílu.

 • Z dlouhodobého hlediska vede k naturálnímu zvyšování testosteronu (estrogenů u žen), udržuje vysokou hladinu hormonů DHEA, LH a FSH a u mužů zabraňuje přílišné přeměně testosteronu na estrogeny.

 • Zvyšuje fyzickou odolnost (houževnatost) a psychickou nezdolnost (resilienci), navyšuje stresový rezervoár.

 • Zvyšuje imunitu a pomáhá s pozitivní imunitní adaptací na trénink. Tím zvyšuje regenerační kapacity a snižuje bolestivost svalstva po tréninku.


Dávkování:

 • Muži (začátečník až středně pokročilý): 2 zarovnané odměrky 30 minut před tréninkem (pro maximální efekt před tréninkem 2-3 hodiny nejíst ani nepít shaky). Je možno užívat také v netréninkové dny ráno na lačno.
 • Muži (pokročilý až elita): 1 odměrka po probuzení. 2 odměrky 30 minut před tréninkem.
 • Ženy: Testovací fáze 1. týden – 1 odměrka 30 minut před tréninkem, pak 2 odměrky před tréninkem. 

Kontraindikace:

 • Neužívat v těhotenství a během období kojení.
 • Neužívat při historii melanomu.
 • Neužívat při užívání léčiv inhibující enzymy MAO (monoaminooxidázy).
 • Neužívat pokud užíváte antidepresiva nebo jiná psychofarmaka.
 • Nekombinovat s léky (fenugreek potencuje efekt léků).

KOUPIT BRAINMAX 3.0


Složení:

MACA extrakt 1:10 – 400 mg

Maca Peruánská, zvaná někdy též jako peruánský ženšen či viagra, rostoucí na běžnému člověku nepřístupných místech, kde nepřežije nic jiného, byla odedávna součástí stravy indiánů obývajících náhorní plošiny peruánských And. Inkové a jejich válečníci užívali Macu ke zvyšování energie, vitality a síly v boji, stejně jako afrodiziakum zvyšující libido. Maca jim také umožňovala přežívat ve vysokých nadmořských výškách při nedostatku kyslíku.

Pod vlivem vědeckého zkoumání nám v posledních letech Maca vyjevila řadu svých tajemství a my tak nyní již daleko více rozumíme jejím účinkům. Maca je především silný adaptogen, který posiluje fyzickou i psychickou vitalitu, dále byl zdokumentován její pozitivní efekt na tvorbu spermií a libido, ale pravým důvodem, proč je obsažena v Brainmaxu 3.0 je její pozitivní vliv na hladinu androgenů.

Maca nepůsobí přímo na zvyšování testosteronu (který proto nemusí být při jejím užívání zvýšen u všech), ale zvyšuje jeho prekurzor dehydroepiandrosteron (DHEA), což je androgen a neurosteroid, nejhojněji kolující hormon v lidském těle, který slouží jako substrát pro syntézu všech dalších androgenů (u mužů) i estrogenů (u žen).

Nedostatek DHEA je přitom jednou ze tří hlavních příčin (z hormonálního hlediska – více viz Efektivní postupy), nedostatku testosteronu, kterým trpí 90% mužské populace na našem území. Přirozenou obnovou hladiny DHEA tak nepřímo dosáhnete zvýšení Vašeho testosteronu, stejně jako celkově lepší nálady, vitality a energie. Není proto divu, že přirozenou cestu k udržování vysoké hladiny DHEA si vypěstovaly prostřednictvím rozdílné fytoterapie přírodní národy po celém světě a že je nedostatek DHEA v současné době u moderní civilizace spojen se stále rychleji nastupující andro a meno pauzou a jejich negativními příznaky.

 

Siberian Ginseng extrakt 1:20 – 200 mg

Druhým adaptogenem obsaženým v Brainmaxu 3.0 je ženšen, nikoliv ten pravý (Panax Ginseng), užívaný v Asii například v Tradiční čínské medicíně (TCM), ale jeho sibiřský příbuzný (Siberian Ginseng). Ten roste na nehostinných pláních studené a věčně zamrzlé Sibiře. Jedná se o keř s mohutně rozvětveným kořenovým systémem, extrakty z nějž se konzumují.

Mezi hlavní vědecky prokázané efekty sibiřského ženšenu (česky Eleuterokok ostnitý) patří jeho stimulační efekt na centrální nervovou soustavu i imunitní systém, efekt na zpomalování růstu maligních i benigních nádorů, ale pro nás nejvíce zajímavý je efekt na stimulaci činnosti mužských pohlavních žláz, tedy varlat, které pak produkují více testosteronu.

 

Rhodiola Rosea extrakt (std. na 3% rosavinů) – 100 mg

Triádu adaptogenů obsažených v BM3.0 pak uzavírá Rhodiola Rosea, česky známá jako Rozchodnice růžová, která se řadí k nejsilnějším ze všech známých adaptogenů, kdy ji pro její silné energizující a vitalizační účinky užívali již vikingové při svých výpravách po mořích a ustálila se také v TCM.

Rhodiola působí jako velice silný stimulant, daleko silnější než kofein, přesto na zcela jiném principu. Obsahuje řadu jí vlastních látek jako jsou rosaviny, rosiny a rosariny, které zvyšují citlivost mozkových neuronů na energizující neurotransmiter dopamin, díky kterému nám jej potom stačí méně, abychom cítili větší efekt.

Kromě toho však Rhodiola jako nejsilnější adaptogen pomáhá také vyrovnávat se s fyzickým i psychickým stresem a zvyšuje odolnost na něj, chrání srdce a léčí porušenou sliznici žaludku (v dnešní době velice častý fenomén spojený s bolestivými křečemi, který vzniká v důsledku hypochlorhydrie), dále stimuluje imunitu a pomáhá při léčbě některých nádorů a díky zvyšování serotoninové senzitivity pak tlumí deprese, úzkosti, zlepšuje spánek a vede k psychické regeneraci a revitalizaci.

 


Tři adaptogeny od králů východu z rostlin pod nebem,


 

Tribulus terrestris extrakt 40% – 500 mg

Kotvičník zemní, který zná většina lidí pod názvem Tribulus terrestris, je pravděpodobně nejvíce zprofanovaný, přesto nejméně pochopený doplněk stravy, používaný ke zvyšování testosteronu či síly a energie.

Hlavní efekt tribulusu je manifestován skrze rostlinné látky mající podobu lidských steroidních hormonů (androgenů a estrogenů), kterými jsou steroly (jako B-fytosterol) a především pak steroidní saponiny, mezi kterými se jako ten nejdůležitější jeví Protodioscin (na který je jeho extrakt standardizován).

Tímto efektem je skutečně zvyšování pohlavních hormonů – androgenů u mužů a estrogenů u žen. Děje se tak však pouze v případě, že jich má člověk akutní nedostatek. Pokud tedy máte nedostatek vlastního testosteronu (a věřte mi, že máte), pomáhá tribulus s jeho navýšením na naturální hladinu. Neděje se tak však přímo (díky čemuž tento efekt nebyl nikdy prokázán ve výzkumech), ale podobně jako u Macy ovlivněním jiných hormonů v rámci hormonální rovnováhy.

Mluvíme konkrétně o Luteinizačním (LH) a Folikulostimulačním hormonu (FSH), které jsou produkovány hypofýzou a regulují činnost pohlavních žláz. U mužů podporují tvorbu testosteronu ve varlatech, u žen stimulují ve vaječnicích tvorbu estrogenů a progesteronu a souvisí s menstruačním cyklem.

Nedostatek LH a FSH je přitom z hormonálního hlediska druhou ze tří hlavních příčin (vedle zmiňovaného nedostatku DHEA) nedostatku testosteronu u mužské populace, kdy tento stav bývá označován jako sekundární hypogonadismus.

U tribulusu přitom platí, že kvalita je nad kvantitou a že méně znamená více. Při užívání nadměrných dávek tribulusu, který Vaše tělo nepotřebuje (jako tomu často bývá v důsledku marketingu) se totiž začínají projevovat jeho estrogenní účinky (zvyšuje v mužském těle estrogeny) a může tak vést k nadměrnému zadržování vody, ukládání tělesného tuku nebo dokonce vzniku gynekomastie (u citlivých jedinců).

 


…kotvičník zemní pro svaly z kamene,


 

Fenugreek extrakt – 200 mg

Česky známý jako Pískavice řecké seno (latinsky Trigonella foenum-graecum) je bylinou užívanou tradičně ve středomoří i zemích arabského Orientu, která je klientům systému PL 3.0 dobře známa, protože o ni opakovaně mluvím téměř na všech přednáškách a seminářích.

Jejím hlavním účinkem je zvyšování inzulínové senzitivity (má hypoglykemický efekt), při cvičení pomáhá využívat mastné kyseliny více na energii a po cvičení zase zvyšuje syntézu glykogenu. Má tedy vliv na rekompozici postavy (obdobně jako např. u ilegálního steroidu oxandrolonu, byť samozřejmě v menší míře).

Kromě toho však také stimuluje tvorbu vlastního DHEA (kdy pro tento efekt byla užívaná již v antice) a inhibuje enzym, který přeměňuje testosteron na DHT (jehož vysoká hodnota je spojena s mastnou pletí, tvorbou akné, vypadáváním vlasů, růstem prostaty a dalšími nežádoucími androgenními účinky).

Posledním efektem, pro který je fenugreek přítomen v BM3.0, je pak zvyšování poločasu rozpadu energizujícího neurotransmiteru dopaminu.

Obdobně jako u jiných složek BM 3.0, i zde platí, že méně je více. Fenugreek totiž obsahuje steroidní saponin diosgenin, který zvyšuje tvorbu ženského hormonu progesteronu, díky čemuž se v minulosti používal u kojících žen ke zvýšení produkce mléka. Je to tedy právě jeho optimální množství, při kterém se objevují jeho mnohé pozitivní efekty bez případného estrogenního působení, zejména, když je kombinován s celou řadou dalších látek.

POZOR: Důležité je fenugreek nebrat, pokud užíváte jakékoliv antidepresiva či anxiolytika.

 

Diindolylmethane (DIM) – 25 mg

DIM je velice zajímavou molekulou, u níž byly prokázány četné pozitivní efekty na zdraví, mezi které patří:

 • protizánětlivé účinky
 • tumor potlačující účinky
 • efekt na obnovu jaterní funkce a jejich detoxikaci
 • hormonální optimalizace pohlavních hormonů (androgenů a estrogenů) dle užité dávky

Jedná se o komponentu látky označované jako Indol-3-carbinol, která se přirozeně vyskytuje v syrové brukvovité zelenině.
Z hlediska hormonální optimalizace DIM naturálně balancuje estrogeny tím, že inhibuje enzym aromatázu, který zodpovídá za přeměnu mužského pohlavního hormonu testosteronu na estrogeny.

Zvýšenou hladinou estrogenů v dnešní době trpí většina mužů (kombinace špatného životního stylu, umělých estrogenů z vnějšího prostředí a zvýšeného procenta tělesného tuku) a ty pak v mužském těles souvisí s:

 • zvýšeným rizikem mozkové mrtvice
 • chronickou únavou
 • zvýšeným ukládáním tukové tkáně na trupu
 • sníženým libidem
 • zadržováním vody
 • zvětšením prostaty a rakovinou prostaty
 • nedostatkem svalové hmoty
 • možný vznik gynekomastie

V Brainmaxu 3.0 (www.brainmax3.cz) bylo použito 25 mg DIM jako v prvním doplňku stravy v ČR a je to právě toto optimální množství (i při užití dvojnásobné dávky), které vede k naturální inhibici aromatázy. 


POZOR: V dávkách kolem 100mg a vyšších (jako se objevuje u řady zahraničních suplementů) má DIM účinek přesně opačný: Snižuje aktivitu androgenních receptorů a zvyšuje množství aromatázy.

U žen pomáhá DIM balancovat estrogeny a slouží jako prevence vzniku karcinomu prsu.

 

Acetyl-L-Tyrosine 250 mg

Dopamin je neurotransmiter, který má na úrovni mozku silný stimulační efekt  a souvisí s pocity euforie, motivace a energie. V mozku se vytváří z aminokyseliny tyrosinu, kterou běžně přijímáme ve stravě.

Pokud chceme akutně zvýšit syntézu dopaminu, je potřeba přijmou tyrosin ve volné formě a ideálně nalačno (protože s ostatními aminokyselinami (zejména BCAA) soupeří o transportéry do mozku, kterých máme jen velice omezeně).

N-Acetyl-L-tyrosine je v roztoku stabilnější forma tyrosinu, která vévodí poslední dekádu všem diskuzním fórům o biohackingu, nootropicích a zvyšování výkonu. Jeho účinek je totiž zhruba 10x silnější než u klasického tyrosinu a tak bohatě stačí dávka již 250 mg.

Zatímco při klasické suplementaci tyrosinem (respektive i jeho aktivnější formy) řada lidí necítí účinek, v Brainmaxu 3.0 je jeho stimulační, energizující a motivační efekt zesílen současným použitím rhodioly, která zvyšuje citlivost neuronů na dopamin a fenugreeku, který prodlužuje poločas rozpadu nově vzniklého dopaminu.

Výsledek? Energií nabité tréninky plné nekončící motivace, kdy máte touhu zvedat stále více a více, aniž by musely být užity jakékoliv stimulanty kanibalizující testosteron a vedoucí k adrenální únavě.

POZOR: Nesmí se užívat pokud berete antidepresiva a anxiolytika a při hyperfunkci štítné žlázy (pozor hyper, tedy zvýšené).

 

Carnitine tartrate – 150 mg

Zatímco znáte spíše více zprofanovanou formu Acetyl-L-Carnitinu, jeho bratříček Carnitine tartrate má zcela jiný účinek: Vede ke zmnožení a růstu androgenních receptorů, díky čemuž následně nabíráte svalovou hmotu rychleji a snáze. Z mého pohledu se jedná o jeden z nejvíce nedoceněných a zanedbávaných suplementů pro přeměnu postavy.

 

Citrulline malate – 5500 mg

Malátová sůl aminokyseliny L-citrulinu se ustálila v předtréninkových suplementech jako zlatý standard látek zvyšujících vasodilataci, tedy napumpování svalů při tréninku. Platí přitom: Více krve ve svalech = více živin a rychlejší regenerace. Česká republika je dnes vedle Čečenska pravděpodobně jedinou zemí, kde jsou předtréninkové a NO suplementy stále stavěny na Argininu, jehož efekt na vasodilataci nebyl nikdy prokázán a ve skutečnosti neexistuje.

Citrulín přivede díky zvýšené syntéze NO do Vašich svalů rychleji nejen aminokysleiny, glukózu a kreatin, ale také potřebné anabolické hormony jako testosteron a růstový hormon. Kromě toho však také pomáhá při cvičení odstraňovat z Vašich svalů odpadní produkty jako je kyselina mléčná a amoniak, díky čemuž umožní Vašim svalům pracovat déle a zlepšuje regeneraci.

 

Creatine monohydrate – 4000 mg

Když jsem před 11ti lety začínal cvičit, byl kreatin mezi cvičící populací vyzdvihován a démonizován zhruba na úrovni dnešního injekčního testosteron cypionátu, kdy se věřilo, že Vám pomůže během 4 nasycovacích týdnů natáhnout až 10kg vody a glykogenu do svalů a změnit tak kompletně Vaši postavu.

Realita je přitom jiná: Kreatin je molekula sestavená ze tří běžných aminokyselin, kterou tělo samo vytváří a ve formě kreatin-fosfátu v ní skladuje na buněčné úrovni energii.

Suplementací kreatinu před tréninkem (nikoliv po, kdy tlumí sekreci růstového hormonu) tedy doplníte svalovým buňkám energetické rezervoáry k tomu, aby následně dokázaly podávat maximální výkon po delší čas. A protože platí: Delší čas pod zatížením (více opakování) = více zničené svaly a tedy i rychlejší výsledky, je kreatin jednou z pohodlných možností, jak nakopnout svůj progres.

 

Zinek glukonát – 15 mg

Zinek je hned po magnéziu nejvíce deficientní minerál v lidském těle, zejména u mužů (99% populace), u kterých je jeho nedostatek spojen s narušováním hormonální rovnováhy, především ve smyslu produkce androgenů. Jedním z prvních kroků pro obnovu sníženého testosteronu je proto u mých klientů pravidelná suplementace zinkem. Záleží přitom nejenom na jeho množství, ale také formě. V BM 3.0 jsme nepoužili nekvalitní oxid ani pikolinát, ale kvalitní chelátovou formu zinku glukonátu a to v kompletní potřebné denní dávce (15 mg, respektive i 30 mg u mužů, kteří budou užívat 2 odměrky).

 

Vitamin D3 – 3000 IU

Aktivní forma vitamínu D3 (cholekalciferol) působí v našem těle jako prohormon a genový optimalizátor, který má na svědomí stovky biochemických pochodů a enzymatických procesů, ovlivňujících geny. Jeho dostatečné množství v lidském těle je nezbytné k udržování hormonální rovnováhy a deficience bývá často spojena s nedostatkem nebo rychlým znehodnocováním mužských i ženských pohlavních hormonů.

Brainmax 3.0 obsahuje 3000 mezinárodních jednotek vitamínu D3, což je jakási denní udržovací hladina pro většinu klientů systému PT. Při užívání BM3.0 tak již nemusíte suplementovat vitamin D3 zvlášť.

 

Bioperin – 3 mg 

Bioperin, extrakt z černého pepře (piper nigrum), je skoro až magická látka. Snižuje totiž ukládaní tuků, zvyšuje inzulínovou citlivost, snižuje přeměnu testosteronu na DHT a zvyšuje množství thyroidních hormonů. Důvodem jeho umístění v BM3.0 však nejsou jeho tuk spalující účinky, ale to, že zvyšuje biologickou aktivitu (čti využitelnost) všech ostatních rostlinných ingrediencí v BM3.0 obsažených. Stačí pak menší dávky k většímu efektu.


…devět přidám, ať nejsi ke stagnaci odsouzen,
a vznikne dýka, jenž dlí na trůně anabolismu
v Brainmaxu 3.0, kde se snoubí pokrok s progresem.


 


Může se Vám také líbit

21 komentářů

 • Odpovědět
  Dave
  18.7.2017 at 13:24

  Mám suplementaci dle PT3.0 – Performance Lifestyle. První dva levely. Pokud budu užívat Brainmax3.0 mám vyřadit tribulus úplně a kreatin před tréninkem?

 • Odpovědět
  MIchael
  18.7.2017 at 19:58

  Ahoj, dva balení objednané 🙂 jen jeden dotaz, jestli jsem to z článku dobře pochopil, tak nekombinovat s BCAA?

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   26.7.2017 at 20:35

   Ano, ideálně nalačno samostatně kvůli tyrosinu.

 • Odpovědět
  Václav
  19.7.2017 at 16:27

  Kolik gramů má jedná dávka? Jinými slovy, jak dlouho mi BM3 vydrží?

  • Odpovědět
   Jacob El
   21.7.2017 at 23:42

   Mám pocitm, že jsems e to někde dočetl. Mělo by to vydržet na měsíc, při každodenním používání 1 dávky. Dávka by měla být tedy cca 10g.

  • Odpovědět
   Tom
   23.7.2017 at 15:13

   Podle stránek 300g jedno balení vydrží při 30 dávkách měsíc, tedy jedna bude 10g

 • Odpovědět
  Ondra
  19.7.2017 at 17:25

  Dobry den jk je to s uzivanim BM 3.0 ve vecernich hodinach treninkem a naslwdnym spankem? Bude problem usinat jako po nakopavacich s kofejnem taurinem atd. Diky

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   26.7.2017 at 20:34

   Zdravím, neobsahuje stimulanty, takže nebude.

 • Odpovědět
  Tom
  23.7.2017 at 15:12

  Jak je na tom brainmax3 při současném užívání s brainmax2? Má to smysl – je to doporučené (synergie) / neovlivňují se navzájem / nedoporučuješ?

  A proč název brainmax, když jde spíše o testomax, nebude se to plést?

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   26.7.2017 at 20:34

   Protože brainmax je název značky, takže jsou všechny produkty pod jednou, podtitul je však anabolická dýka (anabolic dagger). Přímo najednou je smysl dávat nemá, ale lze dávat BM3 před tréninkem (třeba odpo) a BM2 na práci.

 • Odpovědět
  Martin Moldrzyk
  1.8.2017 at 13:10

  Dobrý den, kdo je výrobcem produktu brainmax ? Jakou mám záruku kvalitní výroby ? Díky za odpověď

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   1.8.2017 at 20:50

   Zdravím, seslal nám jej sám Bůh Anabolismu. Važte si jej proto!

 • Odpovědět
  Karel
  1.8.2017 at 14:28

  Dobry den,chci se zeptat jestli ho muzou pouzivat registrovani sportovci kvuli dopingove kontrole,dekuji

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   1.8.2017 at 20:50

   Zdravím, ano mohou.

 • Odpovědět
  Adam
  25.9.2017 at 7:45

  Zdravím, chtěl bych jen upřesnit dávkování. Na balení je uvedena 1 odměrka před tréninkem, zde v textu však uvádíte v každém případě před tréninkem odměrky 2. Z čeho tedy vycházet? Díky za odpověď. A díky za tuhle super věc, funguje skvěle!

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   8.10.2017 at 15:08

   V textu je uvedeno dávkování nové verze, která obsahuej více citrulínu.

 • Odpovědět
  Anthony
  8.10.2017 at 9:56

  Zdravím, neviem ako ostatní, ale moje balenie má 320g. Na obale je uvedená denná dávka 14g čo zodpovedá dvom zarovnaným odmerkám. Keď som jednu zarovnanú odmerku vysypal na váhu ukázala mi rovných 10g. Takže 2 odmerky sú 20g. https://drive.google.com/open?id=0B5ZQ6w3kZ6WFZV9BWjE4czFZeTA . Čoho sa teda držať gramoch či odmerkách … ? Myslím si, že te 4g hore delo je úplne jedno skôr ide o to, že balenie sa rýchlejšie spotrebuje. 🙂

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   8.10.2017 at 15:06

   Zdravím, od předposlední šarže se navyšovalo množství Citrulinu a proto se zvýšila i nutnost dávat 2 odměrky. Na stránce je to však uvedeno.

 • Odpovědět
  Barbora
  13.11.2017 at 10:48

  Dobry den, je tento produkt vhodny i pro zeny?? Jaky to ma nasledny efekt pri pravidelnem uzivani? Lze o tom u uvazovat jako doplnek stravy-nejsem ani fitnesska, ani kulturistka, nezavodim. Zkratka a dobre chodim denne trenovat sama pro sebe, svoje zdravi a spokojenost. Diky B.

  • Odpovědět
   Adam Česlík
   14.11.2017 at 15:32

   Zdravím, ano je u žen totiž optimalizuje a balancuje estrogeny.

  Napsat komentář

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.