Optimalizace zdraví Performance lifestyle

Suplementy – potřebujeme je?

Panuje jistá miskoncepce v tom, co je pro optimální zdraví doopravdy nutné a co nikoliv. Suplementy k tomuto tématu patří zcela neodmyslitelně.

Potřebujeme je skutečně nebo jen doplňují kvalitní stravu a přidávají pomyslnou třešinku na dortu?

Odpověď zní: Záleží.

Záleží na tom, kde žijete, jaké kvalitě se těší půda, na níž se pěstuje ovoce, zelenina a obiloviny, které konzumujete, jaký život vedla a čím se živila zvířata, která jíte, jaká je kvalita pitné vody, kterou pijete a vzduchu, který dýcháte a především celková míre stresu, ve kterém žijete.

Dlouhý příběh zkráceně zní: V našich zeměpisných podmínkách, v naší zemi a v naší společnosti jsou některé doplňky stravy pro udržování optimálního zdraví ZCELA NEZBYTNÉ neboli esenciální.

Jedná se o pro tělo nezbytné aminokyseliny, vitamíny, minerály a některé tuky, které již nemáme v naší stravě dostatečně zastoupeny. Klíčové je přitom správné množství a především kvalita. Z toho důvodu je nestačí pouze suplementovat per se, ale záleží také KOLIK, KDY a především JAKOU FORMU doplňujete.

Mezi 2 základní doplňky stravy, které by měl mít doma a suplementovat úplně každý patří magnézium a aminokyseliny s elektrolyty. O obou si můžete na mém blogu přečíst podrobné články i s doporučením, kde je získat:

 

#1 magnézium

Magnesium: Nejvíce deficientní minerál

#2 elektrolytická rovnováha

Tajemství elektrolytů

 

Deplece magnézia, elektrolytická nerovnováha a nedostatek některých esenciálních aminokyselin stojí na počátku velké spousty vleklých zdravotních obtíží, na jejichž léčbu se potom současná medicína dívá s velkým otazníkem.

Základní doplňky stravy, které doporučuji svým klientům naleznete na www.brainmarket.cz pro podrobnější informace doporučuji protokoly, knihy a přednášky Performance lifestyle.

 

Může se Vám také líbit

3 komentáře

 • Odpovědět
  Magdalena
  18.8.2017 at 9:08

  Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o názor na „klasické dilima“…kohoutková voda versus balená v plastových lahvích. Už několik let piji kohoutkovou, protože mi přijde vhodnější pokud vím, že je prováděna laboratorní analýza několikrát denně a měří asi 150 různých hodnot (minerálů atd), kohoutková je relativně čerstvá (pár hodin), ve tmě. Oproti tomu vodu v plastu pít nechci z několika důvodů, např. to, že na obalech je uvedeno jen pár hodnot (tak 5??), nejspíš jen uz první šarže…dále skladování v plastovích lahvích bůh ví kde…pak v obchodě v teple, na světle…To jsou mé argumenty, jak si to vysvětluji, sama pro sebe 🙂 Je mi jasné, že v určitých zemích (i řadě vyspělých) je lepší se kohoutkové vyhnout…tak v takových případech dočasně pořídím v plastu z obchodu…
  Jak to řešíte s vodou Vy? Používáte třeba nějaký filtr nebo tak?
  Děkuji.

 • Odpovědět
  Magdalena
  18.8.2017 at 9:10

  koukám, že je lepší si po sobě zprávu ještě přečíst před odesláním 🙂 pardon za překlepy…jako dilima, plastovích…Asi jsem rozhozená ještě z toho dnešního ranního tabata tréninku 🙂

  • Odpovědět
   Jan
   2.12.2017 at 1:57

   Zdá se mi že tu Adam má článek o kvalitě pitné vody z kohoutku. Nevím v jaké souvislosti, ale kdo hledá ten najde.
   A zrovna dvakrát nedoporučuje pít nepřefiltrovanou vodu.

  Napsat komentář

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.