Performance lifestyle

7 tipů z přednášky Nootropika (17. 3.)

V sobotu 17. 3. 2018 se uskutečnila přednáška Nootropika, která měla druhou největší účast v historii a jako posluchač se dostavil dokonce i průkopník výživy v ČR RnDr. Petr Fořt, CSc.

Probráno bylo celkem 8 témat, 21 nejúčinnějších nootropik a přes 40 praktických tipů, jak zlepšit zdraví mozku, schopnost učit se, maximalizovat pracovní efektivitu a stát se špičkou ve svém oboru. Tady je 7 z nich: 

1. Většina lidí trpí sníženou psychickou výkonností v důsledku zhoršeného zdraví mozku. Pokud uděláte maximum pro to, aby Váš mozek fungoval správně, zjistíte, že fungujete daleko lépe, aniž byste museli používat kofein a další stimulanty.

2. Pro zvýšení pracovní výkonnosti poslouchejte při cestě do práce hudbu, která naladí Váš mozek na vyšší frekvenci. Musí to být hudba se specifickou rychlostí beatu, kde se nezpívá a není populární. Z toho důvodu jako nejlepší doporučuji techno nebo minimal (a to i pokud Vám takový žánr nic neříká).

3. Ketogenní dieta je jednou z nejefektivnějších strategií pro zlepšování dlouhodobé paměti a celkové životnosti Vašeho mozku. Musí však být nastavena správně (risebyperformance.cz/keto).

4. Nejlepším nootropikem zvyšujícím rychlost mozku, učení, produkci síly a produkci růstového hormonu, je Alpha GPC, kterou jsem zařadil do nového Brainmaxu 2.1 a prodáváme ji jako jediní v České republice (brainmarket.cz).

5. Čím více vyladěný je Váš mozek, tím méně toho pro maximální psychický výkon potřebujete. Na té nejvyšší úrovni nepotřebujete ani nootropika, na té nejnižší naopak lidé sklouzávají ke zneužívání drog.

6. Při užívání nootropik nepřekračujte doporučenou denní dávku – více neznamená lépe, a pokud je sami kombinujete, užívejte vždy méně než doporučenou dávku, protože se efekt sčítá.

7. Současná psychoterapie a psychiatrie selhávají v léčbě depresí a úzkostí, které se s každou generací objevují stále ve dřívějším věku. Aktuálně je hlášen boom u dospívajících dětí a to tak velký, že kapacita řady léčeben je již překročena. Důvodem jsou přitom nejčastěji problémy v biochemii mozku, které lze u řady lidí odstranit kombinací několika přírodních látek ve spojení s vhodnou suplementací magnésia. Pokud by se našel někdo, kdo by byl schopen zorganizovat přednášku pro odbornou veřejnost z této oblasti, rád tyto informace dopodrobna představím a vysvětlím.

 

A co dále? Nootropika byla zatím poslední přednáškou na nějaký čas (pokud mě teda zase nenadchne nějaké téma natolik, že se o něj budu chtít podělit). Již teď se ale můžete hlásit do dalšího běhu studia Univerzity Performance lifestyle. 

Adam Česlík

 

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.