Optimalizace zdraví Performance lifestyle

Velká cholesterolová lež!

Posledních 60 let žijme v jedné velké lži, která propojila zvýšený cholesterol a vyšší riziko KVO / úmrtnosti. Nejenže toto propojení nebylo nikdy skutečně prokázáno, ale největší výzkumy z této oblasti hovoří o přesném opaku.

Framinghamská longitudiální studie, která už 70 let mapuje 3 generace 7000 pacientů zjistila, že 80% lidí, kteří utrpí onemocnění srdce má stejně vysoký cholesterol jako lidé zdraví.

Ba co více, v roce 2016 (Ravnskov. U. a kol.) vyšla studie, která na základě výsledků 68 094 pacientů prokázala, že nejenže zvýšená hladina LDL (obecně označovaného jako špatný) cholesterolu nesouvisela s vyšší úmrtností, ale byla s ní dokonce reverzně spojena! To znamená, že nejvíce umírali idé, kteří měli nízkou hladinu LDL krevního cholesterolu.

Zatímco vyšší hodnoty HDL cholesterolu jsou spojeny s celkovým zdravím, lehce zvýšená hladina krevního LDL cholesterolu je ukazatelem anabolického prostředí organismu, kde právě zvýšená hladina androgenů u mužů a estrogenů u žen chrání srdce (takže pokud Vám vyjde v krevních testech, rozhodně není nutno plašit se).

To je také důvodem, proč by měla Vaše strava obsahovat dostatečné množství nasycených tuků, primárně z vajec, másla, kokosového oleje a kvalitního masa z volně pasoucích se zvířat.

Pokud Vás zajímá, jaké jsou skutečné krevní markery související s vyšším rizikem vzniku KVO onemocnění a jak nastavit stravu z dlouhodobého hlediska tak, abyste prosperovali (s přihlédnutím k Vaší genetice i aktuální situaci), doporučuji PL 3.0 Fat burning protokol.

Adam Česlík

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.