Performance lifestyle Výkonnost

Jak snídat pro maximální výkonnost?

S tím, jak se zvyšují nároky, kladené na nás v profesionálním životě se stále častěji vynořuje otázka, jak snídat pro maximální výkonnost? Tady je několik základních pravidel:


1. Snídaně by měla být lehce stravitelná:

Pokud si dáte na snídani něco, co reálně budete cítit v žaludku kolem oběda, tak nemůžete čekat optimální pracovní výkon. Steak nebo vejce mohou být pro někoho na snídani přiliš moc, proto raději volte lehce stravitelné potraviny.

 

2. Snídaně Vás nesmí utlumit a zpomalit:

Individuální tolerance sacharidů se může lišit, pokud si ale dáte ráno takovou inzulínovou bombu, že po jídle cítíte rapidní pokles enegie, zvažte raději low carb snídani.

 

3. Vaše snídaně by neměla obsahovat antinutrienty, které Vám vadí:

Spousta lidí jí na snídani pečivo, které jim třeba nedělá dobře, a pak se diví propadu energie nebo brain fogu po jídle. Obdobná situace ale může nastat i pokud jíte některé potraviny každý den stále dokola (tělo na ně začne být zvýšeně citlivé). Poznáte to většinou tak, že máte po jídle horké břicho, trávicí problémy, nechuť do daného jídla (proč ho pak sakra jíte?) nebo problémy se sníženou výkonností.

 

4. Snídaně by naopak měla obsahovat mozkové nutrienty, které pomohou Vašemu dopolednímu výkonu:

Mezi tyto přírodně se vyskytující nootropika mohou patřit určité typy antioxidantů (např. v borůvkách) nebo DHA z rodiny OMEGA 3, kterou můžete ráno nejefektivněji získat z kvalitního uzeného lososa (běžně koupíte třeba v Makru, Marks Spencer, Delmartu i dalších lokálních obchodech s kvalitními potravinami), lososového kaviáru či přímo syrového lososa (sashimi).

 

5. Snídejte, až když je Vaše tělo připraveno:

Pokud ráno necítíte apetit, tak klidně snídani posuňte na pozdější hodinu do práce jako svačinu a den začněte pouze aminokyselinami s elektrolyty (např. Performance elektrolyt komplex). Místo snídaně byste však neměli dávat pouze černou kávu a pak až obědvat.

 

S různými typy snídaní pro zvyšování výkonnosti se můžete setkat v Maximal performance specializaci nového systému Performance training: odbojpt.cz

 

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.