Performance training

Jak trénovat podle svého somatotypu?

Základní filozofie většiny lidí je: Trénuju to, co mě baví a naplňuje, zlepšuju se v tom, v čem jsem dobrý.
To určitě nemusí být špatný přístup, pokud ale dlouhodobě stagnujete, tak je možná lepší začít cvičit trénink, který je pro Vás skutečně vhodný.

 

Nově vyšlé tréninkové protokoly si nevybíráte podle toho, co rádi cvičíte (byť i to je možnost, pokud jste vzhledově se sebou spokojení), ale podle svého procenta tukové tkáně (svalové hmoty) neboli podle svého aktuálního somatotypu PL (konkrétní hodnoty a rozdělení najdete v odboji). Vašim cílem přitom je dostat se co nejrychleji do somatotypu Muscle type (každému to bude trvat jinak dlouho podle toho, kde začíná).

Je to taková hra za vysněnou postavou, která má možná trochu složitější pravidla, vy ale víte, že je časově ohraničená a každý má perspektivu dosáhnout vytouženého cíle.

Nové tréninkové protokoly jsou většinou kombinací různých specializací a tréninkových přístupů, které se většinou takhle nespojují a ani v systému PT jste se s nimi neměli možnost potkat, ale které z hormonálního hlediska a typu adaptace vedou pro daný somatotyp k nejrychlejším výsledkům. Jedná se tedy o tréninkové řešení ušité více na míru než klasické tréninkové specializace v odboji.
Během tří měsíců byste se měli podle každého z protokolů mít možnost dostat do sousedního somatotypu a následně přejít k jeho tréninku. Protokol pro Plump type 2 je potom speciální, protože podle něj mohou cvičit i somatotypy LEAN a MUSCLE, které se chtějí více orientovat na výkonnost a jedná se tak o protokol především pro ty nejpokročilejší z Vás.

 

Více informací o jednotlivých protokolech najdete zde na blogu v sekci TRÉNINKOVÉ PROTOKOLY.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.