Přednáška: Na hraně poznání

AT THE EDGE OF SCIENCE

-Přednáška Performance lifestyle: 19. října, Praha, cena: 500 Kč-

VSTUPENKY


 

Právě se nacházíme na hraně lidského poznání, v době, kdy jsou nové vědecké objevy tak šokující, že je většinou běžný člověk interpretuje jako čistou ezoterii a nevěří jim, dokud nejsou srozumitelně prezentovány autoritou v daném oboru.

Protože však vědci většinou nemají tuto potřebu, a chybí odborníci, kteří by propojovali informace napříč vědními obory, dostáváme se do slepé uličky, kdy existují desítky tisíc vědeckých studií o vlivu prostředí, stravy a suplementace na naše zdraví, které však téměř nikdo nezná a neaplikuje v praxi.

Na této přednášce se vypravíme až na samotný okraj vědeckého poznání (edge of science), kdy si představíme nejnovější studie a poznatky z oblastí anti-agingu, vlivu světla na zdraví, ekologie planety a změněných stavů vědomí. Hlavním cílem přednášky přitom bude nejen upozornit na nové a palčivé problémy, se kterými se běžně setkáváme ve svých životech, ale nabídnout také jejich efektivní praktické řešení.

 

Hlavní témata:

  1. Vliv světla na zdraví: Aneb proč špatné světlo ničí oko, způsobuje deprese i obezitu.
  2. Cirkadiánní stravování: Jak se stravovat s ohledem na naše vnitřní hodiny tak, aby tělo vypadalo lépe, bylo silnější a výkonnější.
  3. Lidská dlouhověkost – z Harvardu až na konec světa: Nejnovější vědecké objevy o lidském stárnutí, a jak jej zpomalit
  4. Nevídaný rozměr hub: Nový pohled na evoluci života na zemi, skrytá říše hub, medicinální houby a lysohlávky.
  5. Změněné stavy vědomí jako lidská přirozenost: Proč lidé vyhledávají stále změněné stavy vědomí, a jak je můžeme využít v rámci terapie i osobnostního růstu.

 

ZAKOUPIT VSTUPENKY:

CENA: 500 Kč

VSTUPENKY

 

 

PŘEDNÁŠÍ ADAM ČESLÍK

Adam je autor systému Performance, který posledních sedm let propojuje poznatky různých vědních disciplín z oblasti přeměny postavy, zdraví, zvyšování výkonnosti či optimalizace psychiky. Od doby  vzniku v roce 2013 prošlo systémem Performance několik tisíc aktivních klientů, včetně profesionálních sportovců, vojáků armády ČR či vrcholových managerů a majitelů firem.

V posledních letech se přitom hlavní část práce přenesla do veřejného sektoru, kdy se v rámci Performance snažíme šířit znalosti o lidském zdraví, prevenci vzniku civilizačních onemocnění či zvyšování výkonnosti, a pomalu ale jistě tak přispívat ke změně paradigmatu a snaze vzít zodpovědnost za zdraví člověka do vlastních rukou.

Adam napsal přes 25 protokolů a knih, upořádal přes 40 veřejných přednášek a řídí již třetí ročník vlastního kurzu pro výživové poradce a trenéry (s názvem Univerzita PL). Kromě toho v minulých letech vytvořil tréninkovou a vzdělávací aplikaci s názvem ODBOJ PT (www.odbojpt.cz) a ustavičně pracuje na nových projektech.