Přednáška: Moderní trendy ve stravě a suplementaci

PERFORMANCE LIFESTYLE 3.0

Praha 17. 2. 2018


Od poslední přednášky o moderních trendech uplynuly už skoro dva roky a za tu dobu se aktuální výzkumy i systém Performance lifestyle posunuly o značný kus dopředu.

A to je také důvodem vypsání této jediné veřejné přednášky pro jaro a léto 2018, která bude současně sloužit jako úvodní kurz a prerekvizita pro studium na Univerzitě Performance lifestyle (pro zapsané studenty je vstup zdarma).

 

MODERNÍ TRENDY VE STRAVĚ A SUPLEMENTACI

Datum konání: 17. 2. 2018
Čas konání: 10.00 – 14. 00
Místo konání: Praha
Cena: 1000 kč
Zařazení: Veřejná přednáška, sloužící jako úvod pro studium na Univerzitě Performance lifestyle
Prerekvizity: Žádné, přednáška je určena pro všechny.
Zakoupení: Přihlášení na přednášku
Přednáška obsáhne 10 aktuálních a nejvíce překvapujících témat z hlediska stravy, tréninku, suplementace a regenerace, které budou z oblastí:

 1. efektivních postupů pro spalování tuků
 2. neurohackingu pro zvyšování výkonnosti
 3. personalizace stravy a suplementace
 4. zlepšování psychické pohody a well-beingu
 5. překonání limitujících faktorů při nabírání svalové hmoty
 6. nejúčinnějších suplementů na trhu
 7. zlepšování trávení a detoxikace
 8. léčba nemocí bylinami
 9. optimalizace spánku pro workaholiky
 10. odstranění toxické a stresové zátěže

1. efektivní postupy pro spalování tuků: jak nastartovat štítnou žlázu ke spalování tuků

Věděli jste například, že pokud se dlouhodobě stravujete pod své kalorické optimum, můžete si kompletně zlikvidovat štítnou žlázu? (a ne jen zpomalit metabolismus)

A to se týká nejen lidí, kteří dlouhodobě dodržují omezující diety, ale také těch, kteří prostě jí příliš málo (od modelek po vytížené managery firem).

Jak na obnovu štítné žlázy a zvýšení produkce jejich hormonů, které stojí největším podílem na spalování tuků? Dozvíte se na přednášce.

 

2. neurohacking pro zvyšování výkonnosti: 2 nejsilnější nootropika

Věděli jste, že Nootropika jsou širokou skupinou látek, přírodních i uměle syntetizovaných, které zlepšují práci Vašeho mozku: Vaši paměť, pozornost, kreativitu, bdělost, zrychlují Vaše reakce a dokáží Vás přepnout do stavu zvýšeného výkonu?

Na přednášce Vám představím 2 z mého pohledu nejefektivnější nootropika, které u nás nikdo nezná (a o kterých jsem zatím nikdy nemluvil ani se svými klienty) a jejichž efekt lze přirovnat k magické pilulce z filmu limitless.

 

3. personalizace stravy a suplementace: Genetická predispozice pro sacharidy

Určitě jste si někdy říkali, že je zvlášní, že na někoho určitá dieta nebo trénink funguje a na jiného nikoliv. Věděli jste ale, že tato rozdílnost je dána genetickým nastavením člověka, které se odvíjí od původu Vašich předků?

Z obsáhlé oblasti personalizace stravy a suplementace se podíváme na ožehavé téma, zda jsou pro Vás sacharidy vhodné, kolik a kdy.

 

4. zlepšování psychické pohody a well-beingu: 10 praktických tipů

Stále přibývá lidí trpících depresemi a úzkostmi, lidí permanentně vystresovaných a negativních. Věděli jste ale, že většinu stresu si děláme sami a že za psychickými poruchami nejčastěji stojí špatná strava a životní styl?

Na přednášce se podíváme na 10 praktických tipů, jak téměř instantně zkvalitnit svůj život, být klidnější a více v pohodě a tím zlepšit své zdraví i výkonnosti.

 

5. Překonání limitujících faktorů při nabírání svalové hmoty

 Věděli jste například, že jíst více automaticky neznamená nabírat více svalové hmoty (a často je tomu paradoxně naopak)? Svalová hypertrofie je děj značně komplexní, který přitom můžete nechtěne sami sabotovat.

Na přednášce se podíváme na 4 limitující faktory, které stojí za tím, že většina lidí nemá při nabírání svalové hmoty takové výsledky, jaké by si zasloužili. Tyto faktory budou po jednom z hlediska tréninku, stravy, suplementace a životního stylu a zatím jsem o nich ještě nikdy nemluvil.

 

6. Nejefektivnější suplementy na trhu

Každý určitě zná doplňky stravy používané na trénink nebo vitamíny a minerály z lékáren. Věděli jste ale, že v dnešní době máme k dispozici přírodní varianty k velkému množství léků, anabolik i zakázaných stimulantů?

Na přednášce si představíme pět nejdůležitějších základních suplementů pro zdraví i přeměnu postavy a pět suplementů, o kterých jste pravděpodobně nikdy neslyšeli a přitom mají efekt jako zakázané látky.

 

7. Zlepšování trávení a detoxikace: Jak na leaky gut syndrom

Zdravé trávení je základ zdraví, věděli jste ale, že většina lidí trpí syndromem zvýšené propustnosti tenkého střeva (leaky gut), který stojí za pestrou škálou onemocnění a zdravotních problémů?
Na přednášce si povíme, jaké jsou nejčastější příčiny leaky gut, jak zjistit, jestli je to i Váš případ, a jak začít pracovat na obnově.

 

8. Léčba nemocí bylinami

Téměř každý člověk už dneska někdy vyzkoušel výtažky z bylin na různé sezónní onemocnění nebo zdravotní nešvary.
Věděli jste ale, že dle posledních vědeckých výzkumů mají některé látky obsažené v rostlinách schopnost zamést i s civilizačními onemocněními včetně rakoviny (a bylo to opakovaně prokázáno)?

Na přednášce si představíme 3 byliny s širocespektrálním pozitivním účinkem na zdraví, 3 byliny na fyzická onemocnění a 3 byliny na psychická onemocnění a problémy s psychikou.

 

9. Optimalizace spánku pro workaholiky

Spánek je základem nejen pro regeneraci po tréninku, ale pro celkové zdraví a zdravou psychiku. Není proto divem, že velká část systému Performance lifestyle se točí právě kolem toho, jak spánek zkvalitňovat.

Na přednášce si řekneme praktické tipy jak:
-rychleji usnout
-spát bez přerušení
-zlepšit kvalitu snů (psychickou integraci)
-využít sny k řešení problémů (náhled na téma z Univerzity)
-zkrátit dobu spánku
-probudit se bez budíku v potřebnou hodinu
-urychlit svou regeneraci během spánku

 

10. Snižování toxické a stresové zátěže

Díky mým knihám jako Optimalizace zdraví a Efektivní postupy pro přeměnu postavy (nebo alespoň přiloženého článku) dneska už většina z Vás ví o problematice toxinů, obsažených všude kolem nás a toho, jak negativně ovlivňují naše hormony.

Na přednášce Vám však představím 3 strategie, jak prakticky a nejrychleji snížit svou toxickou zátěž a 1 strategii jak okamžitě odstranit stres přes specifickou meditativní techniku.

 

Příklady článků o moderních trendech:

Zboření mýtu o BCAA 
Jakým způsobem škodí lepek
Odolnost na spalování tuků
Reishi – houba nesmrtelnosti

REFERENCE


PERFORMANCE LIFESTYLE

Performance lifestyle (PL) je komplexní stravovací systém, určený k přeměně postavy (nabírání svalové hmoty, spalování tuků, rekompozice), zvyšování fyzického (při sportu, tréninku) i psychického výkonu (při práci, podnikání, tvorbě, studiu) a celkové optimalizaci životního stylu.

Jeho třetí a nejvyšší stupeň Performance lifestyle 3.0 přidává do hry doposud opomíjená témata optimalizace zdraví, prevence a léčby nemocí a hormonální a neurotransmiterovou optimalizaci.

Východiska poznatků systému Performance lifestyle jsou:

 • Analýzy aktuálních vědeckých výzkumů – oproštěné od nejčastějších chyb interpretace a špatné citace.
 • Vědomosti světově uznávaných kapacit z oblasti tréninku a výživy (viz galerie níže).
 • Léty osvědčené postupy z praxe špičkových doktorů funkční a celostní medicíny.
 • Propojení poznatků západní medicíny a tradičních lékařských systémů.
 • Osobní zkušenosti z praxe trenéra i psychologa.
 • Self-experimenty Adama Česlíka.
 • Výsledky stovek spokojených klientů od profesionálních sportovců a vojáků po ženy v domácnosti.
 • Kritériem pro začlenění jakéhokoliv poznatku do systému Performance lifestyle přitom je opakované potvrzení ve vědeckých výzkumech, se současným nezávislým potvrzením trenérské kapacity či doktora světové úrovně a následné otestování ve vlastní praxi.

 

Mgr. Adam Česlík

Mýty o stravě 1 - objemová fázeTvůrce a majitel tréninkového systému Performance training a stravovacího systému Performance lifestyle. Jeho tvrdý a nekompromisní přístup přinesl výsledky tisícům klientů, ať již v osobní praxi nebo prostřednictvím tréninkových a stravovacích protokolů.

 • Deset let trvající praxe v oblasti zvyšování výkonu a přeměny postavy.
 • Absolvování seminářů a učení se v osobním kontaktu od nejlepších trenérů po celém světě. 
 • Stovky neuvěřitelných přeměn klientů protokolů Performance lifestyle.
 • První přirozený experiment přerušovaného hladovění na světě.
 • Titul z psychologie z klinické specializace.
 • Sám je důkazem efektivity vlastního systému.

 

Přednášky Performance lifestyle a semináře Performance training