Před Vánoci vyšel dlouho očekávaný video-kurz Poznej sám sebe, který Vám nabídne záznam ze stejnojmenné přednášky v délce 3 hodiny 20 minut, skripta o jednotlivých neurotransmiterech, prezentaci a bonusové informace tak, abyste měli k dispozici vše potřebné k tomu, abyste dokázali rozhodnout o svém Performance neurotypu a vědět, jak jej optimalizovat a vyrovnávat.
Kurz poznej sám sebe, jak už z názvu vyplývá, směřuje především k porozumění vlastnímu neurotypu (a jeho optimalizaci), a proto se nevěnujeme např diagnostice neurotypu ani některým dalším tématům, pro které je pak prostor až na Univerzitě Performance, kde se jim věnujeme celý jeden víkend, a cílem je, aby se student naučil pracovat na jejich základě s klienty.
OBSAH:
- Nový pohled na neurotransmitery z pohledu genetiky.
- Základní neurotransmitery, a jejich projev na úrovni osobnosti.
- Strategie a nootropika pro jejich optimalizaci.
- Teorie neurotypů: Poliquin, Thibaudeau a další.
- Performance neurotypy: Charakteristika, silné a slabé stránky
- Vyrovnávání neurotypu: Strategie pro silnou a vyrovnanou psychiku.
- Bonus: Přednáška Bohové vstupují do děje – neurotypy z pohledu psychologie a typů osobnosti.
- Bonus: Skripta – základní přehled neurotransmiterů, jejich funkce a optimalizace.
Co jsou to ale Performance neurotypy?
Každý z nás je individuální a jiný, naše osobnost je utvářena vším, co se nám v životě odehrálo, především naší výchovou. Kromě toho ale máme evolučně starší a rigidnější neurologický základ osobnosti, který vzniká na základě našich genů.
A právě z kombinací různých genů vyvstávají Performance neurotypy nebo chcete-li typy osobnosti. Ty tedy na jedné straně vycházejí z poznatků genetiky a neurověd, na druhé straně ale potom také ze starších psychologických teorií temperamentu a osobnosti (které pro trénink a suplementaci adaptovali jak Charles Poliquin, tak Ch. Thibaudeau, jejichž žákem jsem byl).
Každý Performance neurotyp má silné i slabé stránky osobnosti, a individuální potřeby z hlediska stravy, suplementace a životního stylu (a hodí se pro něj jiný typ tréninku). Pokud nerespektujeme své individuální potřeby, stává se neurotyp nevyrovnaným a projevují se jeho nedostatky, zejména v oblasti mezilidských vztahů, životní spokojenosti, psychické výkonnosti a později i celkového zdraví.
V posledních letech se ukazuje, že kvalita stravy a našeho celkového životního stylu má větší podíl na našem psychickém zdraví a výkonnosti, než se myslelo.
Ve smyslu slavného aforismu: „Poznej sám sebe,“ na dveřích věštírny v Delfách, je cílem Performance neurotypingu porozumět vlastní individualitě a tomu, čím se lišíte od ostatních. Díky tomu pak můžete být efektivnější, výkonnější a spokojenější.
Žádné komentáře