Performance lifestyle

Proč aplikovat principy Horméze? (pozitivní stres)

Hormetický stres je pozitivní forma stresu, který na naše tělo působí na úrovni buněk a mitochondrií, a který, pokud je přiměřeně dlouhý a intenzivní, tak následně vede k adaptaci na úrovni buněk a mitochondrií, hormonů a metabolismu, svalů a produkce energie, i dalších tělesných systémů.

Nárazové vystavení se hormetickému stresu, jako je například noření se do ledové řeky (a tedy využívání chladu jako stresoru) je sice efektivní, ale ještě efektivnější je kombinovat během týdne různé formy horméze v rámci celkového protokolu, kdy máte dopředu naplánováno, co bude který den tak, aby se jednotlivé formy stresu podporovaly, braly v ohled také další formy stresu (jako práce) a v konečném důsledku jste to nepřeháněli, ale na denní bázi využívali ke svému posílení.

Ba co více, pokud jste pokročilejší, můžete využívat několik forem horméze každý den! Jen se k tomu musí člověk postupně propracovat.

Proč by přitom měl člověk nedej bože pracovat s takovým každodenním naháněním buněčného stresu? Protože to má (v případě správně nastaveného hormetického protokolu) řadu benefitů:


✅ Zvyšuje se Vaše fyzická houževnatost a psychická resilience. Podporujete také vlastní morálku.
✅ Vliv na přeměnu postavy (kdy se mění kompozice svaly/tuk).
✅ Maximum životní energie = podpora mitochondrií.
✅ Podpora kognitivních schopností (práce, paměť, myšlení).
✅ A celkově vysoká fyzická výkonnost (součástí je i trénink) a adaptibilita na nepříznivé situace.

No a v novém článku na Patreonu najdete kompletní protokol pro začátečníky, ale hlavně pokročilé, jak nastavit hormézi každý den týdnu (včetně tréninku a práce) tak, abyste využili všechny možné formy kontrolovaného stresu k maximálnímu progresu. Za 420 kč / měsíčně najdete na našem Patreonu každý týden nové praktické videa, články a protokoly, které Vás budou pospuvat dále.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..