Performance lifestyle

Sezónní biorytmy, a jejich narušení v temné části roku! (+ UPDATE Dark-season protokolu)

Podzimní nedostatek energie, nabírání na váze, problémy s náladou nebo v horším případě depresemi, nebo třeba i vyšší náchylnost na infekční onemocnění nejsou jako si většina lidí myslí “normálem”, ale neduhem moderní společnosti, který souvisí s tím, že jdou lidé proti svým přirozeným sezónním biorytmům (cirkanuálním), které jsou minimálně stejně podstatné, jako ty denní (cirkadiánní).

Narušení sezónních biorytmů se na rozdíl od těch denních neprojevuje negativně v rámci denního či týdenního působení, ale až na úrovní měsíců. A jejich negativní důsledky se pak mohou u lidí akumulovat v rámci let.

O to náročnější je pro běžného člověka, zejména pod vlivem moderní globalizované společnosti (= po celý rok přístupnost potravin z celého světa, stejně jako zcela uměle vytvořených jídel a potravin, které nepředávají správnou cirkanuální informaci) a/nebo diet vytržených z kontextu prostředí (indické veganské stravování, stravování modrých zón, kalifornská fitness dieta, carnivore diet) rozpoznat, že sezónní stravování je pro nás (pokud jste europoidní rasy s tradicí vývojové linie v mírném pásmu), nejen velice přirozené, ale de fakto nezbytné pro správné sezónní fungování metabolismu, imunity, psychiky, ale v dlouhodobém kontextu celkového zd.raví a délky života.

Tento video-článek s vnořenými infografikami měl za úkol jednoduše přivést problematiku sezónních biorytmů a výzev, které přicházejí s temnou částí roku, na světlo světa, ale nakonec jsem se ke konci (jako vždy) rozvášnil a začal zmiňovat i komplexnější témata, ke kterým ale chybí kontext. Každopádně i proto může být toto video poučné jak pro nováčky s touto tématikou, tak pro klienty Dark season protokolu, kteří chtějí problematiku pochopit hlouběji


📙DARK-SEASON PROTOKOL 1.5 – NOVÁ UPDATE VERZE!

Příchod podzimu je pro řadu lidí výzvou, která se každoročně negativně odrazí na jejich celkové energii, náladě, imunitě, postavě, ale i celkovém zd..raví.

Ne ale tak pro naší komunitu, studenty, patreony ale především klienty Dark season protokolu, který stručně, efektivně a prakticky představuje praktické řešení jak pracovat se světlem, vybírat potraviny a nastavit stravování, poskládat ranní rutinu nebo se zařazovat bio-optimalizaci, které jsou specifické pro podzim a zimu a diametrálně se liší od Performance lifestyle pro světlou část roku.

A protože se jedná o extrémně důležitý protokol, rozhodli jsme se po dvou letech od jeho vydání připravit updatovanou novou verzi 1.5, kterou samozřejmě mají všichni klienti Dark season zdarma ve svém profilu připravenou ke stažení (pokud jste vyčerpali limit stažení – napište Lukymu z klientského emailu pro navýšení).

A pokud Dark season ještě nemáte, tak nyní se objevil definitivní důvod, proč do něj jít! V čem je verze updatovaná?

  • Texty všech kapitol byly kosmeticky obohaceny – tu přibyl odstavec, tu jeden zbytečný zmizel.
  • To hlavní ale jsou aktualizované podzimní superlátky a elixíry, včetně nových doporučených produktů (které předtím ještě nebyly k dispozici).
  • Přibyla kapitolka o vědomé suplementaci.
  • 5 receptů na snídani.
  • A to hlavní – přibyly praktické highlighty potravin (podobně jako v Light season protokolu), které v podstatě představují základní návod, jak na sezónní stravování.

V základu stačí nakoupit si dle seznamu potraviny (v podstatě slouží jako nákupní seznam), a z nich potom 80% času stavět svá jídla, a po 3 – 4 týdnech adaptace ucítíte markantní změnu v tom, jak se celkově cítíte a fungujete. Následně se můžete rozhodnout přejít k širšímu spektru potravin, a to pomocí kompletních tabulek a seznamů povolených, omezených a zakázaných potravin pro temnou část roku, který byl btw. také aktualizován.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..