Archives of performance

Archive of performance #1: První video Performance training


Období: Srpen 2010 – březen 2011

Psal se březen léta páně 2011 a já se rozhodl natočit na video záběry z vlastního tréninku. Co mě k tomu vedlo si nejsem tak úplně jist, protože sociální sítě byly v plenkách, youtube v počátcích své slávy, nikde jsem jej nepublikoval a hlavně v té době nebylo ještě zvykem se v posilovně natáčet (takže jsem se při tom strašně styděl). Co je však důležitějšího, toto video stálo na počátku zrodu celého systému PT.

V té době jsem totiž zhruba půl roku aplikoval velice specifický typ tréninku: Málo opakování, silové provedení, hodně plyometrie, základní cviky a cviky s volnou váhou. Cviky z mrtvé pozice, kalistenika na hrazdě, základy vzpírání. Hody s medicinbaly, trénink na TRX (které přišly těsně před videem jako nový trend ve fitness, já si je vyráběl svépomocí již šest měsíců předtím).
Tento druh tréninku, kdy bylo cvičení dle pocitu vyměněno za exaktní vědu o tréninku, stál na ramenou obrů – trenérů ze zahraničí, kteří byli apoštoly onoho přístupu za mořem – a přivedl mě po letech stagnace k neuvěřitelným výsledkům.

Poprvé ve svém životě jsem mohl říci, že jsem doopravdy vyrýsovaný, podruhé po začátečnických přírůstcích jsem si připadal, že rostu před očima. A navíc jsem dělal něco nejen pro svůj vzhled, ale především pro svou celkovou výkonnost, ať již to byla maximální síla, výbušnost, schopnost ovládat vlastní tělo v prostoru, pracovní a regenerační kapacita (co na videu vidět nejde je, že jsem se postupně dostával na 12 tréninkových jednotek týdně, kde průměrná délka každé z nich byla 90-120 minut a výjimkou nebyly ani 2,5-3 hodinové tréninky).

A právě tato všestrannost mého tréninku, spolu s nutností vytvořené video nějak pojmenovat, vedly ke vzniku nenápadného názvu Performance training, který později dal jméno celému systému.

Má tehdejší tréninková zkušenost se později odrazila na podobě prvního tréninkového protokolu:
PT 1.0 Renegade of training, který je do dnešních dní bestsellerem: http://www.performancetraining.cz/produkty/renegade/