Akce: Protokoly silové gymnastiky jsou zpět!

Uvažovali jste někdy nad tím, že by Vás více než cvičení s činkama možná bavilo cvičení s vlastní váhou? Které přitom můžete provádět kdykoliv a kdekoliv? Doma, na cestách,  v přírodě? Oh dear!

Silová gymnastika je formou tréninku s vlastním tělem, který výchází z klasických průpravných cviků kalisteniky a moderní gymnastiky, které však cvičíte více pro budování svalstva a síly než přímo pro pokročilé gymnatické prvky.

V rámci systému Performance training pak na silovou gymnastiku aplikujeme postupy, které jsou běžnější pro silový trénink: Periodizaci, progres na vývoji síly i variantách cviků, tréninkové cykly, intenzifikační metody i další.

Protokoly silové gymnastiky vznikly už v roce 2014 a od té doby jimi úspěšně prošlo několik set klientů. Od ledna 2018 se protokoly přestaly prodávat v důsledku přechodu na nový systém PT (plstyle.cz). V jeho rámci se s novou průpravou silové gymnastiky setkáte v Maximal Performance specializaci, ale až od pozdějších měsíců.

 

Nyní však máte jedinečnou šanci po dobu 72 hodin tyto protokoly opět zakoupit:

Training for warriors 1:

Základy silové gymnastiky, trénink na 3 – 4 měsíce, 1000 Kč

Zakoupit

 

Training for warriors 2:

Silová gymnastika na kruzích, trénink na 3 – 4 měsíce, 1500 Kč

Zakoupit

 

 

TRAINING FOR WARRIORS 1

Pokud nemáte se silovou gymnastikou předchozí zkušenost, je vhodné začít s tímto protokolem, který v ucelené a lehce pochopitelné formě, představuje trénink prerekvizit a základů pro silovou gymnastiku tak, aby Vaše tělo postupně zesílilo svá slabá místa, naučilo se používat svalové skupiny pospolu a funkčně a získali jste základní orientaci v prostoru.

K tréninku se používá pouze zem, stěna, stálky, bradla a hrazda a člověk jej tak dokáže zvládnout i  v teple domova (kdo v dnešní době ještě nemá doma hrazdu, ať zvedne zahanbeně ruku).

 

TRAINING FOR WARRIORS 2

V navazujícím protokole TFW 2.1: Lord of the rings se následně do hry dostávají také gymnastické kruhy a náročnost tréninku je nově umocněna jejich nestabilitou. Obtížnost všeho, co jste se doposud naučili, se na nich zvyšuje a i když jste si mohli myslet, že už máte nějakou tu sílu, rychle Vám prokáží opak. Kruhy umožňují kombinovat jednotlivé cviky nad i pod nimi do sestav a získávat tak nové nástroje k pokroku.

Ve finálním protokolu TFW 2.2 Muscle-up testament Vás potom čeká cesta, jejíž cílem je provedení striktního muscle-upu na kruzích.

 

Nechápejte mě však špatně, silová gymnastika není o dosahování pozic a cviků, ty jsou pouze odměnou, odrážející Vaší tvrdou práci. Platí zde proklamované, že cesta je Vašim cílem. A vy prostřednictvím cesty silové gymnastiky získáte mocný impulz pro přeměnu postavy, zvyšování síly, mobility, flexibility, schopnosti stabilizace i lokomoce. Toho následně využijete v klasickém tréninku s externí váhou, sportu (zejména těch bojových) i běžném životě.

Protokoly silové gymnastiky Vám navíc otevírají dveře k nejpokročilejším protokolům systému Performance training, které se zaměřují na maximální výkon a kde je silová gymnastika běžnou součástí tréninku.

S tréninkem silové gymnastiky je vhodné začít po absolvování alespoň 2 měsíců tréninku v rámci nového systému PT (plstyle.cz), respektive po snížení tělesného tuku pod 10-12% (z důvodu, že čím více tuku na sobě máte, tím těžší pro Vás cviky silové gymnastiky budou).

 

Zde se můžete podíat na pokročilejší sestavu na kruzích, kterou však v protokolech nenajdete (k tomu už je potřeba individuální přístup k tréninku):

IFrame