Nová přednáška

V České republice trpí obezitou přes 50% dospělé populace, a lidí trpících diabetem stále přibývá. Češi jsou nejtlustší v historii. A jak víme, tak s nadměrným tělesným tukem je spojen vyšší výskyt všech civilizačních onemocnění. Je na čase přestat si mazat med kolem pusy a začít jednat!

Na této přednášce Adam Česlík představí nový pohled na zdravé, a dlouhodobě udržitelné stravování, který vychází z nejnovějších vědeckých poznatků, stejně jako klinických studií s lidmi, a hovoří o nutnosti respektovat přirozené biorytmy, ať již z hlediska stravování či životního stylu.

Následovat bude témat hormonů a jejich vlivu na spalování tuků, a to jak z pohledu hormonálních narušitelů, tak možnosti optimalizovat je prostřednictvím adaptogenů.

Přednášku zakončíme otázkami vlivu psychiky a stresu na přeměnu postavy, kompletní přehled témat s jejich vysvětlením najdete níže.

Přednáška je úvodem do nové problematiky systému Performance lifestyle pro rok 2020. 


Přednáška Performance lifestyle

Praha, 8. února 2020, 10:00 – 13:00 

REZERVOVAT VSTUPENKY


PROPOZICE:

Datum a čas konání Sobota 8. února 2020, 10:00 – 13:00
Cena 600 Kč veřejnost / 500 Kč klienti
Délka 3 hodiny
Místo konání: Praha 5 Hotel Angelo
Zařazení: Přednáška je určená pro všechny, klienty i neklienty, protože se řada témat objeví zcela poprvé.

PROBÍRANÁ TÉMATA:

1. Proč diety selhávají

Jednoduché uvedení do problematiky toho, proč nemůžete chtít od svého těla maximum, pokud žijete v rozporu s přirozenými biorytmy, které máme v genech: Aneb proč na zničené tělo nebude fungovat žádná dieta.


2. Frekvence a časování jídel během dne

Na základě nových studií se definitivně potvrzuje, že stará „pravda“ o nutnosti jíst malé porce často během dne nejenže nedává smysl, ale je dokonce z hlediska přeměny postavy kontraproduktivní.
Není to navíc jenom o počtu jídel, ale také jejich načasování během dne: Zdravé jídlo konzumované v nesprávný čas tak může mít horší efekt než správně načasovaný cheat meal. Aneb od vysoce-frekvenčního stravování, přes přerušované hladovění, až po cirkadiánní stravování.


3. Eliminace látek ovlivňujících hormony

Každý den se dostáváme do kontaktu se stovkami chemických látek – z automobilových zplodin, z pitné vody, z obalů na jídlo (zejména plastových) a často si je dobrovolně také stříkáme a masírujeme do našich těl. Řada z nich přitom dokáže negativně ovlivňovat naše hormony i přeměnu postavy.
Narůstající počet vědeckých důkazů je alarmující a je potřeba začít konat. Anebo od eliminace po podporu jaterní detoxikace.


4. Adaptogeny a fytolátky pro hormonální optimalizaci

Stejně jako dokáží chemikálie ovlivňovat naše hormony negativně, existuje i pestrá škála přírodních látek, které na ně působí pozitivně. Patří zde nejen adaptogeny ale i další rostliny obsahující prospěšné fytolátky. Jejich strategickým využitím můžete pomoci své přeměně postavy i zdraví. Aneb starobylá moudrost v hávu moderních studií.


5. Stres a psychika

Jak nadměrný psychický stres, jako chronické zaobírání se zdravým jídlem nebo počítání kalorií, ovlivňuje přeměnu postavy? Aneb o patologickém životním stylu založeném na odpírání si, a o hledání skutečného well-beingu v pozadí snahy o spalování tuků.


A POKUD NA PŘEDNÁŠKU NEMŮŽETE, NAJDETE VŠE POTŘEBNÉ ZDE:

PŘEDNÁŠÍ ADAM ČESLÍK

Adam je autor systému Performance lifestyle, který posledních sedm let propojuje poznatky různých vědních disciplín z oblasti zdraví, výživy, tréninku i optimalizace životního stylu. Od doby  vzniku v roce 2013 prošlo systémem Performance několik tisíc dlouhodobých klientů: Od vojáků, přes sportovce, až po podnikate, studenty i seniory.

V posledních letech se přitom hlavní část práce přenesla do veřejného sektoru, kdy se v rámci Performance snažíme šířit znalosti o lidském zdraví, prevenci vzniku civilizačních onemocnění či zvyšování výkonnosti, a pomalu ale jistě tak přispívat ke změně paradigmatu a snaze vzít zodpovědnost za zdraví člověka do vlastních rukou.

Adam napsal přes 30 protokolů a knih, upořádal přes 40 veřejných přednášek a řídí již třetí ročník vlastního kurzu pro výživové poradce a trenéry (s názvem Univerzita PL). Kromě toho v minulých letech vytvořil tréninkovou a vzdělávací aplikaci s názvem ODBOJ PT (www.plstyle.cz) a ustavičně pracuje na nových projektech.