Optimalizace zdraví Performance lifestyle Suplementace

Performance Greensy – Jaké složky obsahuje a jak je využít v praxi?

Zdravím přátele!

Už je to nějaká doba, co naše Performance Greensy vytvořené ve spolupráci s BrainMarketem spatřili světlo světa a proto není od věci, vám lépe představit tento vyjímečný produkt doplňující rodinku BrainMax o další rozměr Holistické podpory našeho zdraví a zvyšování životní energie.

V tomto článku se společně podíváme na informace o jednotlivých ingrediencích v certifikované bio-kvalitě, které jsme do nových Performance Greens zahrnuli. Dozvíte se zajímavosti ohledně jejich tradice, ale hlavně efektů podpořených vědeckým výzkumem.

Dále si prozradíme, pro jaké cíle lze Performance Greens užívat a nezapomeneme taky na to, jak je efektivně využívat v praxi.

Dřív, než se do čtení tohoto článku pustíte, tak doporučuji shlédnout níže přiložený video-článek, kde se dozvíte další doplňující informace.Jaké složky najdete v Performance Greens + jaký mají efekt?

V Performance Greens najdete celkem 12 vzájemně se doplňujících se složek v certifikované bio-kvalitě, kdy v jejich čele stojí nejefektivnější zelené superpotraviny, dále pak další superlátky a v neposlední řadě elektrolyty a stopové prvky, které jsou velkou nadhodnotou tohoto produktu!

Více informací o samotných složkách, v kontextu jejich tradice, obsahu látek a především efektu se můžete dočíst níže.

Mladá pšenice

Jedná se o právoplatného zástupce zelených superpotravin, která má dlouholetou tradici užívání v Indických slavnostech a rituálech. V západním světě začala být mladá pšenice populární již v minulém století, pro své bohaté přínosy pro naše zdraví, které se týkají podpory detoxikace těla od toxinů, kardiovaskulárního zdraví, snižování zánětlivosti a celkové revitalizace. Za její pozitivní účinky je zodpovědná pestrá škála látek, mezi kterými je široké zastoupení vitamínů, minerálů a zelené rostlinné barvivo chlorofyl. (R)(R)


Chlorella

Sladkovodní mikrořasa s názvem chlorella, která se v Asii využívá po celá staletí, je světově proslulou zelenou superpotravinou, která se může pyšnit nejvyšším obsahem chlorofylu, tak širokým spektrem aminokyselin. V prášku chlorelly najdete bohaté množství vitamínu skupiny B, řadu minerálu, včetně jódu a prospěšné mastné kyseliny. Její efekt je ve studiích spojován s protizánětlivými účinky, podporou imunitního systému, detoxikací a zvyšování antioxidační kapacity. (R),(R)(R)


Spirulina

Další ze zástupců sladkovodních řas, která svůj název spirulina získala podle jejího tvaru připomínající spirálu. Tradice jejího užívání sahá až k samotným Aztékům, tehdy obývající části dnešního Mexika, kde spirulinu nazývali tecuitlatl. Spirulina má vysoký podíl bílkovin (až 70%!) a kromě bohatého obsahu vitamínu a minerálu, obsahuje fytocyaniny, polyfenoly a flavanoidy, které dle dostupných studií vedou k zvyšení antioxidační aktivity organismu, podporují funkce imunitního systému, chrání naše játra nebo dokonce naše geny před poškozením (R)(R)(R)


Ceremoniální Matcha

Nadstandartem Performance Greensů, je obsažená Matcha v ceremoniální kvalitě, která se tradičně popijí v Japonsku při čajových rituálech. Od ostatních zelených čajů se neliší jen svou výjimečnou chutí, ale zejména jejím zpracováním, kdy na rozdíl od zelených čajů typu sencha, gyokuro a dalších, se popíjí celý i s lístky, které jsou namlety na jemný prášek. Svou v výjimečnost si ceremoniální Matcha nezískala pouhou náhodou, ale zejména díky jejímu až 137x většímu množství antioxidantů oproti jiným typům zelených čajů, kdy v jejich čele stojí Epigallokatechin-3-gallát zkráceně EGCG. Vysoké množství antioxidantů obsažených v čaji Matcha, je spojováno s podporou kardiovaskulárního zdraví, ochranou jater, prevencí před rakovinou a taky podpoře kognitivních funkcí a psychiky. (R)(R)(R)(R)


Alfalfa

Alfalfa, českým názvem Vojtěška, je léčivá rostlina tradičně užívána v Čínské i Indické medicíně po tisíce let. Prášek získaný z Vojtěšky, je surovinou s pestrou škálou přírodních látek ze skupiny flavanoidu a fanolových kyselin, kde patří například kvercetin, apigenin, kyselina kávová a další. Její užívání je spojeno se snižováním cholesterolu, regulací krevního cukru, podporou kardiovaskulárního zdraví a snižování zánětlivosti. (R)(R)(R)


Ashwagandha

Ashwagandha známá jako Indický ženšen, je zástupce velice potentních tonizačních adaptogenů. Tradičně je její užívání spojeno s podporou životní síly a budování houževnatosti snižováním dopadů stresu, ale taky podporou celkového zdraví na spoustě úrovních. Proto si taky získala velkou popularitu v západním světě, kde se užívá zejména pro podporu hormonální rovnováhy.  Málo kdo ale ví, že Ashwagandha má daleko širší pole působení a jejímu účinku se na tomto světě jen tak nějaká bylina / adaptogen nevyrovná. Její užívání vám totiž může pomoci s podporou imunitních funkcí, snižování zánětlivosti a aktivací genů dlouhověkosti. Mezi její hlavní účinné složky patří alkaloidy, saponiny a withanolidy, kdy nejvýznamnější  je Withaferin A. (R)(R)(R)(R)


Baobab

Baobab je strom pocházející z oblastí Afriky, Austrálie, Arábie a Madagaskaru, jehož plody, z kterých se využívá dužina i semena, jsou spojovány s mnohými přínosy pro zdraví. Prášek získaný z exotického Baobabu je bohatým zdrojem vitamínu C, ale i dalších vitamínu, jako je B6 a B3. V baobabu najdete taky železo, magnesium, vápník a draslík. Užívání prášku z babobabu je spojeno se snižováním pocitu hladu, výkyvům krevního cukru i snižováním zánětlivosti. (R)(R)(R)


Kurkuma

Indické koření přezdívané jako Indický šafrán, je bezesporu jednou z nejúčinnějších superlátek Ajurvédy. Kurkuma je typická svou sytě oranžovou barvou a jedná se současně o hlavní složku světově proslulé kořeněné směsi Kari. Mezi její hlavní účinné složky patří látky spadající do skupiny kurkuminoidů, kdy nejvýznamnější je takzvaný kurkumin. Díky této skupině látek má kurkuma pestrou škálu benefitů pro naše zdraví, kdy za zmínku rozhodně stojí snižování zánětlivosti, včetně tlumení autoimunitních zánětlivých reakcí, dále má vliv na podporu integrity střevní bariéry, kardiovaskulárního zdraví nebo zlepšení paměti, pozornosti a nálady. (R), (R)(R)


Moringa

Moringa, latinským názvem Moringa oleifera, je tropicky strom, z jehož listů se vyrábí jedna z nejcennějších zelených superpotravin. Je důležitou součástí Ájurvédy, kde se tradičně používá pro podporu výživy, léčbu vysokého krevního tlaku a dokonce i cukrovky. Prášek z moringy je bohatým zdrojem vitamínu a minerálů, kyseliny chlorogenové a polyfenolů, jako je například kvercetin. Její užívání vedlo dle studií k vyššímu množství nutrientů a objemu mateřského mléka, snížení krevní glukózy a glykovaného hemoglobinu, podporou imunitního systému a snižováním zánětlivosti. (R)(R), (R)


Máta peprná

Máta peprná je tradiční, velice známá bylina, která je typická svým osvěžujícím efektem, za který je zodpovědný z největší části látka s názvem mentol. Kromě známého mentolu obsahuje další pestrou škálu bio-aktivních látek, jako jsou flavanoidy, kyselinu octovou, piperot a další. Z hlediska jejího účinku nemůžeme nezmínit podporu trávení, schopnost zklidňovat a předcházet bolestem hlavy, podporou imunitního systému v boji proti nachlazení a běžným infekcím. (R), (R)


Směs elektrolytů a stopové prvky z karlovarské soli

Vedle superlátek je další velkou a klíčovou nadhodnotou Performance Greensů obsažená směs elektrolytů, jako je chlorid, sodík, draslík a hořčík citrát, včetně stopových prvků získaných z karlovarské soli, které dohromady tvoří účinný komplex pro podporu buněčné hydratace, tvorby energie a elektrolytické rovnováhy. Dostatečný příjem elektrolytů a stopových prvků, které pomáhají v jejich využitelnosti, je spojeno se správnou funkci nervové soustavy, buněčným napětím, kognitivním i svalovým výkonem a taky mírou zadržování vody. (R), (R)


Pro jaké cíle lze užívat Performance Greens?

Performance Greensy si nekladou za cíl nic jiného, než vám nabídnout komplexní složení těch nejlepších zelených superpotravin a dalších superlátek, které dohromady v synergii působí na nejdůležitější pilíře zdraví. Jedná se tak o první Holistický doplněk stravy, jehož složení zohledňuje ty nejdůležitější tělesné systémy a jejich správnou funkci. 

Jejich užívání vám tak může přinést benefity ve formě:

Podpory rehydratace a remineralizace 

Díky obsahu elektrolytů a stopových prvků z karlovarské soli, podpoříte svou elektrolytickou rovnováhu, která je stěžejní pro správný chod nervového systému. Zároveň podpoříte hydrataci na buněčné úrovni a odkryjete jejich skutečný potenciál v tvorbě buněčné energie. Užívání Performance Greens ve vašem ranním rehydratačním nápoji, tak bude skutečným energizujícím nápojem, nesrovnatelným s běžnou filtrovanou vodou s citrónem.

Krvetvorba

Obsažené zelené superpotraviny, mají vysoký obsah zeleného rostlinné barviva chlorofylu. Ten je svou strukturou velice podobný, téměř identický, jako naše krevní červené barvivo hemoglobin. Tyto dvě látky se liší jen svým centrálním atomem, kdy v chlorofylu je obsažené magnesium a v hemoglobinu železo. Konzumace na chlorofyl bohaté potraviny, Vám může pomoci s rizikem vzniku anémie a obecně mít čistější a zdravější krev.

Podpora detoxikace

V dnešním světě plném toxinů, chemikálii, těžkých kovů a dalších pro tělo nežádoucích látek, bývá v moderní společnosti stále častěji zvykem přetížení jaterní detoxikace a s ní spojených problémů. Pomocí zelených superpotravin a dalších superlátek z Performance Greens, můžete vašemu tělu pomoci se s těmito látkami efektivně vypořádat a z dlouhodobého hlediska se vyhnout problémům plynoucím z akumulace toxinů a těžkých kovů ve vašem těle.

Snižování zánětlivosti 

Zvýšená a dlouho trvající tělesná zánětlivost, je stav, během kterého postupně chřadnou všechny důležité systémy našeho těla a není divu, že stojí ze celou řadou chronických zdravotních problémů. Kromě patřičných úprav životního stylu, nám se snižováním zánětlivosti mohou pomáhat přírodní látky, které díky jejich obsahu antioxidantů, polyfenolů a dalších sloučenin, epigeneticky působících na řadu genů modulující zánětlivou reakci organismu. V Performance Greens najdete hned několik zástupců těchto látek, které vám pomohou na denní bázi s prevencí negativních dopadů zvýšené tělesné zánětlivosti.

Zlepšení funkcí imunitního systému 

Správně fungující imunitní systém zajišťuje naši odolnost a to nejen proti pestré škále patogenů, ale taky hrozbám našeho vnitřního prostředí, jako je například množení se dysfunkčních buněk. V případě, že se potýkáme s jeho sníženou funkcí, tak nejenže jsme více náchylní na rozvoj mnoha onemocnění, ale taky se vytrácí naše životní energie, která je ve vyšší míře vyčerpávaná snahou těla navrátit se zpět do rovnováhy. Pomocí popíjení Performance Greens, který obsahuje látky podporující imunitní funkce, kde patří například zvyšování aktivity našich přirozených zabijáku (NK buněk).

Podporu dlouhověkosti 

Anti-aging je v dnešním světě stále více skloňované téma, do kterého se investuje extrémní množství úsilí i finančních prostředků. Pro podporu dlouhověkosti ale nemusíme chodit nijak daleko, protože ji můžeme zásadně ovlivnit svým životním stylem a jednotlivými malými krůčky, které aplikujete každý jednotlivý den. Kromě správných návyků nám s podporou dlouhověkosti mohou taky pomoci dary přírody, které jsme s tímto záměrem zařadili do Performance Greensů, protože jak ukázala věda, některé z obsažených látek nejenže působí přímo na geny ovlivňující naše stárnutí, ale hlavně působí na systémy, jako je míra zánětlivosti, fungování imunitního systému nebo detoxikace a další, které dle jejich zdraví a kondice mohou zásadně rychlost našeho stárnutí ovlivnit.

Zvyšování životní energie 

Veškeré snažení o podporu zdraví začínají od celkové míry naší energie. Pokud máme energie málo, tak o to hůř se nám začínají dělat důležité životní kroky a to nejen v oblasti zdraví, ale taky běžném životě. Za míru naší energie jsou zodpovědné buněčné energetické továrny mitochondrie, které vyrábí univerzální energetické platidlo ATP. Fungování těchto sice mrňavých, ale extrémně důležitých organel, negativně ovlivňuje řada faktorů moderního životního stylu a jedná se tak o hlavní příčinu toho, proč lidem v dnešních dnech často životní energie chybí. Díky zeleným superpotravinám, které obsahují zelené barvivo chlorofyl, můžete svou produkci buněčné energie na denní bázi dále kultivovat a nejlépe toho dosáhnete pitím ranního rehydratačního Performance Greens nápoje na vycházejícím slunci, tak jako to učíme naše klienty.

Podporu spirituálního růstu a celkovou revitalizaci zdraví 

No a na závěr nesmíme zapomenou na spirituální rozměr užívání Performance Greensů, který je minimálně stejně tak důležitý, jako všechny předchozí. Důvod je ten, že pokud si kolem jejich užívání postavíte svou rutinu, tak celý jejich účinek na zdraví těla, mysli i Vědomí můžete zásadně podpořit vědomým přístupem jejich přípravy i samotného popíjení. Ať už děláte dechová cvičení, pozoruje epické východy slunce nebo se chystáte na svou meditační praxi, tak Performance Greens vám pomohou lépe se dostat do přítomného okamžiku a odkrýt váš skutečný potenciál.


Kdy a jak užívat Performance Greens?

Ranní rehydratační drink 

Jedním z doporučených způsobu, jak můžete naše Performance Greens užívat, je v rámci ranního rehydratačního drinku, který je ideální zařadit v prvních 10-20 minutách po probuzení, abyste po dlouhé noci do svého těla doplnili potřebné minerály, energizovaly své buňky, nastartovali své trávení a začali svůj den hned od začátku správně.

K rannímu rehydratačnímu drinku budete potřebovat:

  • Sklenici filtrované / studánkové / pramenité vody
  • Odměrku Performance Greens
  • Volitelně: Lžíci jablečného octu, šťávu z limety nebo citrónu

Při dlouhém pobytu na slunci 

Pokud víte, že budete dlouho vystavování letnímu ostrému slunečnímu záření, tak je ideální mít s sebou skleněnou láhev s Performance Greensy, které díky obsahu antioxidantů, polyfenolů a chlorofylu podpoří antioxidační kapacitu vašeho těla proti potenciálně zvýšenému oxidativnímu stresu vyvolanému expozicí UV záření, tak pro podporu tvorby buněčné energie.

Během stresové zátěže 

Ať už jste zaneprázdnění hromadou práce a starostí nebo posilujete své tělo stresovými stimuly, jako je trénink, saunování nebo vystavování se chladu, tak vaše tělo jede na plné obrátky a doslova prahne po živinách a látkách, které mu pomohou s jeho potřebnou obnovou a adaptací. V takových chvílích, můžete efektivně využít Performance Greensy, které Vám pomohou se s dopady stresu patřičně vypořádat, tak abyste příště zvládli podobný stresový stimul snadněji.

Tělesná i duševní očista 

Jste-li na začátku své cesty kultivace zdraví a zvyšování potenciálu, tak dle vašeho předchozího způsobu fungování, můžete mít z různých individuálních příčin své tělo zanesené toxiny, můžete mít poničené a neefektivní mitochondrie nebo vyšší míru tělesné zánětlivosti. Performance Greens vám může, společně s dalšími strategiemi zdravého životního stylu, pomoci překonat pro někoho těžké začátky, protože bude zároveň optimalizovat ty nejdůležitější úrovně zdraví, které jsou potřeba pro opětovné získání síly a životní energie.

Cesta k radiálnímu zdraví 

V případě, že nás dlouhodobě sledujete a aplikujete principy Performance Holistického přístupu ke zdraví, tak i pro vás můžou mít Performance Greens své uplatnění a to zejména pro budování vašeho radiálního zdraví. Jeho dosažení je totiž tou nejvyšší metou, ke které pokud se přiblížíte, tak doslova sršíte životní energií do svého okolí, objevuje se vyšší míra altruismu a prožívání života, který skutečně chcete. Performance Greensy tak můžete využívat, pro udržování rovnováhy všech důležitých systému ovlivňující zdraví, aby vás jen tak nic snadno nesvedlo z cesty k přiblížení se radiálnímu zdraví.


Vyzkoušejte naše Performance Greens!

Pokud jste náš článek dočetli až sem, tak gratuluji!

Jak sami vidíte, tak i na první pohled nevinné Greensy, mají velice slibný potenciál podporovat naše zdraví a jejich užívání se může stát pro řadu z Vás příjemným rituálem a zpestřením pro zdravý životní styl.

Zároveň oproti tomu, jak to bývalo s užíváním Greensu kdysi, kdy jsme se do jejich konzumace vzhledem k často nepříjemné chuti museli nutit, tak zde se nám povedlo dosáhnout něčeho zcela nečekaného a to, že chutnají přímo skvěle!

Řadu z Vás může i příjemně překvapit jejich cena. Oproti dříve užívaným kvalitním produktům, kde cena mnohdy sahala k 1500 Kč, je cena našich Greensu vzhledem k použitým surovinám velice příznivá a to 699 Kč.

Naše nové Performance Greens si můžete tradičně objednat na eshopu brainmarket, skrze níže umístěné tlačítko.


Kam pro další informace?

Dobře víme, že podpora zdraví není jen o užívání suplementace, ale klíčovou roli zde hraje náš celkový životní styl a prostředí, kterým se obklopujeme.

Proto Vám doporučujeme, přečíst si články zde na našem blogu nebo příspěvky na sociálních sítích. (@risebyperformance)

Pro ty z Vás, kteří to na své cestě myslí vážně a chtějí více nahlédnout pod pokličku dění, tak doporučujeme náš vstupní Holistický protokol, kde najdete spoustu informací a hlavně praktických postupů z celkem 12 nejdůležitějších oblastí týkající se našeho zdraví, prostředí a životního stylu.

PL: Holistický protokol najdete na stránce: www.plstyle.cz/holistic

Mějte se!

Adam Česlík a Lukáš Rusek, tým Performance Lifestyle

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..