Performance lifestyle Suplementace

Jaká jsou skrytá rizika užívání rybího oleje? (bonus z Patreonu)

Trendy se mění a vyvíjejí, ale rybí olej zůstává. Typické žluté gelatinové kapsle s rybím olejem (nebo jinou formu čistých omega 3) tak dneska najdete v kredenci téměř každého člověka: Od kulturistů a fitnesaček, přes entuziasty zdravého životního stylu, až po úplně normální lidi, kteří třeba jinak ani zdraví či suplementaci neřeší (a dokonce ho má možná i Vaše babička).

A přestože se popularita kapslí s rybím olejem a benefity omega 3 vyhnaly za poslední roky hodně nahoru (také díky veřejné světě takových kapacit jako je Dr. Rhonda Patrick či Dr. David Huberman, kteří užívání kapslí s rybím olejem opakovaně doporučují), tak bychom tady dnes chtěli otevřít téma, které může být stále ještě pro většinu lidí velice překvapivé, skoro až skandální, zatímco naši stabilní klienti o něm moc dobře vědí.

Jedná se o téma rizik spojených s konzumací rybího oleje, potažmo jiných forem purifikovaných omega 3, které mají daleko větší náchylnost na oxidaci, čímž mohou podporovat zánětlivost, či mít podle studií další negativní dopady na naše zdraví (které zmiňuji ve videu).

Nevhodnost suplementace rybího oleje je přitom pouze první článek skládačky kolem tématu, kdy nám mohou omega 3 škodit (byť ano stále je potřebujeme).

Toto video bylo původně určeno pro Performance Patreon, ale nakonec jsme se jej rozhodli vydat také veřejně (na Patreonu u něj najdete doplňující obsáhlý článek a v dalších dnech tam vyjde navazující část).

Je to právě rostoucí komunita na Patreonu nám toto umožní dělat častěji – tedy věnovat se také světě veřejnosti o těch nejpalčivějších tématech – proto kdokoliv už tam je, díky!


Pozor: Video se neříká, že byste neměli užívat omega 3! Jen že jejich purifikované formy mají řadu nevýhod a neduhů (a to se na videu věnujeme zatím pouze jednomu důvodu je jich více). Jsme dlouholetí proponenti doplňování omega 3 z celistvých potravin v takové kvalitě a úpravě, aby tam ale byly obsažené. Čemu se vyhýbat, z čeho je čerpat, a kolik jich vlastně potřebujeme. To vše zjistíte z druhé části článku již v úterý na Performance Patreonu.


OMEGA 3 VRACÍ UDÉR (PART 2 – PATREON ONLY)

Co se v druhé části video-článku a samostatného článku dozvíte?

  • O TŘECH HLAVNÍCH NÁZOROVÝCH PROUDECH O OMEGA 3 VE SPOLEČNOSTI.
  • PERFORMANCE INTEGRÁLNÍ POHLED NA OMEGA 3 MASTNÉ KYSELINY A JEJICH PŘÍJEM.
  • HOLISTICKÁ PERSPEKTIVA: Z ČEHO PŘIJÍMAT OMEGA 3?
  • BONUS: STINNÁ STRÁNKA STRANA LOSOSA A JEHO KONZUMACE.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..