Holistický přístup Performance lifestyle

Reakce: Bryan Johnson, a jeho doporučení vyhýbat se slunci + naše perspektiva.

Výše najdete alternativní a delší verzi videa, které vyšlo jako příspěvek na Instagramu (kde najdete další informace + pokud se Vám podobný formát líbí tak dejte like :P).

Bryan Johnson je v kontroverzní podnikatel a vizionář, který ročně utrácí 2 milióny+ USD za vlastní měření a optimalizaci ve snaze zpomalit, či obrátit stárnutí ( = mládnout do určitého věku, alespoň metabolicky). Svou filozofii přitom vyjadřuje heslem DONT DIE, tedy snahu o překonání samotné smrti (jak doslova vysvětluje v posledních podcastech).
Za poslední tři roky se mu přitom skrze jeho nesčetné investice a experimenty skutečně podařilo značně srazit metabolický věk (aka stáří) jednotlivých orgánů, a sáhnout si na práh pomyslného omlazení (i skrze terapie s kmenovými buňkami apod.).

Částí jeho filozofie/ systému (pravděpodobně ta nejméně otestovaná jako samostatná proměnná) je přitom CÍLENÉ vyhýbání se slunci během dne (což vytváří jeho neuvěřitelně bílý vzhled), v kombinaci s KAŽDODENNÍ aplikaci SPF krému (v jiném videu než ukázce hovoří o tom, že pokud je doma aplikuje klasický krém, pokud venku, tak silnější variantu s přidaným zinkem, který vytvoří na pokožce neprostupný bílý povlak (využívá se při surfování na obličej, ale dělá se i v pleťových barvách)).

Podle něj je totiž slunce hlavním faktorem urychlujícím stárnutí pleti, a tím narušující jeho longevity kosmetické snažení, kdy se snaží postupně transformovat do 18ti leté ruské prima baleríny (joke) 🥁😅💃

Bryan se tím každopádně dopouští kardinálního omylu! Slunce totiž nejenže nemá tak detrimentální efekt, jako mu přisuzuje (byť ano zvyšuje oxidativní stres / volné radikály v pokožce), ale současně je pro nás plné solární spektrum extrémně důležité (a vystavování se slunci bylo ve studii spojeno i vyšší délkou života).
🌞Jedná se totiž o jeden z nejefektivnějších nástrojů, který nás holisticky posiluje na všech úrovních.

Problém je to pak zejména ve chvíli, kdy tato doporučení dává své globální komunitě, čítající desítky tisíc oddaných následovníků. Na videu proto zmiňuji některé aspekty, jak se dá na tuto problematiku dívat v širším – holistickém kontextu. Podívejte se proto na video výše, které je jiným videem než to co vyšlo na Instagramu (kde zase zmiňuji rizika každodenní aplikace SPF krémů).

A současně bych Vás chtěl tímto pozvat na přednášku Lidský elektromagnetismus (už 1. června v Brně), kde se budeme poprvé veřejně věnovat širší problematice toho, jak nás ovlivňují elektromagnetické frekvence přírody (nejen světlo ze slunce), stejně jako fungují ty umělé (nnEMF) a jak na jedné straně minimalizovat jejich potenciální negativní vliv, a na druhé straně dobíjet těmi pozitivními svou životní energii (a propojení se starobylým konceptem CHI / Qi)..

Adam Česlík – Performance lifestyle


Přednáška (Brno 1. 6.): Lidský elektromagnetismus

ZAKOUPIT VSTUPENKY

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..