Performance training

Trénink maximální výkonnosti v Dubaji

V lednu 2017 jsem měl tu možnost několik dní trénovat v Dubajském tréninkovém centru TK MMA Fitness, které je pro mě nejlepší posilovnou na světě.

Nejenže obsahuje všechno  možné i nemožné vybavení na klasický a silový trénink, ale také rozlehlé prostranství s asi 50ti metrovou dráhou, kde můžete tahat prowler, strongman vybavení nebo prostě jen běhat, dále MMA ring a bazén a to prosím vše v 9. patře mrakodrapu na otevřené terase, takže můžete cvičit na slunci a kochat se u toho neuvěřitelným panoráma okolních mrakodrapů.

Více o stravování, suplementaci a možnostech cvičení se dočtete ve článku Performance training v Dubaji.

PERFORMANCE KOMPLEXY

To, co je na přiloženém videu zajímavější, je však představený trénink. Ten spadá do specializace na maximální výkonnost (v systému PT máme 4 hlavní cíle: tuk (vytrvalost), svalovou hmotu, sílu a právě performance), konkrétně do její nejvyšší úrovně, kdy v rámci supersérií propojujeme jednotlivé silové sporty a takovému propojení pak říkáme Performance komplexy. 

Rozlišujeme přitom 6 úrovní obtížnosti těchto komplexů, kde na videu je představena ta nejvyšší. Aplikovaný komplex má podobu:

  1. ATG Squat, 2-4 opakování, 3s negativní fáze, 1s pauza ve spodní pozici.
  2. Farmers walking, 20-30 metrů.
  3. Údery kladivem do pneumatiky (15 kg) 10 + 10
  4. Převracení pneumatiky 6-8 x
  5. Medball toes to bar 12x
  6. DB seated Comerford curls.

Počet sérií a pořadí a typ cviků se mohou lišit. Nejde ani tak o trénink specifických komplexů, jako schopnost být připraven na cokoliv a umět produkovat maximální sílu nejen v rámci izolovaných sérií za optimálních podmínek, ale vždy a všude.

Abyste z takových komplexů dokázali něco vytěžit, musíte se k nim samozřejmě postupně propracovat – zvládnout jednotlivé silové sporty a typy výkonnosti.

S postupnou progresí při zvyšování maximální výkonnosti / performance Vás již brzy seznámí nové tréninkové protokoly Performance training, které završí pomyslnou 5ti letou cestu, která započala v roce 2013 vydáním prvního protokolu a současně provedou restart celého tréninkového systému.

 

Adam Česlík

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..