Holistický přístup Performance training

Vydejte se na 12 týdnů na Cestu bojovníka (holistický přístup k tréninku)

Zdravím přátelé!

Jsem nadšen, že Vám mohu oznámit, že se po 4 letech do systému Performance vrací silový a výkonnostní trénink. Tentokrát ale nepůjde o další iteraci či pokračování v původním hardcore tréninkového systému Performance training, ale čeká Vás více celostní přístup k tréninku:

Nejen jako nástroj pro rozvíjení fyzické výkonnosti, či zisku mistrovství v ovládání vlastního těla, ale také nástroj pro zvyšování životní energie, optimalizaci hormonů, dobré nálady a celkového vědomí vlastní účinnosti. A to stále s vysokou mírou aplikovatelnosti a využití pro sportovní trénink, profesionální sportovce, bojové sporty, muže ve zbrani a podobně.

Poslední roky jsem si s myšlenkou na návrat k tréninku laškovně pohrával, nicméně osidla se dala do pohybu až v létě 2023, kdy jsem na základě vytvoření individuálního tréninkového a stravovacího protokolu pro svého kamaráda (zejména na základě jeho zpětné vazby a výsledků) nejprve sám začal opět pravidelně koketovat s tréninkem, a následně v tom všem uviděl vyšší propojení a vizi.

Holistický přístup k tréninku:

A tak vznikla myšlenka na nový Holistický přístup k tréninku, v rámci kterého by nešlo o oživení systému Performance training (2010 – 2018, 22 protokolů), ale využití jeho léty prověřeného, ale písky času zapomenutého, know how o nejefektivnějších tréninkových metodách silového a výkonnostního tréninku. Ke kterým by se ale přidávaly nové oblasti tréninku či pohybové praxe (jako je Funkční mobilita), a to v rámci celostně více orientovaného tréninku (využívajícího také další koncepty tréninku jako je WORK-IN a WORK-FLOW).

To nejdůležitější ale bylo doplnit tento nový přístup k tréninku, s celkovou holistickou optimalizací dle principů a metod Performance lifestyle:

Od rehydratace a remineralizace, přes zaměření na optimalizaci cirkadiánního rytmu a spánku, sezónní stravování či principy nové holistické výživy, až po bio-optimalizaci, využívání speciálních superlátek a mnoho dalších oblastí a postupů optimalizace, které přitom bylo potřeba upravit a aplikovat na míru podpory tréninkového snažení (zejména výběr potravin a nastavení stravování).

Tuto vizi a koncept holistického přístupu k tréninku, propojujícího léty prověřené metody jak z Performance tranining, tak Performance holistického přístupu (které se v praxi nikdy nepotkaly současně) jsem se přitom jal přetavit do praxe, a to, jako je dobrým zvykem v rámci tréninkového protokolu.


Proč se tomu říká CESTA (journey)

A tak jsem po rozpracování celkové vize potom na denní bázi skoro půl roku pracoval na vytvoření protokolu s názvem PL: CESTA BOJOVNÍKA. Práce na něm se i přes nevoli mého kolegy Lukyho stala mou hlavní každodenní činností (takže jsem měl méně času na všechny další projekty, organizování práce, ale i běžné lidské aktivity).

Výsledný protokol, jehož tvorba by se dala připodobnit k sebemrskačství, a ladění do finální podoby k přehnanému perfekcionismu, už budete muset posoudit sami (níže naleznete grafické highlighty toho, co obsahuje).

A to není myšleno ze stránky zpracování, jako celkové aplikace, a hlavně výsledků.

Předem Vás musím upozornit, že protokol není jednoduchý, má bolet, a první týdny Vám negativně ovlivní práci, vztahy, náladu, čas i náhled na to, proč to vlastně děláte. Pak ale dojde ke zlomu, a vy pochopíte:

Cílem není aby jste si protokol užívali, cílem ani není aby Vám dokonale seděl do běžného životního stylu. Cílem je aplikovat ho i přes zjevné úsilí a nepohodlí – proto se nazývá cesta. A skrze askezi, odříkání, tvrdý trénink a přísné stravování, dojít vyššího pochopení a zisku něčeho, co možná nakonec bude mnohem cennější než vyrýsovaná postava nebo výkonnost Spartanského válečníka:

Že samotná cesta protokolem byla cílem, abyste poznali vlastní limity – nejen fyzické, ale i EGA. Naučili se pracovat se sebou nejen fyzicky, ale i mentálně. Dokázali se držet každodenního záměru i přes nepohodlí. A pokud to během protokolu nevzdáte, tak nakonec dosáhli progresu nejen těla, ale i mysli a Vědomí.

A o tom to je přátelé!

S pozdravem

Adam Česlík

Vydejte se na 12 týdnů trvající CESTU BOJOVNÍKA

V rámci nového stejnojmenného protokolu PL :CESTA BOJOVNÍKA,
představujícího Holistický přístup k tréninku.

Ovládnete pět typů silového a výkonnostního tréninku (viz níže), ke kterým přidáte celkovou holistickou optimalizaci: Od stravování, suplementace, rutin, bio-optimalizace, až po spánek a biorytmy.
Skrze tvrdý trénink, odříkání a askezi – návrat do své síly.Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..