Performance lifestyle Performance training

Slavíme 10 let s Performance lifestyle

Vítejte přátelé!

Na této stránce budou postupně přibývat jednotlivé kapitoly z historie systému Performance, ty nejzajímavější, a dnes již zapomenuté informace, videa a zkušenosti. Více o speciálních akcích k těmto narozeninám (slevy, nově prodejné protokoly a bonusové akce) najdete na konci článku.

Slevu 20% můžete uplatit prostřednictvím slevového kódu: „10let“


Přehled kapitol:

Úvod: Anebo co vše se za těch 10 let stihlo?

Kapitola 1: Jak to vše začalo – Vlastní silové centrum, státnice a lov opic.

Závěr: Shrnutí akce 10 let s Performance a vyobrazení všech protokolů.ÚVOD: Aneb co vše se za těch 10 let stihlo? (Základní chronologie)

Projekt Performance (training i lifestyle) vznikl v roce 2013, a za deset let své existence pomohl nejenom našim klientům a studentům, ale skrze intenzivní osvětu na sociálních sítích si troufám tvrdit že již desítkám ne-li stovkám tisíc lidí v našich zemích.

Za dobu těch deseti let se stihly tyto hlavní projekty a milníky s tím, že se často různé proplétaly nebo trvají dodnes, takže to není ještě přímo časová osa:

 1. Vše začalo od založení vlastního tréninkového systému Performance training, jehož informace a postupy jsem postupně zpracovával v celkem 22 tréninkových protokolech. Ale byly i nějaké ty semináře naživo.
 2. Doslova vybudování tréninkového centra Performance power center (2013) spolu se dvěma kamarády, toto centrum zavřelo až loni díky cenám energií (trvalo přesně 10 let).
 3. Vytváření prvních suplementů pod značkou Brainmax a pomoc kamarádovi Jirkovi se zaběhnutím jejich prodeje skrze naše klienty, z čehož pak vznikla dodnes trvající spolupráce s Brainmarketem a vzájemná synergie obou firem.
 4. Cestování po světě a učení se od zahraničních i lokálních mentorů. Stejně jako nahánění těch světově nejlepších míst pro silový trénink, nebo na druhé straně seberozvoj a spiritualitu.
 5. A následně nalití veškerého tréninkového know how do aplikace ODBOJ PT, která měla zajistit, že to vědění nebude zapomenuto, a současně umožnit nové generaci cvičenců na sobě dlouhé roky pracovat.
 6. A tím se oblast mého zájmu stočila k Performance lifestyle, a tématům optimalizace zdraví, hormonů, výživy, biorytmů a dalších oblastí. Tato evoluce se propsala nejen do změny loga, názvu, webovek a designu, ale ke kompletní změně našeho zájmu – od tréninku a toho, jak člověk vypadá, ke zdraví a pomoci ostatním.
 7. Dalším krokem či spíše skokem pak byl vznik systému vzdělávání pro profesionály v podobě Performance univerzity, která letos slaví šestý ročník a vyšlo z ní už několik stovek studentů, z toho poslední 3 ročníky i certifikovaných Performance poradců.
 8. Pomohl jsem také tak trochu přivést fotobiomodulační panely Mito Light na náš trh, kdy dneska díky nekončícímu úsilí dvou přítel (Charlieho a Adriho) tato firma bourá veškeré limity.
 9. No a dekádu trvající sbírání informací, praxe s klienty i sebou sama, a v podstatě nonstop učení se, vedlo až k vytvoření Performance holistického přístupu k výživě, zdraví a životnímu stylu – to se promítlo hlavně do systému protokolů, kurzů, výuky na PL UNI a celkového konceptu práce s klientem.
 10. A v neposlední řadě jsme potom vytvořili subsystém Supernatural lifestyle, který se týká práce s pychikou, spiritualitou, Vědomím a Nevědomím (A můžete se podívat i na tuto novou přednášku).


​​​​​​​To byl ale dlouhý úvod! Nicméně jedná se stále pouze o takové základní shrnutí časové osy, a troufám si tvrdit, že za těch deset let se událo spoustu zajímavého, co si zaslouží také blog post, stejně jako souhrn fotografií nebo videí z té doby.

Věřím, že na této stránce zachytíme společně velkou část důležité historie, kterou můžete použít k inspiraci a vydání se na vlastní cestu za nikdy nekončícím překonáváním vlastních limitů (v jakékoliv oblasti) nebo na druhé straně najít praktická řešení, doplňující články, inspirativní návody nebo třeba jen motivaci pro práci na svém zdraví, těle, mysli či spiritualitě.

Adam Česlík
Performance lifestyle

PS: V rámci této akce můžete využít 20% slevů (s kódem „10 let“) na všechny lifestyle protokoly, přednášky, video-kurzy + se nově do prodeje vracejí všechny staré přednášky (PL: Lost files) a dokonce i 22 legendárních a mýty opředených Legacy tréninkových protokolů Performance training (najdete v sekci protokoly – trénink).

​​​​​​​​​​​​​​​​​​

 

Kapitola I: Jak to vše začalo? (Klíčové roky 2013 a 2014)

Příběh systému Performance se začal psát oficiálně v lednu roku 2013, kdy jsem se vstupními náklady 150 Kč, ale asi osmi lety intenzivního tréninku, sebe-zdokonalování se a studia, spustil nejprve blog risebyperformance.cz (který existuje dodnes), a posléze spustil prodej prvního tréninkového protokolu (PT 1.0: Renegade of training – nyní opět ke koupi!).

První dva roky trvaly pocitově asi jako osm let, kdy jsem toho stihl prakticky udělat více než za celý předchozí život (přeci jen stále student vysoké školy a trenér na volné noze pár let). Níže najdete kompletní časovou osu pro ty první dva roky.

V dobách, kdy ještě neexistoval Instagram, na Facebooku nebyly stránky ale jen profily lidí, a v podstatě u nás ještě nikdo neinzeroval na sociálních sítích, jsem se rozhodl, že budu šířit osvětu, informace a prodávat protokoly, právě využitím online platforem a sociálních sítí (které nás o deset let později nemilosrdně zařezávají, díky čemuž vše sepisuji už jen primárně na náš blog).

Díky svému nerdovskému dětství jsem uměl dělat grafiku, psát a hrát si s designem, udělat stránky ve WordPressu, a nakonec jsem napojil i ten Paypal (který v té době nikdo neznal, a děkuji těm, kteří Paypalu v roce 2013 věřili, i když je od toho jejich banky odrazovaly, stejně jakože věřili neznámému klukovi s velkým snem – díky, hlavně tobě Kamile – byl jsi první klient :D).

Tak jako tak, spuštění projektu Performance training a Performance lifestyle nebylo jedinou devizou tohoto bouřlivého začátku – o necelý půl rok později jsme totiž se dvěma kamarády otevřeli silové středisko Performance power center, které bylo v té době největším (a v podstatě jediným) skutečně silovým / performance centrem u nás a současně vyvrcholením mého nejdivočejšího snu té doby – tedy míst vlastní místo k tréninku, točení videí (zejména do protokolů, ale i na sociálních sítích), a hlavně – místo pro stýkání se s lidmi, které spojuje nejen Performance trénink, ale trénink obecně.

O to paradoxnější bylo, že vlastně ani ne o rok později jsem z této firmy (a spolu-vlastnictví Power centra) vystoupil. Důležitější pro mě bylo, že jsem měl kde cvičit, a že takové místo (Mecca PT) existuje, spíše než se muset starat o chod, tréninky, finance a podobně (což jsem rok spolu s dvěma společníky dělal, a i díky studiu v Brně to docela brzdilo můj hlavní projekt Performance training).

Cítil jsem totiž, ze mé poslání je tady mnohem větší, než jen dělat trenéra nebo managera v tréninkovém centru v Ostravě! To jsem ale ještě ani náhodou nevěděl, jak velké poslání pro mě Osud přichystal, a že mě bude čekat ještě hodně zkoušek, než na toto své poslání přijdu (spoiler: trénink to nakonec nebyl).

Tak jako tak v roce 2014 jsem dokončil pětileté studium Psychologie na Masarykově univerzitě v Brně (kde jsem šest let dojížděl každý týden), a spolu s tím uskutečnil velice epický experiment přerušovaného hladovění, zpracovaný do podoby studie, která vyšla v rámci mé diplomové práce.
Nebyl to přitom self-experiment (v té době jsem se tak střídavě stravoval už dva roky), ale zahrnul jsem do něj nějakých 70 dobrovolníků, kteří hladověli, aby ostatní mohli! (Aneb parafráze na nejslavnější výzkum hladovění v psychologii, výzkum Ancela Keyse, který měl podtitul „Hladověli, aby ostatní nemuseli!“, a ukazoval, jak strašné jsou důsledky hladovění (jeden muž si uřezal ruku, další honil po cestě neviditelného poníka).

Byl to přitom ten stejný Ancel Keys, který zfalšoval své studie o vlivu konzumace cholesterolu na vznik srdečních onemocnění, díky kterým začala 50 let trvající doba temna démonizace cholesterolu a nasycených tuků, která vedla nejen k dominanci průmyslově zpracovaných sacharidů a curků, ale v širším kontextu poškození lidského zdraví a dost možná i zastavení našeho vývoje (jak ukazují dnešní videa na Tik Toku, někde se stala velká chyba).

Tak jako tak mou diplomovou práciOsobnostní determinanty a psychologické účinky přerušovaného hladovění(která byla skutečně vytvořena v roce 2014 jako regulérní vědecká studie s citacemi, statistickými modely, dotazníkovou metodou, zapracovaná do širšího teoretického kontextu o přerušovaném hladovění – tedy informacím, které byly dostupné v té době) najdete originálně na tomto odkaze (zlé jazyky tvrdí, že to je nejstahovanější práce na MUNI ever, a že si díky tomu mohla postavit Katedra psychologie pavilon OPIC).

Zajímavostí přitom je, že hned týden po státnicích jsem na základě této práce spustil prodej prvního regulérního stravovacího protokolu Performance lifestyle 2.0, který oproti očekávání nebyl adorací přerušovaného hladovění, jako stravování vhodného pro všechny, ale pracoval s celkem pěti typy stravování, podle individuality, pohlaví a cíle, a představil systém Dialektického přístupu – tedy teze, antiteze a syntézy po vzoru Hegelovské dialektiky…

Spolu s ukončením studia a užitím si prázdnin, pak přišel také pomalu čas rozloučit se s Performance power center, a otevřela se nová kapitola mého života – první stěhování do Prahy, a snaha prosadit nejen systém Performance training, ale hlavně nové přednášky a semináře právě tam.

Už teď mohu prozradit, že se to hned napoprvé nepovedlo, a čekalo mě hned několik velkých pádů…

Pokračování bude příště (nový díl bude vždycky nahoře nebo uvidíme :)). Prosím, pokud se Vám to zatím líbilo napište mi komentář na Instagramu nebo klidně i tady (tam nám to ale více pomůže).

Adam


PROTOKOLY, KTERÉ BĚHEM TĚCH 2 LET STIHLY VYJÍT:

echny je nyní přitom můžete zakoupit v sekci TRÉNINKOVÉ PROTOKOLY, přičemž za těch pět let co se neprodávaly (a skoro 10 let od vzniku) nezestárly ani o den. Nezapomeňte využít slevový kód „10let“.

 • Performance training 1.0 (první protokol, který najdete ke koupi i v rámci této akce).
 • PT 2.0 Rebuild of Performance (3 vzpěračské protokoly)
 • PT: La femme (protokol pro ženy začátečníky)
 • PT ZERO (úvodní protokol, doporučuji i nyní pro každého, protože obsahuje velice obsáhlou teorii a cvičebník, kde učí pokročile všechny cviky).
 • PT: Raise the bar (principy PT pro maximální hypertrofii) – prodával se v kombinaci PL 2.0 Testosteron update (ten ale na rozdíl od tréninku zastaral natolik, že jej nejde prodávat :D).
 • PT 3.0 Combine training – Pro profesionální i amatérské sportovce, příprava na sezónu i během ní, testy silových disciplín, vytrvalosti i např. obratnosti.
 • Training for warriors 1 a 2 – Dodnes nepřekonané protokoly silové gymnastiky, které učí nejen progresi na cvicích (a naučíte se i muscle-up a sestavu na kruzích), ale současně tyto cviky využívají v rámci silového tréninku k přeměně postavy.
 • Queen of Shape (ten vyšel trochu později než je toto období) – Hlavní protokol pro ženy – sexy kombinace silového tréninku, funkční hypertrofie, a skutečně efektivních a dlouhodobě udržitelných postupů.

POKRAČOVÁNÍ V DALŠÍ ČÁSTI…

 


SHRNUTÍ akce 10 LET S PERFORMANCE:

V rámci narozeninové akce nás čeká 14 dní největší a nejdelší slevy v historii, ale vracejí se také naše dávné bestsellery a protokoly, které měnily život bezmála tisícům lidí, zde je základní přehled, nicméně ve druhém týdnu akce máme v rukávu ještě několik protokolů a slev:

1. Sleva 20%: NA VŠECHNY protokoly, video-přednášky i video-kurzy. Platí jediný kód a to „10let“ (do 2. dubna).

2. PL: LOST FILES (video-přednášky) – Do prodeje se vrací stará generace video-přednášek Performance lifestyle, které už se přes rok neprodávají. Mrkněte na překonání stínu nebo osudu.

3. PERFORMANCE TRAINING – Legacy protokoly jsou zpět! Po více než pěti letech se vrací 22 TRÉNINKOVÝCH PROTOKOLŮ, které změnily životy tisíců lidí v našich zemích. Našly jsme staré zálohy, zpracovali všechny informace potřebné ke koupi, přidali dohledatelné trailery a videa (+ další budou vycházet postupně) a hlavně – zpřístupnili je nově všechny na stránce s Tréninkovými protokoly – kde je najdete přehledně s rozsahem, pokročilostí a seřazené podle subsystémů. Můžete si je pak stahovat ze svého profilu!

4. SOUTĚŽ: Zapojte se do soutěže a tagujte nás na instagramu #10letsperformance (aka 10 let s performance). Označujte z minulosti, společné fotky a akce, protokoly, které máte, jak je aplikujete, cokoliv! Budeme vše sdílet a na závěr akce odměníme 10 nejlepších nejen produkty, ale i speciálními akcemi a možnostmi. Sledujte nás během celé akce pro skryté hinty a získejte speciální dárek v podobě neveřejných a neprodejných mini protokolů!

A těšte se i na samotný závěr, kde si představíme vyvrcholení celých 10ti let, a co nás čeká v osudovém 11. roce života! 

BEST IS YET TO COME!
(FOTO VŠECH PROTOKOLŮ A ROZCESTNÍK KE VŠEM PRODUKTŮM NA BLOGU)

Slevu 20% můžete uplatit prostřednictvím slevového kódu: „10let“

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..