Performance lifestyle Performance podcast Spiritualita

Čtyři mentoři, kteří mě nejvíce ovlivnili (Performance podcast #28)

Přátelé, po delší době tady máme nový Performance podcast (#28) a ne přitom jen tak ledajaký! Jedná se o velké osobní téma, které jsem měl v plánu udělat už před rokem. Tím tématem jsou 4 moji největší mentoři, od kterých jsem se roky učil (ať již přímo nebo nepřímo), a kteří naprosto zásadním způsobem ovlivnili můj vývoj jako člověka, profesionála i celého systému Performance lifestyle. Podcast má přes 2 hodiny a doporučuju ho tak konzumovat po částech. Z toho důvodu také přikládám časování, od kterého začíná který z mentorů.

V podcastu Vám u každého z mentorů povím jejich osobní příběh (který často není úplně známý), stejně jako AHA moment, který mě k nim přivedl, jaké byly hlavní témata, inspirace a oblasti, ve kterých mě posunuli dále, stejně jako důvod, proč jsem pak od nich šel dále. Podcast do určité míry pomáhá pochopit vývoj Performance lifestyle, Performance univerzity, holistického přístupu i mého přístupu ke spiritualitě a Vědomí, stejně tak ale obsahuje řadu osobních historek a zkušeností, které jsem často nikdy nikde neříkal. A já doufám, že Vás tento méně odborně výkladový, a více příběhový podcast bude bavit.


Mentor č. 1: Charles Poliquin

Začíná od: 00:02:57 – Svého času světově nejproslulejší silový trenér, který pomohl získat medaile z mistrovství světa a Olymijských her desítkám profi sportovců napříč všemi druhy sportů. V pozdní části svého života skoro dvě dekády cestoval po světě a pořádal workshopy, na kterých vyučoval vlastní systémy silového tréninku, hormonální optimalizace, v té době revoluční suplementace, a dalších metod, z nichž většinu nikdy nepředstavil široké veřejnosti. Měl jsem tu možnost se od něj po řadu let učit nepřímo a několik let v přímém kontaktu, nicméně náš příběh i jeho život skončily pro mnohé nečekaně (podcast, ve kterém vyprávím více o jeho metodách a osobní zkušenosti: Vznik a vývoj Performance training – podcast #11).

Mentor č. 2: Milan Calábek

Začíná od: 00:23:26 – Ve chvíli, kdy jsem si myslel, že už vím o výživě a zdraví vše, přišel nenápadný starý muž z Česka (kterému byste dle vitality a rychlosti myšlení rozhodně netipovali více než 80 let), u kterého stačilo slyšet 20 minut rozhovoru, aby mě naprosto ohromil svými znalostmi (které dalece překračovaly ty od Poliquina), a já si uvědomil, že se od něj musím začít učit. Celkem jsem u něj studoval 4 roky v jeho, po většinu času uzavřené, škole čar a kouzel, kam jsem sice nastoupil pro zájem o genetiku a epigenetiku, ale nakonec tím největším přínosem bylo nastartování mého zájmu o spiritualitu a Vědomí. V podcastu se dozvíte, jak dalece ovlivnil Performance lifestyle. 

Mentor č. 3: Paul Chek

Začíná od: 00:49:28 – Ve chvíle silné vnitřní krize a rozpolcení, kdy jsem se snažil jet současně na třech koních: Extrémním silovém tréninku, práci pro Performance lifestyle, a snahou o rozvíjení vlastního Vědomí a spirituality, kdy jsem se blížil k pomyslné propasti, a musel se rozhodnout, kterým směrem budu dále pokračovat, tak přišel tento světově proslulý silový trenér, holistický coach a spirituální guru, který mi jedním šmahem ukázal, jak se dá vše spojit do fungujícího a jednotného celku, nejen ve vlastním životě, ale i práci s lidmi a systému vzdělávání pro profesionály. V podcastu se dozvíte o jeho strastiplném přechodu z pozice egocentrického silového trenéra (jako byl Poliquin) do archetypu moudrého učitele (po vzoru Milana Calábka), a jak i Paul ovlivnil další vývoj můj i Performance lifestyle. 

Mentor č. 4: David R. Hawkins

Začíná od: 01:15:23 – Celá hodina podcastu je pak věnována poslednímu z velkých mentorů, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít, i kdybyste první tři neposlouchali. A na druhé straně, pokud budete poslouchat podcast v celku, tak si ji dejte separé klidně jiný den, večer a ideálně v meditativní pozici. Segment odpálíme velice silnou osobní historkou, kterou jsem takhle ještě nikdy neříkal veřejně, přičemž se pak dostaneme k málo známému skutečnému životu, pádu a vzestupu Hawkinse, a dostaneme se samozřejmě i k velkým konceptům o našem Vědomí a okolní realitě, vyplývajícím z jeho celoživotního díla. Máte se na co těšit! Sám jsem při nahrávání cítil přítomnost jeho Vědomí a jakoby mi pomáhal s formulací a artikulací toho, co sám prožíval.

„Když je žák připraven, učitel se objeví.“

A pokud mohu já byti tím Vaším učitelem či mentorem, a pokud by to mělo být v oblasti spirituality a Vědomí (a vnitřní práce na sobě), tak přijďte 17. září na přednášku Moderní cesty ke svému Vědomí v Praze: www.risebyperformance.cz/prednasky Není to jen další přednáška, je to TA přednáška, na které pokud máte být, tak tam BUDETE.

V případě, že chcete jít cestou více Performance holistického poradenství, tak mohu být Vašim mentorem po dobu 10ti měsíců v rámci nového ročníku Performance univerzity 2.0 – všechny informace na www.plstyle.cz/univerzita

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..