Biohacking Optimalizace zdraví Performance lifestyle

Hraje genetika skutečně roli?

Lidé mají tendence vymlouvat se na genetiku, když například nemohou zhubnout nebo naopak nabrat svalovou hmotu. A byť mohou mít z části pravdu, tak se skutečně většinou jedná pouze o výmluvy.

Vymlouvají se na ní jak lidé samotní, tak bohužel i lékaři. Ti, když u něčeho neznají přesnou příčinu, vymluví se často, že je problém způsoben geneticky.

To pak může člověka vést neprávem k myšlence, že za svůj stav nemůže, respektive že jej nemůže vlastními snahami ani zlepšit.
Ve skutečnosti však bylo zjištěno, že i když má člověk nějakou genetickou predispozici (např. pro obezitu), tak je to až jeho strava a životní styl, které rozhodují o tom, jestli se na základě této predispozice nemoc objeví.

 

Jak genetika skutečně funguje

Jako příklad můžeme vzít právě obezitu, kde se u 98% lidí trpících obezitou objevují určité formy genů, což by nás mohlo mylně vést k předpokladu, že pokud má člověk tyto geny, tak se u něj obezita vyvine.
Ve skutečnosti se ale při testování celé populace ukázalo, že pouze asi u 2% ze všech lidí, kteří tyto geny mají, se obezita skutečně projeví. A to právě v důsledku jejich stravy a životního stylu.

Jednoduše řečeno: Geny nás predisponují pro určité onemocnění, zda se ale skutečne projeví máme ve svých rukou my sami.
Pokud tedy porozumíte vlastním genům a tomu, jak své genetické testy interpretovat, můžete při zařazení vhodné stravy a úprav životního stylu předejít jejich projevení nebo je naopak utlumit.

 

Překonejte vlastní osud

Já tyto informace mám a díky tomu se na Univerzitě dozvíte nejen, jaké jsou Vaše geny, ale také které formy jsou problémové, co znamenají, a jak změnit svůj stravovací styl s ohledem na ně tak, aby Vaše tělo fungovalo až do pozdního stáří jako dobře namazaný stroj a nezemřeli jste na civilizační onemocnění, pro které jste predisponováni.

 

Fytoterapie na míru

Jdeme ale ještě mnohem dál, geny rozhodují o Vaší postavě, psychice i výkonnosti a na Univerzitě Performance lifestyle tak zjistíte, který trénink je pro Vás nejvhodnější (na kterém budete mít nejlepší výsledky) a hlavně, jakou suplementaci / fytoterapii využívat ve svůj prospěch, a které se vyhnout.

Z obrovské nabídky „zdravých doplňků stravy“ tak přijdete na ty konkrétní, které jsou vhodné právě pro Vás a naopak zjistíte, za které není potřeba nadále vyhazovat peníze nebo Vám mohou dokonce škodit.

Jako příklad mohu uvést třeba extrakt ze zeleného čaje, který se prodává jako všeobecně zdravý doplněk stravy / přípravek na hubnutí, který ale pro určité procento lidé (se specifickou variantou jednoho genu) bude nevhodný a může u nich vést k problémům s psychickou stabilitou a snižováním kognitivního výkonu.

 

Genetická optimalizace

Téma Geneticka optimalizace, které proběhlo minulou sobotu a neděli, tvoří předposlední víkendový blok na Univerzitě Performance lifestyle. V září spouštíme nový běh studia, jak se přihlásit zjistíte na risebyperformance.cz/univerzita

Informační pokrok, který nabízí Univerzita v celosvětovém měřítku oproti konkurenci je skoro až neuvěřitelný, a ani já jsem nevěděl, kam až to vše může dojít. Protože se jedná o semi-individuální poradenství, není možné tyto informace vydat jako protokol ani dělat jako klasickou přednášku. Využijte tedy tuto příležitost, dokud zde je.

Mgr. Adam Česlík

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..