Performance training Trénink

Tři typy dřepařů

V praxi jsem se setkal se třemi typy lidí:

Ti první když chcou zesílit svůj dřep, tak prostě pořád dokola musí jezdit svou variantu, a mění pouze váhy / tempo / opakování. Poměrně dobře na tom progredují.

Druhý typ lidí si na takovém tréninku po 4 týdnech uváže kravatu z vlastních střev a oběsí se na nich. K tomu, aby je trénink bavil a zlepšovali se musejí střídat různé varianty dřepů: Čelní, vzpěračské, powerlifterské, zercher, box squaty atd.

No a třetí typ lidí, těm prostě dřepy nejdou / necítí se při nich komfortně, a proto raději jezdí různé varianty Bulharů, legpressů, výstupů a podobně. Tím, že jim nejde o to, aby zvedali obří váhy na dřepy, tak se mohou v poklidu soustředit na funkční hypertrofii nohou a užívat si života.

Žádná z těchto skupin není ostatním v ničem nadřazená ani podřazená. Morální příběh tohoto příspěvku je, že byste měli jezdit trénink, který je vhodný pro Vás, ne takový, který Vám někdo dal, protože byl vhodný pro něj nebo protože se v něm shlížíte na instagramu.

V systému PT se proto mohou jednotlivé typy lidí shlédnout v různých tréninkových specializacích. Zatímco Fat burning a Performance jsou více o prvním přístupu, tak Maximal strength je o druhém a Hypertrophy o třetím (byť se tam dřepy také objevují).

Jaká specializace je pro Vás vhodná přitom můžete zjistit v rámci Výcviku, kdy si každý den vyzkoušíte jednu ze specializací. Výcvik je zdarma, stačí se registrovat na www.plstyle.cz

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..