Biohacking cirkadiánní rytmus Performance lifestyle

Jak vytěžit z letního festivalu maximum?

Máme tady sezónu letních festivalů, a tak se Vám možná bude hodit pár rad, jak přežít takový čtyřdenní festival ve zdraví, minimalizovat škody, a legálně se na něj nakopnout tak, že Vás budou dealeři nenávidět.

 

Dbejte na cirkadiální rytmus

Jděte domů ve 23 hodin, a spát o půlnoci.

Letní festivaly mají tu výhodu, že jsou většinou přes den. Jděte na něj tedy dříve než obvykle a odejděte mezi prvními. Váš cirkadiánní rytmus Vám poděkuje a díky tomu budete mít energii pařit i 4 a více dní v řadě. Pamatujte, že po půlnoci už s každou hodinou ubíráte 2 hodiny z Vaší energie pro další den.

 

Začněte den kvalitní snídaní

Vstaňte kolem 7-8 hodin a dejte si co nejdříve snídani postavenou na kvalitních surovinách.

Do dalšího odchodu na festival stihněte dalších 2-3 jídla, mezi kterými popíjejte aminokyseliny s elektrolyty. Polední jídlo dejte těsně před odchodem. Na festivalu už pak nejezte (většinou tam je pouze junk food). Vznikne tím okno 6-8 hodin během dne a dalších 7-8 v noci bez jídla, což je formou přerušovaného hladovění, které se v kombinaci s takovým festivalem skvěle hodí a odpovídá tomu, jak se stravovali lidé v před-industriální éře (jedli jen když bylo slunce na obloze).

Pokud by Vás z tančení začal na festivalu svírat hlad, jděte po tučných potravinách jako jsou grilované sýry bez sacharidů, které Vás lépe nasytí a nezpůsobí noční výkyv glymémie, který by Vás probudil na další jídlo.

 

Maximalizujte své antioxidační schopnosti

Před spaním a po probuzení si dejte 2 tbl. (celkem cca 1200 mg za den) N-Acetyl-Cysteinu.

Ten se v těle mění na superoxidant glutathion, který pomáhá s jaterní detoxikací (fáze I i II), chrání také plíce a ledviny, a čistí buňky od toxinů a radikálů.Díky němu, i pokud budete pít, tak se rychleji zbavíte alkoholu a dalších případných toxinů v těle, a budete se ráno cítit lépe.

 

Nootropika – těžte z jejich efektu i během zábavy

No a konečně, co si dát při odchodu z domu, abyste nemuseli na festivalu pít alkohol a měli energii na dlouhé hodiny plné tance a zábavy?

Pokud potřebujete spíš energii na dlouhé tance, tak skvělého efektu dosáhnete kombinací 2 odměrek Brainmaxu: Anabolic dagger, který dodá surový stavební materiál pro dopamin a Yerby maté, která Vám jej díky tomu následně královsky zvýší a podrží.Na řadě festivalů přitom už dneska najdete čajové koutky, kde Vám připraví další dávku Yerby.

Pokud pak chcete na festivalu více mluvit a filozofovat, tak je ideální vyšší dávka Alphy GPC (cca 600 – 800 mg), respektive 4 kapsle BM: Neurohacker manifesto a k tomu přidat zelený čaj sencha připravený teplotou 40-50 stupňů (jiný profil uvolňovaných látek).

 

BONUS TIP

Pokud se Vám to přeci je vymkne z rukou a někdo pošle dokola plynný halucinogen, který Vám neudělá vůbec dobře, tak zachovejte klid, a vyhledejte stan harm reduction nebo první pomoci. Na všechno totiž existuje protilátka.

 

Využijte tyto základní tipy k tomu, abyste dokázali fungovat nejen na festivalu, ale i během dne a minimalizovali jste většinu škod na organismus. Nenechejte si je ale pro sebe a nasdílejte je svým party kamarádům!

 

Více lifehacků najdete v klientské skupině Performance lifestyle na FB.

 

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..