Performance lifestyle Spalování tuků

Low carb (high fat) stravování pro spalování tuků?

Lidé tam venku mě často považují za příznivce a propagátora low carb stravování, nic ale nemůže být dále od pravdy. Byl jsem pouze člověkem, který o něm začal u nás mezi prvními nahlas mluvit a upozorňovat na něj.

Už od prvních stravovacích protokolů (2013) jsem ho ale vždy doporučoval jen pro některé klienty. A protože se osobně pohybuju už řádku let v somatotypu Muscle type (pod 8% BF), tak vím, že odpírání sacharidů pro mě není dobré.

Přesto ale, pokud bych chtěl před dovolenou vyrýsovat, tak první věc, kterou stáhnu dolů budou sacharidy. A obdobný proces může použít většina z Vás.

Bez ohledu na to, zda jste příznivci kalorické restrikce nebo hormonální optimalizace skrze stravování, tak snížení (ne vyřazení) sacharidů bude fungovat.

 

Jaké výhody má low carb (high fat) stravování?

1. Dodržování je poměrně praktické👨‍🍳. Nemusíte nic vážit a počítat (ale můžete), prostě se soustředíte na to, abyste do sebe během dne nedostávali žádné záměrné zdroje sacharidů (kromě zelené zeleniny a zbytkových zdrojů v ostatních potravinách, které většinou dají do 60 g denně).

2. Většinou se u něj netrápíte hlady🤤: Tuky vedou k většímu pocitu sytosti, jsou zdrojem většího množství energie (ATP) a pokud máte dobrou metabolickou flexibilitu (mtDNA), tak se tělo přepne a bažení po sacharidech jako rychlém zdroji energie zmizí.

3. Vyřazení sacharidů usnadní otázku, co můžete a nemůžete jíst za jídla a potraviny, aniž byste museli studova přesné složení. Nevědomky tak odseknete chiméru v podobě průmyslově zpracovaných potravin.🍟

4. A pro choulostivější z Vás, vyřazením sacharidů se zbavíte většiny rostlinných antinutrientních potravin🍞, které mohou skrytě provokovat Vaší imunitu (low grade chronic inflammation) a snižovat absorpci živin do těla. A to aniž byste tuhle otázku museli dále zkoušet, testovat se a podobně.5.

5. No a poslední věc, dostanete novou dávku motivace, budete si připadat cool a můžete si označovat fotky na Instagramu #lowcarb (joke, …i když!).

 

Aby low carb stravování fungovalo, musíte jej ale umět dobře nastavit. O nejčastějších chybách spojených s low carb stravováním + odkaz na článek se studiemi o jeho efektu na tělo najdete ve článku: NEJČASTĚJŠÍ CHYBY PŘI LOW-CARB STRAVOVÁNÍ + STUDIE

 

Kde najít rady, jak jej aplikovat v praxi?

V systému Performance je low carb (high fat) pouze jednou z možných strategií. Celkem využíváme 11 různých stravovacích stylů, kde to vhodné vybíráme na základě Vašich aktuálních potřeb. S kompletními informacemi se setkáte v PL: Starter packu, protokol pro low carb, very low carb a ketogenní stravování pak najdete ve Fat burning protokolu.

PL: Starter pack: http://risebyperformance.cz/lifestyle/
PL: Fat burning protokol: http://risebyperformance.cz/pl3b

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..