Performance lifestyle Zápisky z cest

10 důvodů, proč se vracím na Krétu pro totální reset těla, mysli i ducha

Právě jsem se vrátil z dovolené na Krétě, kterou jsem podobně jako loni (kdy jsem byl až v září), neprožil úplně jako klasickou dovolenou, ale jako hloubkový ozdravný pobyt pro tělo, mysl i ducha, kde bylo mým cílem současně načerpat spoustu nové inspirace, poznatků a prožitků, které poslouží našemu Performance workshopu, který bude následující týden od čtvrtku do neděle (stále máme jedno místo pokud někdo ucítí volání).

Proč je pro mě přitom ze všech zemí a míst na planetě Kréta pro mě osobně nejlepším místem pro ozdravný pobyt?

1. ✈️ Blízká vzdálenost (2,5 h), takže odpadá většina největších negativ létání (narušení CR, patogeny, junkfood, radiace z milimetrových skenerů a další viz podcast o Kalifornii).

2. ☯️ Jedno z mála míst, kde si můžete půjčit auto, a vyrazit mapovat odlehlé oblasti ostrova, kde najdete jak tradiční řeckou/krétskou kulturu, téměř nezasaženou turismem, tak hřejivou náruč surové přírody – můžete spát klidně pod širákem.
(Zatímco na severu jsou krásné pláže, hotely a řecká pohostinnost, tak na jihu Vás čeká tradičnější a surová Kréta).

3. 🌅 🌙 Neobvyklé nasměrování ostrova východo-západním směrem umožňuje pozorovat ze severu i jihu ostrova východy a západy slunce nad hladinou moře, a vyjímečně si tak vychutnat perfektní ranní a večerní rutiny a vidět celé spektrum světel v přírodě.
Díky tomu i dalším faktorům je Kréta ideální místo pro reset cirka. rytmu (bude o tom samostatný příspěvek).

4. 🥗 Klasické řecké stravování, lokální suroviny a recepty, kdy i v levné taverně dostanete skvělé a výživné jídlo. Řecka strava je bohatá na omega 3, 6 a 9 mastné kyseliny, stejně jako pestrou škálu fytolátek, které nám často s běžnou vykastrovanou stravou chybí. Proto mrkněte na starší příspěvek nebo článek na blogu risebyperformance.cz, co by měla Vaše strava z řecké kuchyně v létě určitě obsahovat.

5.🍈 Kapitolou samou o sobě je lokální olivový olej (projel jsem řadu plantáží ve středu ostrova, kde jsou mocné olivovníky), a krétské červené víno. Oboje patří k tomu nejlepšímu, co naše planeta nabízí, jak z hlediska chuti, tak obsažených superlátek.
(Vína i oleje jsem dovezl po čtyřech lahvích).

6. 📵 Minimum wifi sítí a elektromagnetické radiace, včetně rozlehlých ploch zcela bez signálů = vystoupení z běžného elektrosmogu.
Místo toho můžete lozit po horách, procházet kaňony, prostupovat jeskyně, plavat v moři, a celkově se tak nořit do naturálních frekvencí přírody.

7. 🏃 Možnost spojit ranní běh ve skalnatém terénu s plaváním v ledovém moři, lezení po skalách a meditací, to vše v rámci jedné velké supersérie, stranou od lidí.

8. 🧠 Celkově pozitivní vliv na psychiku, možnost provádět hlubinné meditace a cesty jak do svého vnitra, tak do oblastí intuice a inspirace. K tomu právě pomáhají procházky, projížďky, sledování horizontu i dlouhé siesty pod slunečníkem.

9. 🏺 Silná mytologie ostrova, která s mnohými rezonuje. Kréta byla sídlem Minojské civilizace (doba bronzová). Pochází odtud legenda o Theseovi, který se v labyrintu pod Minojským palácem Knossos (který jsem i letos navštívil a meditoval v něm) utkal s bájným minotaurem🐗. A podle ještě starší legendy se na ostrově narodil sám Zeus.

10. 🏛️ Jsou to právě Řecké mýty, báje a pověsti, které jsme se všichni učili již od mládí, a které s námi překvapivě rezonují, protože tisíce let uctívání těchto božstev máme ukryty v nejhlubších vrstvách našeho nevědomí (viz video-přednáška Poznej sám sebe – www.plstyle.cz/osobnost)

To je také důvodem, proč jsme měli na Krétu jet původně skupinově už v květnu v rámci Performance Univerzity. To se sice nakonec nepovedlo, věřím ale, že tam příští rok uděláme pěkný Performance Workshop.

 

Pokud chcete více porozumět vlastní individualitě, tak využijte video-přednášku a protokol PERFORMANCE NEUROTYPY, které designem čerpají právě z Řecké kultury. Jejich pokračování je přitom video-kurz POZNEJ SÁM SEBE, který se zobrazí jen pokud se přihlásíte a máte již zakoupen nějaký produkt (ideálně právě Neurotypy):

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..