Performance lifestyle Spiritualita

Proč se lidem nedaří meditace?

K téhle fotce jsem původně chtěl napsat epický text s prostorem pro vlastní bádání o rozdílu mezi uzavřeným a otevřeným Vědomím (což nakonec napíšu asi jen do Telegramu), a místo toho bych se chtěl věnovat otázce, která možná trápí většinu z Vás: Proč lidé meditují? A proč se jim do toho nechce, a často jim to nejde?

„Meditace“ je v určitých kruzích módní vlnou, a kde kdo je dneska schopen udělat si pěknou fotku někde v přírodě, či po ranní józe, jakože „medituje“, protože spirituální praxe je teď cool.

Když se ale ptám běžných lidí na to, jak se jim meditace daří, tak se většinou setkávám s fundamentálním nepochopením toho, co meditace je a k čemu slouží.
Lidé často považují meditace za vědomou snahu nic nedělat, na nic nemyslet, kdy zcela vyklidní svou mysl.
A protože je to pro ně nuda, a nedaří se jim to (neustále lítají myšlenky a člověk se nedokáže přepnout), tak to většinou člověk na pár minut denně vyzkouší, ale nic extra necítí, a tak to brzy vzdá.

Poznáváte se?

Z mého pohledu jsou přitom meditace a meditování o něčem úplně jiném:

Meditace jsou stavem těla a mysli, které Vám dovolí napojit se na své Vědomí. To znamená, překročit bariéru podvědomých programů, které Vás drží v každodenní realitě, překročit racionální mysl i Ego, a vstoupit do svého nitra.

K tomu přitom potřebujete ono proklamované „vyklidnění mysli“, ale přesněji řečeno nám jde přepnutí mozku do dominujících alfa mozkových vln (relaxovaná bdělost). Během dne běžně fungujeme v beta vlnách (ostražitost, dopamin, racionální mysl).
Pokud přitom člověk zůstane při „meditaci“ v betě, může se snažit o zklidnění a vyprázdnění mysli jak chce, ale pořád to bude vědomá snaha, která neumožní napojit se na své Vědomí. A právě proto to lidem často nejde.

K přepnutí mozkových vln do dominující alfy lze využít různé meditační cvičení a speciální techniky, a lze to dále umocňovat skrze speciální dietu a optimalizaci životního stylu.
Na nejobecnější úrovni je k tomu ale nejjednodušší provádět meditace ve tmě před usnutím nebo ve tmě po probuzení, kdy aktivita mozku přirozeně vstupuje do alfy.
Sám jsem měl s meditacemi extrémní problémy, až mě pan Milan Calábek naučil, jak právě mozek dostávat vědomě do alfy a přepínat se do svého Vědomí. Tento postup jsem pak následnou praxí dále rozpracoval.

S tím, jak se pak zlepšujete v dosahování ALFY, jde mu to stále rychleji a rychleji.
A zatímco kdysi mi to trvalo 30 minut meditací ve tmě, tak dnes mám vytvořenou kotvu (pomocí mudry), kdy se do ní dokážu dostat libovolně kdykoliv a kdekoliv i ve velice stresujícím prostředí.

To nejdůležitější ale je, že vstup do alfy, a přepnutí se do meditativního stavu není koncem, ale začátkem. Protože tím teprve začíná skutečná meditace a napojení se na vlastní Vědomí, což má hodně daleko od „nicnedělání“.

Co můžete za tímto prahem čekat? Napojení na Vědomé Já, práce v emocionální a mentální sféře, napojení na podvědomí a nevědomí, práce ve spirituální oblasti (vyšší Vědomí), a mnoho dalšího!

Kompletní protokol pro záměrné dosahování ALFY spolu s vedenou meditací je součástí našeho kurzu Supernatural, kde se objevuje tuším v 7. týdnu. Po ovládnutí nám to pak skrze tyto techniky (a mudry) umožňuje napojovat se do svého Vědomí a tam na sobě pracovat.
Pamatujte, ne všechna zábava se odehrává ve vnějším světě! Kurz naleznete na www.plsuper.cz

Adam Česlík

 

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..