Biohacking Optimalizace zdraví

Jak funguje využití „infra“ panelů? (fotobiomodulace, NIR)

Žijeme v době, kdy je ve zvyku uvažovat o zdraví pouze jako o biochemickém působení, a pro většinu lidí je zatím těžké připustit, že jej může ovlivňovat to, co jedí. Natož připustit, že i světlo nás dokáže ovlivňovat na mnoha úrovních, a někdy dokonce více než jídlo.

Doba ale pokročila, a na základě nového vědeckého poznání postupně zjišťujeme, že naše tělo funguje jako jeden velký chromofor, který dokáže absorbovat různé vlnové délky světla a využívat je pro optimalizaci své vlastní biochemie. A je to právě využití specifického červeného a blízkého infra červeného (NIR) světla, které má velice zajímavý efekt na naše zdraví – a to na mnoha úrovních.

A právě tato světla a specifické vlnové délky využívají „infra“ panely určené k fotobiomodulaci. Označení infra panel není úplně přesné, protože to může svádět k představě prohřívacích lamp nebo třeba infra saun, efekt NIR je ale jiný (teplo je uvolňováno minimálně) a velice specifický.

Stejně tak někteří lidé vnímají panely pouze z hlediska viditelného červeného světla, které samozřejmě má také svou funkci, ale je to právě NIR, které je boss. Na videu najdete vše velice jednoduše vysvětleno a ve druhé části potom představení řady novinek nové generace Mito light 3.0 (4 vlnové délky, časovač, více světel a větší rozptyl, možnost propojení panelů a další).

Ve video-článku najdete vše velice jednoduše vysvětleno a ve druhé části potom představení řady novinek nové generace Mito light 3.0 (4 vlnové délky, časovač, více světel a větší rozptyl, možnost propojení panelů a další).Infrapanely nové generace Mitolight 3.0, ale i předchozí generaci 2.0, najdete na stránce: www.mitolight.cz

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..