Biohacking Performance lifestyle

Intravenózní glutathion a vitamin C

Včera se ke mě stavili na konzultaci dva doktoři, kteří chodili loni na Univerzitu a při té příležitosti mi napíchli intravenózní glutathion (a následně 7,5 g vitaminu C).

Glutathion je hlavní tělesný antioxidant, který v buňkách slouží k redukci ROS (byproduktu buněčného dýchání) a dalších volných radikálů (včerně toxinů a patogenů).

Díky tomu hraje glutathion důležitou úlohu v ochraně mitochondrií i buněčné DNA a jeho snížení je proto spojováno s nástupem civilizačních onemocnění i předčasným stárnutím (Ballatori a kol., 2009). Glutathionový systém je totiž jedním z našich nejefektivnějších obranných mechanismů.

Jeho množství je sníženo buď při genetické predispozici (hlavně geny rodiny GLRX) nebo při velké zátěži těla z vnějšího prostředí (narušený cirkadiánní rytmus, nadlimitní stres, bojujete s nastupující bakteriální infekcí, jíte potraviny, které Vaše tělo netoleruje nebo už máte rozvinuté autoimunitní onemocnění).

Já osobně ho ale nyní budu užívat jako terapii v obdobích zvýšeného stresu (jako je nyní při dokončování knihy o Superlátkách), a to samozřejmě v kombinaci s plejádou dalších biohackingových strategií.

Více nejen o této terapii, ale i dalších postupech, které jsem v netradičním pojetí včera využil v rámci svého „regeneračního dne“ se můžete dočíst ve článku ve skupině Performance lifestyle, kde najdete kompletní popis a vysvětlení celé série pokročilých biohacků.

Adam Česlík

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..