Performance lifestyle Performance training Trénink

JAK VYPADÁ VYUŽITÍ TEMPA V SILOVÉM TRÉNINKU? (video-trénink).

Trénink pro rozvoj maximální síly nemusí mít podobu, ve které jedete zaběhlou silovou rutinu při které dokola drtíte několik stejných cviků a jen měníte váhy podle excelové tabulky. Může být mnohem více než to! Dokonce i zábavný a na denní bázi vyzývavý trénink. Po (doslova několika letech tu máme nový článek z oblasti silového tréninku (Performance training) a to rovnou ve verzi příkladového tréninku s videem!

Ještě než se vrhneme na samotný trénink, tak si řekněme něco o tréninkovém protokolu, ze kterého je.


NĚCO MÁLO Z HISTORIE PERFORMANCE TRAINING ANEB KDE SE VZAL ODBOJ PT:

Před nějakými čtyřmi lety jsem jako takový pomyslný závěr své tréninkové / trenérské kariéry zpracoval všechny tréninkové postupy, cviky a metody, které jsem znal, do obřího objemu dat. V té době jsem ještě nevěděl, že tato data budou předávat jakýsi odkaz toho, co jsem v této oblasti znal a využíval s klienty, ale během dalšího roku přirozeně vykrystalizovalo to, co bylo dlouhodobě nevyhnutelné – můj přirozený progres od silového a výkonnostního tréninku, směrem k zaměření čistě na Performance lifestyle, který se pak vyvíjel od optimalizace zdraví, přes začlenění psychiky a neuro-optimalizace, až k připojení spirituality a Vědomí – do dnešního Holistického přístupu / Holistického poradenství.

No a z toho velkého objemu dat jsme vytvořili (tehdy ještě s Kubou a týmem programátorů, což mě stálo v podstatě veškeré úspory na důchod) za rok usilovné práce obsáhlou tréninkovou aplikaci, která v mnohém předběhla svou dobu. Pro naše tehdejší klienty, kteří byly roky vychováváni na brutálních trénincích, a měli za sebou desítky tréninkových plánů Performance training, byl nový koncept tréninků příliš jednoduchý, a hodně z prezentovaného již znali, pro úplně nové klienty zase bylo odstrašující vidět velká nabušená těla, jak zvedají obří váhy na cvicích, které vypadaly jako z bestiáře Dračího Doupěte, ale ne z běžné posilovny.

No a díky tomu, jak můj focus postupně přešel na Performance lifestyle, a odklonil se od PT a jeho prezentace k informacím o zdraví a konzultacím, tak se postupně na tréninkovou aplikaci pomalu ale jistě zapomínalo, až zcela zapadla (posledním zásahem pak bylo uzavření posiloven během první vlny Cvdu).

Ale jak se praví v Pánovi prstenů – co nemělo být zapomenuto bylo ztraceno – ale jen proto, aby se to pak možná znovu zase objevilo. A dnes, o několik let později, myslím, přichází doba, kdy je nová generace našich klientů (mužů ale i žen), připravena nastoupit do tohoto dlouhodobého tréninkového sebe-zdokonalujícího se záměru.

Pokud totiž dlouhodobě aplikujete postupy Performance lifestyle – zejména z nové holistické iterace – a máte tak optimalizován cirkadiánní rytmus, optimalizované hormony (především ty pohlavní) a jíte stravu, která odpovídá skutečným potřebám Vašeho metabolismu, plus využíváte přírody k naturální bio-optimalizaci – tak je docela pravděpodobné, že máte k dispozici perfektní předpoklady (mj. zdravé mitochondrie a dostatek životní energie) k tomu, abyste mohli část své energie investovat do perfektně (a tady skutečně můžeme hovořit až do pedantně) nastaveného tréninku.

Ten se přitom bude lišit podle Vašich preferencí (v aplikaci ODBOJ PT se můžete každý měsíc rozhodnout, kterým směrem chcete jít, a vybrat si jednu ze 4 základních možností (výběr specializací)).

Tak jako tak, výběr tréninkového plánu či obecně specializace, podle které pojedete, můžete zvolit také podle svého neurotypu (viz video-kurz Performance neurotypy 3.0), který řada z Vás zná. A byť tohle info není veřejné, tak stačí napsat, a pomůžeme Vám s tím, jak nastavit progres.


JAK VYPADÁ TRÉNINK ZAMĚŘENÝ NA MAXIMÁLNÍ SÍLU V PODÁNÍ PT?

No a teď už bez okolků na samotný trénink! Jedná se o specializaci Maximal Strength, Fázi 3 (aka 3. tréninkový plán v řadě) a trénink č. 5. Na videu u každého cviku najdete, jaké parametry se cvičí a zaměření v této fázi je především na tempo provádění opakování (které je zpomalené a počítá se podle nastavené hodnoty):

V samotné aplikaci je trénink zapsán do přehledné tabulky (kde si přepínáte tréninky / dny, týdny i měsíce v dané specializaci), ve které pak zaznamenáváte nejvyšší odcvičenou váhu pro daný trénink (kterou pak většinou v dalším týdnu překonáváte). Zápis tréninku pak vypadá takto (akorát je interaktivní, kdy kliknutím na název cviku se otevře okno s videem provedení a popisem jeho techniky).

Zaměření tohoto videa je přitom ukázat jak vypadá v praxi počítání tempa (které nemusíte se bát je podrobně vysvětleno přímo v aplikaci jak u tréninku, tak v samostatném článku).

PŘEJÍT K TRÉNINKU

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..