Holistický přístup Performance lifestyle

Září: Čas na studium a optimalizaci! (5 praktických tipů z 5 oblastí)

První polovina září je pro nás v Performance lifestyle každý rok magickým okamžikem, protože pro nás i Vás začíná nový školní rok, ve smyslu návratu po letních radovánkách ke studiu, sebe-vzdělávání, vlastní optimalizaci a aplikaci protokolů (kdy za chvíli už bude čas přejít na Dark season protokol), a pro některé z Vás pak září znamená návrat do školních lavic na půdě Performance univerzity 2.0 nebo od října v rámci uzavřeného výcviku.

A spolu s tím, jak končí léto, a ubývá slunce, tak je vhodný čas nejen pro studium nových oblastí pro vlastní optimalizaci, porozumění psychice či dokonce svému Vědomí, ale je vhodná také náležitá praxe: Září a říjen jsou ideálními měsíci pro to, začít konečně s Performance lifestyle (pomocí Holistického protokolu). Pro jiné z Vás to může být ideální čas, začít se věnovat studiu a optimalizaci oblastí, které víte, že u Vás nejsou optimální, ať už to je například zdraví GIT a trávení, řešení otázek okysličení a subklinické hypoxie, nebo třeba hlubší studium a pochopení vlastního neurotypu (silných a slabých stránek), a jeho následná optimalizace. No a v neposlední řadě Vás to může vést k tomu, začít se věnovat vnitřní integraci emocí, myšlenek, nezpracovaných témat v Egu, a to pomocí integrace vlastního Vědomí.

A čím lépe studium nastartovat než pěti praktickými tipy z pěti vybraných oblastí optimalizace, které naleznete v tomto článku níže!


​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​PĚT PRAKTICKÝCH TIPŮ Z PĚTI MOŽNÝCH OBLASTÍ OPTIMALIZACE:

1) Nejste to, co jíte, ale co dokážete reálně strávit a vstřebat! Učte se proto maximalizovat svou trávicí kapacitu.

Tento fakt by si zasloužil stát se mantrou, protože investujete-li měsíčně tisíce korun do kvalitní celistvé stravy (platí to ale i pro suplementaci) s cílem, abyste z ní získali pro vaše tělo esenciální živiny mikro a makroživiny, tak je nejprve potřeba, abyste měli dostatečně silné a zdravé trávení! To totiž rozhoduje, kolik živin jste schopni z konzumovaných potravin vstřebat a využít!

Naprostým základem podpory trávení a zdraví GIT je zvyšování trávící kapacity. Co je prvním krokem, který pro ní můžeme udělat?

Omezte těžká smažená jídla (typický fast-food), které znatelně přetěžují trávící kapacitu a z dlouhodobého hlediska (mimo jiné neg. faktory) vedou k příznakům snížené tvorby kyseliny chlorovodíkové (HCI) v žaludku. Současně se zaměřte abyste svá jídla konzumovali každý den přibližně ve stejný čas, čímž cirkadiánně naučíte své tělo, maximalizovat trávicí kapacitu před očekávaným jídlem a více z něj pak využít (mnohem efektivnější než jíst nepravidelně či náhodně).


2) Dopřejte upgrade svému mozku! Jak být výkonnější, motivovanější, kreativnější a šťastnější?

Končící léto, nastupující podzim a nové studijní, profesní nebo pracovní výzvy, přinášejí pro řadu lidí smutné uvědomění, že po létě nejsou zas až tak v kondici, jako by si představovali. A s tím, jak se budou zvyšovat nároky na Vás kladené, tak je potřeba začít se po létě (kdy je obecně volnější režim, ale současně nás drží slunce a příroda) více věnovat optimalizaci zdraví mozku a nervové soustavy, neboli neuro-optimalizaci a tím svému pracovnímu výkonu, ale i psychice a well-beingu.

Je proto například důležité, dodávat mozku správné aminokyseliny pro tvorbu neurotransmiterů, a to pomocí tzv. brain-food potravin, jako jsou kvalitní farmářská vejce (vejce z pastvy nebo min. BIO volného chovu) obsahující pro mozek stěžejní látku cholin. Pro někoho bude ale na prvním místě neuro-optimalizace, eliminovat ze svého života instantní uspokojení bez námahy, což jsou dnes pro mladé lidi nejčastěji stimuly sociálních sítí (Tik Tok, reelsky, tweety atd.), které přinášejí instantní efekt novosti a stimulaci, díky které pak člověk schází ve vlastním životě.

No a pro ty, kteří jsou opačným extrémem co se týče nahánění páce (workoholici) nebo fyzické aktivity (training junkies), tak pamatujte, že u Vás to bude přesně naopak – plánovaný odpočinek a strategické periody nižšího výkonu Vám umožní ve více ohraničeném čase podávat lepší výkonu.


3) Maximalizujte své okysličení – a tím zvyšte svou životní energii!

Schopnost správně dýchat a umět kyslík správně a efektivně využít, je jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňující míru naší životní energie, ale i například nervový systém a odolnost na stres.

Lidé si dnes bohužel z mnoha příčin (např. sedavého životního stylu) osvojují negativní dechové vzorce, díky kterým dýchají příliš rychle a hlavně mělce, což přináší celou sérii běžných problémů, od zvýšeného pocitového stresu, úzkosti nebo např. neschopnosti se soustředit. Přidá-li se k neg. dechovým vzorců problém v těle s využitelností kyslíku, tak jde o malér, který člověka obvykle donutí navštívit lékaře nebo specialistu.

Abyste si tuto úroveň zdraví ve svém životním stylu pohlídali, doporučujeme zaměřit se na aplikaci dechových technik, které vás učí přeprogramovat neg. dechové vzorce. Určitě taky nezapomínejte optimálně větrat místnost ve které trávíte čas. Snažte se taky co nejvíce obklopovat naturálním prostředím, které má na využitelnost kyslíku nepostradatelný vliv (větrejte, mějte otevřená okna, využívejte květiny). A v neposlední řadě pak existuje řada pokročilejších strategií na zlepšení zdraví (a množství) červených krvinek, stejně jako optimalizaci přenosu kyslík a jeho využití v mitochondriích. To se naučíte ve video-přednášce Hypoxie.


4) Porozumte vlastní individualitě!

Máte pocit, že jste na vaší cestě k optimálním výsledkům, fungování v běžném životě i snaze dosáhnout lepšího zdraví lapeni v kruhu neustálého zkoušení všemožných postupů, rutin, suplementace, ale nic vám nevyhovuje dle vašich představ a často se vracíte zpátky na začátek?

Pokud ano, nic si z toho nedělejte! Snaha zobecňovat a hledat plošně funkční řešení „vhodné“ pro všechny postrádá to nejdůležitější, a tím je naše individualita!

Ne pro každého je totiž vhodné vstávat ve 4 ráno a začít den aktivační ranní rutinou, stejně tak je pro někoho vhodnější práce zaměřená na výkon a odměnu, ale někdo naopak potřebuje stabilitu a dlouhodobě konzistentní výkonnost. Taky někdo například sílí v kolektivu mezi lidmi a pro někoho je to noční můra, protože pro nejlepší výsledky potřebuje izolaci a mezi lidi jen když cítí, že to potřebuje. To vše a mnohem více je dáno individualitou vašeho neurotypu – těch existuje celkem 5 typů a vychází z toho, jak primárně funguje mozek a nervová soustava daného člověka.

Akceptujte proto svou individualitu, nesrovnávejte se s ostatními a využívejte své silné stránky!


5) Věnujte se vnitřnímu světu!

Aby mohla být série praktických tipů z oblastí Performance životního stylu kompletní, tak nemůžeme opomenout důležitý faktor, kterým je náš vnitřní svět! Věnujete mu dostatek pozornosti?

Díky tomu, že jsme neustále rozptylování stále silnějšími vnějšími stimuly, tak na náš vnitřní svět (svět myšlenek, emocí a obecně našeho vědomí) zapomínáme. To často vede k tomu, že člověk uvízne v negativních programech, funguje primárně v EGU a ztrácí spojení se svou intuicí nebo se například utápí v negativních emocích, které nezpracovává, ale vytěsňuje

Vyzkoušejte proto v praxi rozlišovat mezi vnitřním hlasem EGA a intuice, jen tím, že budete například více sami se sebou a budete reflektovat svá rozhodnutí a kroky v každodenním životě. Začněte mapovat negativní emoce, kdy namísto toho, abyste před nimi utekli do vnějšího světa (např. k telefonu), tak se jim postavte čelem, ptejte se odkud přichází a učte se je odevzdávat – např. pomocí práce s deníkem. S tím jde ruku v ruce rozpoznávání programů, které vám neslouží, což můžou být negativní přesvědčení a různé špatné návyky, které děláte automaticky a limitují vás i váš posun v životě.


Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..