Holistický přístup Performance podcast Zápisky z cest

Podcast #33: Modré zóny a dlouhověkost, Kréta a superlátky (olivový olej, červené víno).

Dlouhé roky se lidé zajímají o perfektní dietu a recept na dlouhověkost, pro které se vědci i běžní lidé s nadějí v očích stále častěji obracejí na tzv. Modré zóny (BLUE ZONES), což je dneska už pět oblastí na světě (všechny si je probereme), kde se lidé dožívají nejen nejvyšší věku oproti běžné populace, ale těší se tam nevídaně dobrému zdraví.

Podcast přitom otevře palčivé téma toho, že nejde zdraví tamních lidí posuzovat na základě jejich stravování vytrženého z kontextu.

Ukážeme si přitom integrální pohled na to, co dělá modré zóny tak zdravými, kdy jde hlavně o kontext prostředí a od něj odvozené stravy. Stejně jako si ukážeme na neoprávněná tvrzení, že se tam lidé stravují z 90% a více jen rostlinnou stravou.

Ve druhé části se budeme bavit už o samotné Krétě a proč je to pro mě nejlepší místo na celkovou optimalizaci. Povím Vám svůj příběh s ní, který se začal psát před pěti lety, ale hlavně se podíváme tamní prostředí, stravování a kvalitu potravin. A co vše si od Kréťanů můžeme vzít k srdci a aplikovat i u nás.

A famózní informační jízdu pak ukončíme ve třetí části vyprávěním o Krétském olivovém oleji a červeném vínu. Obecně přitom zjistíte, v jaké kvalitě a podobě je kupovat, aby měli nálepku „performance“ a obsahovali co nejvíce vitálních superlátek. Pamatujte: Zdroj a kvalita tvoří obsah!

Podcast je rozdělen na 3 hlavní témata (které jsou vzájemně propojené):

  1. MODRÉ ZÓNY a DLOUHOVĚKOST (čas od 00:02:42).
  2. KRÉTA A OPTIMALIZACE (00:28:05).
  3. SUPERLÁTKY: OLIVOVÝ OLEJ A ČERVENÉ VÍNO (00:56:04).

CO BY VÁM AKTUÁLNĚ NEMĚLO UNIKNOUT?

  • PL: DARK SEASON (⁠www.plstyle.cz/podzim⁠) – Protokol pro temnou část roku (podzim / zima). Kompletní návod na synchronizaci sezónních biorytmů a celkové nastavení potravin, stravování, mikronutrientů, optimalizace, světla a rutin pro podzim a zimu tak, abyste byli v maximální síle. Jako bonus obsahuje ebook s 50 recepty na temnou část roku.
  • NOVÁ TÉMATA NA PATREONU: Nový seriál PODZIM o sezónních biorytmech a optimalizaci, DECH a spiritualita, TRÉNINK: Strukturní rovnováha (+ rozpis tréninků), VĚDOMÍ: Skryté dimenze v nás (+ bonusová přednáška).
  • KDE NAJÍT PROTOKOLY A PŘEDNÁŠKY? ⁠www.plstyle.cz⁠

Poslední články na blogu:

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..