Holistický přístup

Nové technologie v oblasti fotobiomodulace a infra panelů (MITO LIGHT 4.0) + základní informace pro nováčky!

V tomto videu se podíváme na novou generaci panelů MITO LIGHT 4.0 (@mitolightcz ), kdy si projdeme (a ukážeme na videu) jednotlivé technologické novinky, stejně jako probereme efekt jednotlivých spekter (kterých je teď celkem šest). Ve videu najdete také podrobnější tabulku s jejich shrnutím.

Pokud jste se s oblastí fotobiomodulace ještě nesetkali, tak Vám toho možná tohle video zase tolik neřekne, nicméně v tomto článku najdete vysvětlení, jak infračervené (NIR) a červené (RED) světlo působí, jaký má efekt na pokožku a v těle, a jaké jsou studiemi doložené účinky + další shrnující video primárně o efektu!

Přehled jednotlivých modelů nové generace a podrobnější informace o jejich parametrech najdete na stránkách www.mitolight.cz


SPEKTRUM VLNOVÝCH DÉLEK SVĚTLA

Na této ukázce spektra můžete vidět část viditelných vlnových délek světla, kam spadají i vlnové délky červeného světla infra-penelů / infra-žárovek mitolight 4.0 (630nm, 660nm, 670nm). Po červené na spektru vpravo následuje lidským okem neviditelná část infračerveného světla, které rozdělujeme na blízké, střední a vzdálené. Infrapanely využívají terapeutické blízké infračervené světlo, konkrétně vlnové délky 830nm, 850nm, 890nm.


JAK FOTOBIOMODULACE FUNGUJE A JAKÉ MÁ EFEKTY?

Pro pochopení mechanismu účinku fotobiomodulačních zařízení (infra-panelů a infra-žárovek) je potřeba nejprve znát rozdíl mezi působením vlnových délek červeného světla (RED) a infračerveného světla (NIR), které tyto zařízení kombinují.

Červené světlo s kratšími vlnovými délky je typické tím, že proniká až 2,5cm do tkání pokožky, kde spouští řadu regeneračních mechanismů, v čele s podporou syntézy kolagenu a elastinu, které jsou klíčové pro její mladý vzhled, pružnost a celkové zdraví. Mimo to má červené světlo významný vliv na podporu hojení ran, podporu růstu a kvality vlasů nebo například snižování zánětlivosti v pokožce (např. v důsledku kožních onemocnění).

Na druhé straně blízké infračervené světlo s delšími vlnovými délky, tak to má daleko vyšší schopnost penetrace, a proniká až na úroveň svalů, kostí a orgánů, dokonce i mozku. Tím nejdůležitějším ale je, že v těchto tkáních cílí na naše buňky a především buněčné továrny na energii – mitochondrie. V těch podporuje proces produkce životní energie, neboli ATP a celkově zlepšuje jejich fungování a rovnováhu, která je klíčová nejen pro zdraví buněk, ale na vyšší úrovni i zdraví jednotlivých orgánů a celého těla.

Níže najdete přehled prokázaných benefitů červeného i infračerveného světla, které fotobiomodulační zařízení pro zajištění maximální účinnosti a efektivity kombinují.

EFEKT ČERVENÉHO SVĚTLA (RED)

 • Podpora zdraví a elasticity pokožky.
 • Snižování zánětlivosti v pokožce – např. v důsledku spálení sluncem.
 • Urychlené hojení ran a zranění – např. jizev po operacích.
 • Synchonizace cirkadiánního rytmu – červené světlo má vysokou intenzitu (až 30 000 luxů!).
 • Redukce akné a dalších kožních problémů (např. psoriáza).
 • Prevence vzniku sezónní afektivní poruchy – právě díky vysoké intenzitě světa.
 • Podpora krevního oběhu.

EFEKT BLÍZKÉHO INFRAČERVENÉHO SVĚTLA (NIR)

 • Zlepšení buněčného a mitochondriálního zdraví.
 • Podpora produkce energie.
 • Zlepšení zraku.
 • Snižování zánětlivosti a oxidativního stresu.
 • Zlepšení fyzické i mentální výkonnosti.
 • Podpora metabolismu (optimalizace fungování štítné žlázy).
 • Zvyšování testosteronu a podpora plodnosti.
 • Zlepšení regenerace svalů i nervového systému.

VIDEO-ČLÁNEK – „JAK FUNGUJE VYUŽITÍ INFRAPANELŮ (FOTOBIOMOBUDLACE, NIR)


JAK FOTOBIOMODULACI VYUŽÍT V PRAXI?

Pokud jste se doposud s použitím infra-panelů a infra-žárovek nesetkali, tak vám zde na závěr tohoto článku dáme několik praktických tipů, jak na jejich využití v každodenní praxi.

1) NOVÝ START DNE A UPGRADE RANNÍ RUTINY!

Ranní světlo patří mezi nejdůležitější faktory, které ovlivňuje nejen vaše zdraví, ale i energii a kvalitu vašeho dne, což může být zejména během probíhajícího podzimu a přicházející zimy velký problém.

V tomto ohledu pro vás bude využití fotobiomodulace doslova GAME-CHANGER, protože vám jednak zprostředkuje vysokou intenzitu světla, a současně na vás budou působit vlnové délky (RED, NIR), které podpoří produkci vaší energie pro start vašeho dne.

V praxi to funguje tak, že zapnete infrapanel na nejvyšší intenzitu a po dobu 10 minut necháte působit světlo na celé vaše tělo – 5 minut čelem k panelu + 5 minut zády k panelu, přibližně ze vzdálenosti 20 – 30cm. V případě ekonomičtější infra-žárovky stačí, když žárovku umístíte před sebe a světlo na sebe necháte působit.

2) PŘÍSVÍCENÍ BĚHEM DNE

Infra-panely i žárovku můžete velice efektivně využít i jako zdroj světla během dne (např. při práci), kdy tentokrát nemáte zdroj v těsné blízkosti. Tento způsob využití sice nemá terapeutické benefity zmíněné výše (protože světlo neprostoupí do vašich tkání), ale získáte benefit pro fungování psychiky.

Díky nové funkci panelů Mitolight 4.0 můžete snížit intenzitu červeného i infračerveného světla na minimum, takže vás panel nebude při práci nebo odpočinku tolik oslňovat.

3) VÍCE NEZNAMENÁ LÉPE!

Může se stát, že vás bude lákat nový infrapanel plnohodnotně používat vícekrát denně (např. 3x 10 minut), což ale nedoporučujeme, protože i s dávkou červeného a infračerveného světla působícího z těsné blízkosti se to dá přehnat.

Proto chcete-li fotobiomodulaci použít ráno a např. po odpoledním tréninku na zlepšení regenerace, tak doporučujeme rozdělit expozici na 5 a 5 minut. V případě nadbytečné expozice se může stát, že vás po tréninku budou další den více bolet svaly.


MITOLIGHT 4.0

Tím hlavním, čím se nové panely Mitolight 4.0 liší od konkurence, je větší zastoupení vlnových délek (širší spektrum – viz. obrázek níže), kterých v nových panelech najdete celkem 6 oproti stále běžnému standartu světových značek s 2 vlnovými délky.

Kromě tohoto nová generace panelů a žárovek obsahuje technologii duálních LED čipů, které z jednoho zdroje generují červené i infračervené světlo současně = vyšší efektivita.

ČERVENÉ SVĚTLO (RED)

630 nm (nové): Syntéza kolagenu, proti akné, vzhled pleti, často ve studiích.

660 nm: Povrchová vrstva pokožky, hojení ran, regenerace pleti.

670 nm (z gen. 3.0): Pozitivní efekt na sítnici / zrak, mitochondrie (pokožka) a vzhled pleti.

BLÍZKÉ INFRA-ČERVENÉ (NIR)

810 nm (nové): Specificky pro mozek a neuro-kognici, posílení mitochondrií

830 nm (z gen. 3.0): Zacílení více na mitochondrie a energii + další benefity spojené s NIR.

850 nm: Hloubkové působení, regenerace tkání, podpora endokrinních žláz, celkově vitalita.


PŘEHLED NOVÝCH MODELŮ MITOLIGHT 4.0 NAJDETE NA MITOLIGHT.CZ

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..