Performance training

Nový systém Performance training

Zatímco veřejnost napjatě očekávala poslední tréninkový protokol (nebo později protokoly), já a můj tým jsme po deset měsíců pracovali skrytě na něčem mnohem větším. Na novém systému Performance training, který nyní postupně odkrýváme klientům. V tomto článku se dočtete o základních náležitostech, zatím z hlediska obsahu (nikoliv samotné funkce).

„Tvůj život, je tvůj život. Nenech se zadupat do bláta.“
Charles Bukowski

1. Navazující protokoly aneb už se nestane, že nebude co cvičit

Jednou z hlavních chyb, kterou trpěly předcházející protokoly Performance training, byla kontinuita. Existovaly různé protokoly pro různé cíle, v každém byly trochu jinak natočené a pojmenované cviky a celé to spolu příliš nesouviselo. Když jste pak dokončili protokol, nemohli jste pokračovat podobným tréninkem (cílem) dále a museli jste volit třeba něco úplně jiného.
Mezi vydáním protokolů navíc vznikaly velké mezery, takže spousta klientů cvičila to stejné stále dokola nebo prostě systém úplně opustili.
Postupně jsem proto zastavil nejen práce na nových tréninkových protokolech (už rok a půl nic nevyšlo), ale současně jsem ty stávající stáhl z prodeje.

Mým velkým snem vždy bylo mít jednotný tréninkový systém, ve kterém byste procházeli navazujícími protokoly, mapovali svůj progres a mohli měnit své cíle.
Chtěl jsem, aby měli klienti vždy co cvičit, dostávali se ke stále náročnějšímu tréninku a mohli tak poprvé ochutnat skutečnou krásu celého Performance training.
A tento sen jsem si splnil! V novém systému PT už se nikdy nestane, že byste neměli co cvičit (tréninky jsou aktuálně napsány na 4 roky dopředu)!

2. Čtyři cesty specializace a čtyři hlavní cíle

V novém systému Performance training budete mít možnost zvolit si jednu ze 4 specializací, jeden ze 4 cílů podle toho, na co se chcete aktuálně zaměřit (po kliknutí Vás přesměruje na stránku s více informacemi):

FAT BURNING SPECIALIZACE: SPALOVÁNÍ TUKŮ / SPORTOVNÍ VÝKONNOST / VYTRVALOST

 • Specializace pro spalování tuků formou výkonnostního (performance) tréninku.
 • Možno použít ke zvyšování sportovní výkonnosti (fotbal, florbal, lehká atletika).
 • Nebo obecně při snahách o budování vytrvalosti (od běhu na tramvaj, až po OCR).
 • Kombinuje silový trénink, performance HIIT, variace kulturistického tréninku, vzpírání a strongman trénink.

HYPERTROPHY SPECIALIZACE: NABÍRÁNÍ SVALOVÉ HMOTY

 • Specializace pro nabírání svalové hmoty, s ohledem na Váš somatotyp.
 • Články jsou rozděleny podle toho, zda patříte mezi hardgainery (těžko nabíráte) nebo máte naopak problém s vyšším tukem.
 • Každý měsíc se střídá trénink pro „objemovou“ i funkční hypertrofii (spojenou se sílou).
 • Obsahuje tréninkové postupy zlaté éry kulturistiky i nejnovější poznatky vědy o tréninku pro svalovou hypertrofii.

MAXIMAL STRENGTH: ZVYŠOVÁNÍ SÍLY

 • Specializace pro ty z Vás, kdo chtějí nejen vypadat dobře, ale být současně adekvátně silní a výkonní.
 • Články (stravování, suplementace, rady) jsou rozděleny podle toho, zda chcete rozvíjet sílu vzhledem k Vaší hmotnosti nebo současně nabírat.
 • Střídá se trénink pro rozvoj absolutní i relativní síly, obecné i specifické.
 • Jsou začleněny jak postupy známých powerlifterských škol / trenérů, tak obecnější metody pro současný rozvoj síly a svalové hmoty.

MAXIMAL PERFORMANCE: VŠESTRANNÁ VÝKONNOST

 • Specializace kombinující rozvoj maximální síly, výbušnosti, schopnosti ovládat vlastní tělo v prostoru a všech typů vytrvalosti (silové, svalové, metabolické).
 • Každý měsíc se učíte novým tréninkovým postupů, cvikům a silovým sportům.
 • Od principů silového tréninku, přes plyometrii a vzpírání, až po silovou gymnastiku a strongman tréninku.
 • Vhodné pro kontaktní a fyzicky velice náročné sporty, muže ve zbrani a masochistické sadisty.

Ve všech specializacích bude vyžadováno striktní dodržování tréninkových proměnných (od frekvence, přes intenzitu, až po tempo a dodržování pauz mezi sériemi) a především technických standardů všech začleněných cviků.
Současně jsou všechny specializace den ode dne, týden od týdne i měsíc od měsíce napsány s ohledem na postupnou progresi (žádné 2 tréninky nejsou stejné) tak, aby pro Vás neustále byly výzvou, ale hlavně: VÁS BAVILY!
Nezapomíná se přitom ani na v minulosti tolik chybějící deloady a odpočinek 🙂

3. Obří databáze všech cviků

Zatímco u cviků pro první tréninkové protokoly jsem se natáčel sám na mobil opřený o shaker, pro nový systém Performance training jsme si vzali k ruce profi kameramana i s vybavením a rozhodli se natočit to všechno znova a pořádně (to byl můj další dlouholetý sen).

Natočili jsme tak všechny hlavní existující cviky, napříč kulturistikou, silovým tréninkem, vzpíráním, gymnastikou a tak dále.

Celkem jich máme něco přes 800 a u většiny z nich jsme použili reálné váhy tak, aby se ukázalo, jak cvik vypadá při skutečném tréninku.

Současně je ke každému cviku připojen detailní popis jeho techniky a případně vysvětlení, k čemu je daná varianta dobrá (z hlediska síly a svalů, které se zapojují).

Vznikl tak neuvěřitelný zásobník cviků, které budete postupně odhalovat v nových tréninkových protokolech.
Natáčení probíhalo ve čtyřhodinových blocích, kdy jsme se buď s Kubou nebo Viktorem střídali ve cvičení. Zatímco jeden odpočíval, druhý natáčel. A točili jsme třeba i osm hodin denně s tím, že druhá polovina se točila v pronajatém fitku od 22.00 do 2.00. Ano to tedy znamenalo v podstatě osm hodin cvičení denně i přes noc s minimálními pauzami.
Na jednom videu tak budete moci vidět, jak provádím tlaky s 50kg jednoručkama, které jsme natáčeli v neděli v 1.30 ráno po 20 variantách benchpressu. Ale co bych pro projekt neudělal?

Za celé natáčení patří proto můj neskonalý dík celému týmu a také posilovně Hammer strength Luka a Michalovi za to, že nám natáčení umožnili i v běžném čase během dne! Díky!

„Tvůj život, je tvůj život. Nenech se zakopat do bláta.“

Tak pravil Charles Bukowski ve své nesmrtelné básni, která vypovídá mnohé o lidském nitru. O utrpení, rezignaci, a o tom, že smrt sice nemůžete porazit, ale můžete ji porazit ve svém životě. Ve chvíli, kdy jej uchopíte do vlastních rukou a začnete žít podle sebe. A proto jsem se v prvním teaseru neobjevil já, ale Kuba jakožto underdog, který se právě rozhodl, že jeho cesta se konečně obrátí k lepšímu (i ve skutečném životě) a začne bojovat.

4. Individuální průchod systémem přímo Vám na míru

Všechny specializace jsou tvořeny sérií navazujících protokolů, které jsou vždy na 1 měsíc (v rámci kterého se trénink každý týden vyvíjí / mění).

Po dokončení daného protokolu přitom můžete pokračovat ve stávající specializaci nebo přejít ke specializaci jiné podle toho, jak se aktuálně mění Vaše cíle / výsledky. Vzhledově orientovaní jedinci tak budou moci střídat období nabírání svalové hmoty a spalování tuků, zatímco ti z Vás, kdo prahnou spíše po výkonnosti budou zase střídat rozvoj maximální síly a performance.

Protokoly jsou přitom napsány tak, že i pokud zůstanete u jedné specializace, seznámíte se každý měsíc s kompletně novým typem tréninku a trénink Vás tak bude neustále nejen bavit, ale také posouvat kupředu.

Díky této možnosti volby bude průchod novým systémem Performance training pro každého z Vás individuální:
Můžete se stát SPECIALISTOU, který bude striktně postupovat protokoly pro jeden cíl, díky čemuž budete experty na daný typ tréninku, nebo můžete být GENERALISTOU, střídajícím specializace každý měsíc, na kterého si nikdo nepřijde, protože bude znát všechny oblasti tréninku. A nebo můžete být kdekoliv mezi těmito dvěma extrémy a průchod systémem měnit podle potřeb / dlouhodobé periodizace, s jejímž nastavením Vám klidně pomůžeme.
Tím vyvstává neodvratná otázka, kolik tedy je těch tréninkových protokolů?

Celkem je k dispozici 48 nových tréninkových protokolů, každý napsaný na 1 měsíc, které jsou po 12ti rozděleny do 4 hlavních cest specializace.

5. A jako bonus: Exkluzivní články s každým protokolem zdarma!

To, že bude součástí nového systému Performance training obří databáze cviků a velké množství tréninkových protokolů už víte. Třetí pilíř systému pak budou tvořit nově SPECIÁLNÍ ČLÁNKY POUZE PRO KLIENTY.

Pokud mě už trochu znáte, tak víte, že veřejně dávám k dispozici jen velice malé procento všech informací a zbytek si nechávám pro klienty (lifestylových protokolů, přednášek, univerzity). Nyní však přibude nový typ článků, které budou spojeny s jednotlivými protokoly a budou Vám nejen poskytovat podrobné informace o začleněných tréninkových metodách a tom, jak z tréninku vytěžit maximum, ale současně se budou s ohledem na zvolený cíl věnovat:

 • Tréninku (vědecké pozadí, metody, variace, nastavení proměnných).
 • Stravě (diety, stravovací styly, makroživiny, kalorie, genetika, somatotypy).
 • Suplementaci (podrobné popisy suplementů, mechanismus účinku, kvalitní formy, kde je získat, vědecké studie, slevové akce…).
 • Životnímu stylu (zdraví, hormony, teorie, praxe, neurohacking, pracovní výkonnost a další).

Tyto články tak budou doplňovat a rozšiřovat protokoly PERFORMANCE LIFESTYLE.

Asi polovina z nich je přitom včetně vědeckých studií a zdrojů tak, aby uspokojila i nerdy mezi Vámi!

Zatím jsem napsal přes 120 článků a ještě minimálně dalších 100 přibude. Jenom tomuto psaní jsem se věnoval na plný úvazek 4 měsíce v kuse (od ledna do dubna). Jak budete procházet jednotlivými tréninkovými protokoly, budete postupně prostřednictvím článků skládat také střípky skládačky těch nejefektivnějších postupů pro Vámi zvolený cíl. Články jsou tak dobré a poskytují tolik informací, které jsem nikdy souhrnně nepublikoval, že si myslím, že někteří si protokoly nebudou kupovat ani tak kvůli tréninku, jako kvůli nim.

6. Nový systém hodností

Hodnosti členů odboje, které se získávaly s ohledem na počet zakoupených protokolů, měly jeden hlavní problém: Byly k ničemu a nikdo se podle nich neorientoval.

Vzhledem k napojení na pouhý počet zakoupených protokolů vznikaly totiž paradoxní situace, kdy měli někteří klienti zaplacené desítky protokolů a drželi nejvyšší hodnosti, reálně ale odcvičili třeba jeden a půl.

Díky tomu hodnosti nereflektovaly to, co daný klient skutečně odcvičil, které poznatky absorboval a na jaké je úrovni (nehledě na to, že se nepočítaly přednášky, semináře atd.).

A protože neexistoval žádný systém, který by hodnosti evidoval (zpětně už bylo nereálné dohledat platby, které se za ty roky v rámci daného klienta lišily v emailech i jménech) a vše tak bylo postaveno pouze na důvěře, kdy klient uváděl hodnost do předmětu emailu, nedalo se podle nich reálně ani orientovat.

Hodnosti tedy byly dobrým nápadem, který nikdy nebyl správně realizován ani využíván v praxi. I proto jsem se rozhodl pro nový systém PT všem strhnout dosavadní šarže, a tak všichni začínají znovu jako zelenáči.

Hodnosti jsou nyní napojeny na počet odcvičených protokolů, takže už se nestane, že by je někdo získával bez odcvičeného tréninku a adekvátních znalostí (články), je jich více a postupně budou napojeny na různé výhody (včetně doplňkového obsahu a PT předmětů zdarma). Honosit se jimi budete moci také v připravovaných diskuzních fórech (v klientské sekci).

Shrnutí a cena

Nový systém Performance training má nyní podobu webové aplikace, do které se můžete zaregistrovat na plstyle.cz zdarma, a podívat se bez závazků, jak vypadá její prostředí. Také tam najdete pár článků a aktualit a časem doplníme i trénink zdarma na vyzkoušení.

Ve chvíli, kdy se rozhodnete začít podle systému PT cvičit, zaplatíte si vybraný počet měsíců (1-12) a následně si vyberete cíl, kterým chcete začít. Cena za 1 měsíc je 800 kč, tzn. jako 1 hodina s trenérem ve fitku / permanentka do menší posilovny a dostanete za ní:

 • Každý měsíc nový tréninkový plán, pokaždé jiný, zábavný a vyzývavý.
 • Tréninky jsou zpracovány ve formě přehledných tabulek s přesnou definicí jednotlivých tréninkových proměnných (včetně tempa, intenzity, délky odpočinku mezi sériemi a schématem přidávání váhy).
 • Mapování Vašeho progresu, z hlediska odcvičených tréninků i použité váhy.
 • Popis všech použitých cviků včetně videí provedení s reálnými váhami.
 • Vysvětlení použitých tréninkových metod, často včetně podrobných článků, představujících i pozadí jejich vývoje.
 • A jako bonus se Vám každý měsíc odemknou články z oblasti:
 • STRAVOVÁNÍ: Od obecných principů, přes různé styly stravování, až po přesně rozepsané jídelníčky nebo chutné recepty!
 • SUPLEMENTACE: Popis jednotlivých suplementů, včetně vědeckých studií, kvalitních forem a doporučených dávek.
 • ŽIVOTNÍ STYL: Speciální články nad rámec systému, např. z oblasti psychiky, zdraví, hormonů a další.

Jdi do toho naplno, jinak vůbec nezačínej!

Hlavní myšlenka celého hlavního videa (které je v záhlaví tohoto článku), potažmo nového systému Performance training je, že:

„Lidé mají tendence vzhlížet se v nereálných vzorech.
Hrdinu máme přitom ale každý sám v sobě.“

Klienty systému Performance training netvoří geneticky obdaření jedinci, kteří se živí cvičením, ale úplně obyčejní lidé. Lidé jako ty a já!
A právě takové hledáme.
Pokud ti je vlastní snaha být nejlepší verzí sebe sama, překonávat překážky servírované životem a naplnit podstatu v ústech trpce neseného překonávání vlastních limitů. Pak vítej!

Pamatuj ale, že pokud to chceš zkusit, musíš do toho jít naplno, jinak vůbec nezačínej!

Adam Česlík

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..