cirkadiánní rytmus Performance lifestyle

Moje roční cesta k sestavení cirkadiánního protokolu

Od ledna tohoto roku jsem začal dělat věci jinak. Tou první bylo, že jsem se po 2 a půl letech strádání konečně přestěhoval. Bydlel jsem totiž v papírově dokonalém bytě, ale uprostřed kancelářského bloku, mezi stovkou wifi sítí, a konstantně pod světlem z protějších kanceláří, které osvěcovaly mou ložnici po celou noc. 2 a půl roku jsem se cítil na hovno, vstával rozbitý a kompenzoval to suplementy (v jednu chvíli jsem na spaní užíval přes 20 tablet obsahujících 40 doplňků stravy).

Přestěhovat se bylo tím nejlepším rozhodnutím, a byť to stálo majlant a musel jsem vystoupit ze své komfortní zóny, tak už po první noci v novém bytě jsem pochopil, kde byla celou dobu chyba. Ne ve stravě, ne v tréninku, ne v suplementaci, ne v psychikce, ne v hormonech. Byla v narušeném cirkadiánním rytmu.

V podstatě od ledna jsem se začal zajímat o nově se formující vědní obor – cirkadiánní biologii a výzkumy vztahující se k cirkadiánnímu rytmu, stravování podle vnitřních hodin, časování suplementace, optimalizaci světelného prostředí, mitochondrie, dlouhověkost .. bum!

Po stovkách a stovkách hodin, strávených studiem knih, studií, článků a informací. Po postupném zařazování brýlí, filtrů, softwarových aplikací, až k žárovkám a panelům. Od základní synchronizace, až po pokročilý biohacking.

Osvěta o důležitosti cirkadiánního rytmu

Na základě výsledků svého bádání jsem napsal dva hlavní veřejné články (modré světlo v noci a vliv na zdravímodré světlo a vliv na oko), které se snaží stručně a srozumitelně podat tuto problematiku lidem. Každý měsíc platím na zmíněné články reklamu, aby se dostaly k lidem, kteří mají problémy pramenící z narušeného cirkadiánního rytmu.

Problematiku jsem dále zpracoval do více než tuctů infografik, které se objevují na sociálních sítí a předžvýkávají informace tak, aby je každý z desítek tisíc sledujících pochopil.

Dokonce jsem si zaplatil reklamní stranu v Hospodářských novinách, ale místo reklamy jsem tam napsal článek o tom, proč blokovat modré světlo před spaním, aby se tyhle informace dostaly ke všem 250 000 čtenářům.

Tenhle rok jsem udělal pět velkých přednášek, kde jsem tuto osvětu šířil dále.
A v současné době trénuji první generaci trenérů, kteří budou umět optimalizovat cirkadiánní rytmus u svých klientů.

To ale není vše. I když jsem to původně nechtěl dělat (aby to nevypadalo, že na problematiku upozorňuji kvůli výdělku), tak jsem nakonec cítil, že abych mohl toto téma v sobě uzavřít, bude potřeba udělat protokol, který v sobě shrne výsledky našeho rok trvajícího studia, experimentování, zkoušení a manipulování s proměnnými. Rok testování nejen na nás a našich rodinách, ale i studentech, klientech, a Vás!

 

Předobjednávka je se slevou 20% a získáte kapitolu o tom, jak minimalizovat efekt večírků ihned k dispozici.

 

Co obsahuje Cirkadiánní protokol?

Vás proto seznámí s nejnovějšími studiemi (většina 2012 – 2019), které šokujícím způsobem mění naše dosavadní chápání toho, jak funguje naše tělo a zdraví. Seznámí Vás se spoustou informací, které jsem zatím ještě k tomuto tématu nepublikoval, a které Vám vyrazí dech.

Ale hlavně v něm najdete několik set praktických rad, uspořádáných do hlavního cirkadiánního protokolu (24 navazujících kroků ke zlepšení CR + desítky a desítky doplňujících rad), dále do protokolů pro řešení problémových situací (noční, cestování, přítelkyně), optimalizace spánku a snění, protokoly pro cirkadiánní stravování, trénink i suplementaci, a v neposlední řadě také nejnovější gadgety, brýle, technologie, aplikace a hacky pro náruživé biohackery (nebo ty, kdo mají zdravotní obtíže).

 

Kompletní informace o protokolu, a jeho výživném obsahu najdete zde: http://risebyperformance.cz/cr/

Od úplného začátečníka, kterému jsou určeny shrnutí do infografik a vystačí si s několik hlavními body a lehkou změnou životního stylu, až po nejpokročilejší biohackery, kteří se chtějí dožít 100 let v plné síle a kráse, a jsou si proto ochotni postupně osvojit desítky strategií a gadgetů, ba co více využít světlo ve svůj prospěch a hakcnutí zdraví i výkonnosti.

Pamatujte přitom, že každým zakoupením přispíváte ke kvalitě produktu, a umožňujete systému Performance, aby držel krok s nejnovější vědou a technologií, a přinášel Vám praktické informace, ale i nové suplementy a gadgety, které nejsou obvyklé nejen u nás, ale ani ve světě.

Cirkadiánní protokol vychází 6. 11., a do té doby bude platit sleva 20% + ihned dostanete praktickou kapitolu o tom, jak přežít ve zdraví večírky.

Adam Česlík
Cirkadiánní maniak

V období 24.2. – 8.3.2020 sleva 15%. Kód: „biorytmus15“

Jako dárek získáte video-přednášku Na hraně poznání. Pro její přiřazení napište e-mail na adresu jana@risebyperformance.com

CENA: 1000 Kč 850 Kč

ZAKOUPIT PROTOKOL

(protokol se kupuje přes stránky www.plstyle.cz, kde naleznete všechny produkty Performance)

Může se Vám také líbit

1 komentář

  • Odpovědět
    LED
    7.11.2019 at 10:57

    Děkuji za článek

  • Napsat komentář

    Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..