Neurotransmitery a psychika Performance lifestyle

3 ÚROVNĚ NEURO-OPTIMALIZACE

Neuro-optimalizace je část projektu Performance, ve které se zaměřujeme na zlepšení kognitivních schopností (paměť, myšlení), optimalizaci neurotransmiterových systémů (motivace, odpočinek, pracovní výkonnost, empatie) a vyrovnávání neurotypu (zohlednění individuality, pochopení silných a slabých stránek, dostávání se do vlastní síly a maxima potenciálu).

To vše přitom učíme na třech navazujících úrovních, kdy na první člověk ještě nemusí rozumět složitým konceptům, a jen se učí na specifické cíle využívat specifické postupy (např. potřebuji zlepšit paměť při učení na zkoušku). Spolu s tím, jak člověk pracuje na levelu 1 na zdraví svého mozku, tak se rozvíjejí neuronální sítě, a je pak možné začít chápat a rozumět složitější koncepty, jako je optimalizace neurotransmiterových systémů (a učit se v nich uvažovat).

Díky tomu pak lze přejít na druhou úroveň neuro-optimalizace, ve které se člověk obecně učí, jak poznat nerovnováhu v jednom z hlavních neuro systémů, která se může celé měsíce a roky manifestovat jako nespecifické příznaky či problémy (psychické, neuronální, psychosomatické i somatické). A skrze pochopení této problematiky se mu tak otevírají úplně nové dveře, jak uvažovat o sobě, lidech kolem sebe i světu jako celku.

A až je člověk připraven, může přejít na třetí úroveň (level 3) Neuro-optimalizace a vydat se cestou porozumění a studia Performance neurotypů, které pak do hry přidávají finální element genetické individuality. A to jak z pohledu fungování hlavních neuro. systémů, tak v jejich iteraci 3.0 také z pohledu individuality našeho typu osobnosti.

Stanovením a uchopením svého neurotypu, se z prožitku života i sebe sama začne vytrácet velká část nejistoty, a dřívější problémy přisuzované sobě sama, se začnou jevit nově v kontextu nerovnováhy vlastního neurotypu (aneb nemám problém, mám pouze nevyvážený neurotyp). Cesta jeho optimalizace a vyrovnávání (která má spíše podobu dlouhodobé změny životního stylu) je pak cestou nejen zpátky do vlastní síly, ale otevírá možnosti optimalizace výkonu, prožitku a fungování ve světě, které odporují tomu, v jakých mantinelech jste o sobě běžně uvažovali.

Ať už se rozhodnete začít s kteroukoliv úrovní neuro-optimalizace, budeme Vám po ruce. Můžete si vybrat z jednoho ze dvou protokolů (finančně velice přívětivých) nebo komplexního kurzu. Pokud nemáte zkušenosti, doporučuji začít od levelu 1.


ROZDĚLENÍ NEURO-OPTIMALIZACE DLE ÚROVNÍ:

LEVEL 1: První úroveň neuro-optimalizace se týká základního porozumění tomu, jak můžeme ovlivňovat naše každodenní fungování, a řešit specifické problémy na úrovni mozku a psychiky. Na této úrovni není potřeba porozumět složitým pojmům ani komplexním teoriím. Cílem je znát praktické postupy a řešení pro optimalizaci klíčových problematických oblastí.

Protokol pro tuto úroveň: PL: NEUROBOOK (www.plstyle.cz/neurobook) – Obsahuje 15 praktických oblastí pro optimalizaci, včetně těch, které nejsou v tomto protokolu (jako hypoxie, neuro-zánětlivost). Jedná se pro vstup do světa neuro-optimalizace, vhodný pro všechny.

LEVEL 2: Druhá úroveň neuro-optimalizace přináší komplexní pohled na fungování 4 základních neurotransmiterových systémů, které vytvářejí podklad pro fungování mozku a psychiky, a rozhodují o našem prožívání a fungování v okolní realitě.

Východiskem této úrovně je poznat jednotlivé neurotransmiterové systémy (nikoliv pouze neurotransmitery), naučit se v nich v běžném živote uvažovat (např. „Mám dneska málo acetylcholinu, co mohu udělat pro optimalizaci“), a učit se je optimalizovat skrze praktické protokoly.

Protokol pro tuto úroveň: PL: NEURO-OPTIMALIZACE (www.plstyle.cz/neuro2).  

LEVEL 3: Třetí úroveň neuro-optimalizace se týká porozumění vlastní individualitě, z pohledu neuro systémů, ale i typu osobnosti, a to prostřednictvím určení vlastního neurotypu. Na základě toho se pak člověk učí vybírat potraviny, strategie, nootropika a postupy, které jsou pro něj nejvhodnější, respektive mu pomáhají vyrovnávat jeho neurotyp.

Protože se jedná o hodně komplexní úroveň, je jako první dobré projít level 1 a 2, které slouží jako průprava.

Video-kurz + skripta pro tuto úroveň: PERFORMANCE NEUROTYPY 3.0 (www.plviom.cz/neurotypy).


LEVEL 4: Závěrečná úroveň neuro-optimalizace se týká pokročilejšího porozumění individuality a optimalizace z pohledu genetiky a epigenetiky, a je vyučována na Performance univerzitě


Pokud budete mít všechny tři úrovně neuro-optimalizace (tzn. dokoupíte, co Vám chybí), tak získáte titul NEUROMASTER a spolu s tím řadu bonusů. Tím prvním je neveřejná video-přednáška v ceně 1500 Kč zdarma. Jen nám po dosažení titulu napište email s označením neuromaster na info@risebyperformance.com a dořešíme to! 


NEURO VIDEO-ČLÁNKY S PRAKTICKÝMI TIPY!

Rádi bychom vám taky doporučili podívat se na naše nové tematické video-podcasty (15 – 30 minut), které vždy představují vybranou problematiku neuro-optimalizace, a to včetně praktických tipů, rad a zamyšlení, které můžete začít ihned aplikovat v praxi!

NOVÉ VIDEO (28 minut): Co je naším Neurotypem? Aneb poznej sáme sebe

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..