Neurotransmitery a psychika Performance lifestyle

Co je naším neurotypem? Aneb poznej sám sebe

(Neuro-optimalizace level 3)

Třetí úroveň neuro-optimalizace se týká porozumění vlastní individualitě, z pohledu neuro systémů, ale i typu osobnosti, a to prostřednictvím určení vlastního neurotypu. Na základě toho se pak člověk učí vybírat potraviny, strategie, nootropika a postupy, které jsou pro něj nejvhodnější, respektive mu pomáhají vyrovnávat jeho neurotyp.


Co je našim Neurotypem?

Neurotyp rozhoduje o tom, který z neurotransmiterových systémů je u Vás na základě genetického nastavení ten hlavní, který je potřeba posilovat a vyrovnávat. A kde také při nevědomosti nejčastěji vzniká narušení, které se pak projevuje jako specifické problémy u jednotlivých neurotypů.

Pochopením neurotypu člověk pochopí své silné i slabé stránky, a hlavně – porozumíte, jak je pro Vás vhodné uzpůsobit si postupy neuro-optimalizace: Od toho, co je potřeba eliminovat nebo si na to dávat zvýšeně pozor, přes specifické mikronutrienty, které je dobré přijímat, až po individuální nootropika, superlátky a elixíry.

Pokud Vás přitom zajímá pochopení vlastního neurotypu více z pohledu pracovní výkonnosti a optimalizace mozkové neurochemie, tak můžete využít přednášku (+ skripta) Performance neurotypy 2.0 – kde najdete také další kapitoly a témata: Od vývoje dopaminového systému během evoluce, přes využití fotobiomodulace, až po zesilování mozkové bariéry proti toxinům.

Pak ale můžete jít ještě o několik levelů dále, a začít se o neurotyp zajímat z pohledu typu osobnosti. Díky tomu zjistíte, jak můžete své neurotransmitery, ale i myšlenky, emoce a životí prožitek – ovlivňovat specifickými postupy a technikami, a že je to až připojení pohledu Vědomí, které umožňuje podívat se na svůj neurotyp skutečně holisticky.

Tuto perspektivu, spolu s pokročilejšími protokoly, nebo novými tématy (jako je téma falešného neurotypu) najdete ve video-kurzu Performance neurotypy 3.0 LINK NA VIDEO KURZ..  Ten obsahuje úvodní video-přednášky k teorii a praxi určování svého neurotypu (videa + popisy přímo u lekce + skripta), a potom lekce k jednotlivým neurotypům, kde se na ně podíváme pěkně do hloubky.

DOPORUČENÍ:

Protože se jedná o hodně komplexní úroveň, je jako první ideální projít level 1 (neuro-book) a level 2 (neuro-optimalizace), které slouží jako průprava.

ZJISTĚTE VÍCE:


Link na video kurz.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..