Holistický přístup Potraviny

FOOD-HUNTING (moderní lov kvalitních potravin)

Nakupování potravin není nejvíce sexy věcí na světě, a proto to většina lidí řeší zevrubným nákupem v supermarketu. A byť se tam dnes již dají některé potraviny koupit v minimální požadované kvalitě (viz reels před pár dny s pár příklady), tak pokud tam člověk nakupuje, nedosáhne nikdy na optimální poměr kvalita (obsah mikroživin a čistota) vs cena vs ekologie/etika.


Co je to FOOD-HUNTING?

Food-hunting je naše označení pro proces moderního lovu potravin v odpovídající kvalitě, kdy je většinou potřeba obejít více míst, které se specializují na jednotlivé kategorie potravin nebo různé typy farmářských obchodů, trhů a jarmarků, ze kterých si člověk poskládá svůj nákup.

Jaké jsou jeho výhody?

  • To hlavní pro Vás je, že víte přesně co jíte, hlídáte kvalitu, která se odráží na jedné straně ve vyšší nutriční denzitě (vyšší obsah) nebo celkově lepším složením mikronutrientů, a na druhé straně se odráží ve větší čistotě produktů (ideálně bez pesticidů a dalších toxinů ať už na zelenině nebo v mase zvířat).
  • Lov potravin máme v genech a je pro nás přirozené dát více času a energie do toho získat optimální zdroje výživy pro nás či pro potomky.
  • Dostanete maximálně kvalitní suroviny za optimální cenu (kdy jde jít více po finanční stránce nebo po kvalitě).
  • Podpora lokálních farem, farmářů, menších hospodářství a menších podnikatelů (např. i dovážejících kvalitní potraviny z Itálie / Španělska, kdy nejsme ortodoxní zastánci toho, že se musí vše jíst pouze lokálně, byť to je stále většina stravování).
  • Podpora malochovů, volného chovu slepic, správného stravování a starání se o zvířata, stejně jako pěstování ovoce, zeleniny a plodin s minimálním použitím chemie na kvalitní půdě.
  • Dlouhodobě ekonomická podpora celého tohoto sektoru, kdy investujete nejen do zdraví a ekologické udržitelnosti, ale do budoucna podporujete tomuto segmentu růst, rozvíjet se a po dlouhodobém monopolu levných zahraničních potravin tak navracíte sílu lokálnímu hospodářství, které nemusí dělat ústupky ve prospěch minimální ceny.

Performance TIPY pro food-hunting pro členy Patreonu!

V rámci našeho Performance Patreonu (www.patreon.com/performancelifestyle) vyšel právě nový článek, kde Vás naučíme, jak prakticky provádět-foodhunting, a tedy kde shánět jednotlivé potraviny + praktické linky a odkazy na místa, kde je sháníme my. V další části se pak podíváme na konkrétní tipy na to, co v základu nakupovat a v jaké kvalitě.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..