Performance training

TEZE, ANTITEZE a SYNTÉZA mého přístupu k tréninku

Nikdy bych nečekal, že 11 let od vzniku systému Performance budu psát stručnou retrospektivu (věřte mi, že se jedná o hoooodně stručnou verzi) toho, co to vlastně byl systém Performance training (PT), která mi současně bude připadat, jako bych popisoval svůj minulý život. Nicméně, here we go!

„Cvičit jsem začal už velice dávno, první bench-press jsem měl jako teenager doma, a do posilovny jsem začal chodit od 17 let v dobách, kdy to ještě nebylo cool. Díky videím Ronnieho Colemana jsem se dostal od kulturistického tréninku k tomu silovému a v roce 2010 jsem už jako fitness trenér objevil tréninkové metody Ch. Poliquina a Ch. Thibaudeaua, které kompletně změnily můj pohled na trénink.

Další tři roky jsem skrze vlastní praxi, stejně jako trénink klientů, rozvíjel něco, co se v roce 2013 přeměnilo v samostatný tréninkový systém Performance training, ke kterému přibylo také stravování postavené na principech v té době zcela protichůdných proti všemu, co se dělalo v kulturistickém stravování.

A zbytek už je historie 😛 (respektive její první část). Do roku 2018 jsem vydal neuvěřitelných 22 tréninkových protokolů, které pokrývaly všechny části systému PT od sportovního tréninku a funkční hypertrofie, po specializace na vzpírání, silovou gymnastiku, nebo prostě jen bicepsy 😛 Protokoly doplňovaly jak tréninkové semináře, tak přednášky pod taktovkou Performance lifestyle. Cestoval jsem po světě na tréninkové semináře, podílel se na otevření silového centra PPC v Ostravě, a začal vytvářet první doplňky stravy ve spolupráci s tehdy ještě Brainmaxem.


Článek: 10 let se systémem Performance lifestyle (časové osy, jednotlivé projekty, trailery, přednáška zdarma).

V roce 2018 přišlo uvědomění, že nejde do nekonečna vydávat další tréninkové protokoly, a tak jsem se rozhodl pro postupnou tranzici, na jejímž počátku stál roční vývoj tréninkové aplikace Odboj PT (která funguje dodnes) a kam jsem pro jistotu nalil všechno své dosavadní tréninkové know how (v podstatě taková praktická úschovna, abych udělal prostor pro nové informace a toto vědění se neztratilo spolu s tím, jak skončil prodej protokolů).

V roce 2019 došlo ke změně názvu projektu z PT na Performance lifestyle, změnilo se logo a tuto kapitolu jsem pomalu ale jistě uzavřel nejen v rámci své práce a projektů, ale také v rámci mého vlastního tréninku.

Když jsem někdy v květnu 2019 skončil po 9 letech s extrémními performance tréninky, bylo to jako vysvobození pro mé tělo, mysl i duši, které se mohly začít opravovat z roky akumulovaného přepětí. Mohl jsem lépe začít fungovat v běžném životě, věnovat se naplňování své vize pomáhání lidem v rozličných tématech zdraví, a postupně sbírat sílu pro práci na psychické integraci a progres vpřed také z hlediska Vědomí.

Ještě necelý rok jsem pak semi-pravidelně cvičil nové a lehčí formy tréninku (dnes známé jako work-flow), pak přišlo ono nelítostné několikaleté období zavřených fitek, a následně jsem až skoro do konce roku 2023 cvičil průměrně zhruba 1 – 2 x týdně minimalistické tréninky hlavně pro dobrý pocit.

Bylo to přitom období od léta do podzimu 2023, kdy jsem opět dostal chuť vrátit se k tréninku orientovanému na výkonnost, kdy jsem ale věděl, že už to nemůže být pouhý návrat k systému PT, ale něco nového. A jak tomu tak bývá, spolu s tím, jak se vyvíjím já, vyvíjí se také systém Performance lifestyle.“

V rámci Hegelovy dialektiky po každé TEZI (Performance training) a ANTITEZI (zaměření na zdraví, holistický přístup a spiritualitu), přichází SYNTÉZA, neboli propojení teze a antiteze na vyšší vývojové úrovni. A tak po 4,5 letech od ukončení mého vztahu se silovým tréninkem, a opuštění systému PT, přichází nyní SYNTÉZA v podobě návratu k tréninku na nové úrovni, a jeho začlenění do celkového Performance lifestyle v rámci HOLISTICKÉHO PŘÍSTUPU K TRÉNINKU, který bude představen v novém tréninkovém + holistickém protokolu v jednom již v neděli 3. března 2024 v 18 hodin v podobě hlavního launch traileru na Youtube, Instagramu, a hlavně pak vydáním protokolu na plstyle.cz/lifestyle.

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..