Holistický přístup Performance lifestyle

Paul Saladino a Animal based diet: Holistická perspektiva

Reakční videa tohoto typu, v tomto případě na Paula Saladina (světově známého proponenta Animal based stravování), nikdy nejsou myšlena jako kritika, shazování nedej bože hejt. Ale umožňují podívat se nám na jeho, často polarizující, systém stravování v podobě Animal based diet z širší, holistické perspektivy.

A poukázat tak na skryté proměnné, díky kterým sice toto stravování může na Paula Saladina a určitou skupinu lidí (tvořících pak komunitu proponentů Animal based diet) skvěle fungovat (či jim doslova změnit život k lepšímu).Ale proč na druhé straně nelze takové stravování doporučovat jako plošně vhodné pro všechny.

Což pak také vyvolává silně polarizující reakce zbytku společnosti (včetně řady dalších odborníků jako je Peter Attia), což pak ale vede k opačnému kognitivnímu zkreslení, a tedy odmítnutí něčeho, je postaveno na sebe-zkušenosti i vědě, a co má svou efektivitu.

Místo rozdělování na dobré (fungující) a špatné (nefungující) výživové směry, se tak v rámci holistické výživy díváme na stravování v širším kontextu toho individuality, prostředí, a specifických cílů, potřeb a životního stylu.


Adam

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..