Neurotransmitery a psychika Performance lifestyle

Spánková paralýza – 2 teorie vysvětlení proč vzniká a co s ní!


Spánková paralýza z pohledu neurověd i Vědomí:

Divili byste se, jak hodně lidí má v naší společnosti osobní zkušenost se spánkovou paralýzou – od jedné zkušenosti v dětství, až po každodenní noční peklo.

Spánková paralýza je stručně řečeno proces, kdy se člověk probudí ze snu (často neg. nebo silně emočně orientovaného), přičemž ale člověk nemůže pohnout tělem a cítí se jako paralyzován. K tomu se pak přidávají nepříjemné senzorické podněty jako hluk nebo temné výjevy, doprovázené často také somaticky – pocitem tlaku na těle, stahováním z postele, či dokonce bolestí (byť jen hypnagogickou). Takový stav pak přirozeně vede k tomu, že člověk dostane strach, snaží se vší silou uvolnit, a tím se celý proces zhoršuje a upevňuje.

To by přitom ještě nebylo to nejhorší, ale lidé mají u těchto stavů velice často pocity, že nejsou v místnosti sami, a že vidí, slyší nebo jinak vnímají přítomnost „něčeho“ dalšího. Většinou různých negativních entit a démonických bytostí.

Ve videu najdete vysvětlení spánkové paralýzy jak v kontextu neurověd, kdy se jedná často o narušení mozkové biochemie v kontextu nemoci (infekce), intoxikace (drogy nebo něco co uniká do prostředí kde spíte) nebo u citlivějších jedinců třeba i to, že spíte s mobilem u hlavy nebo máte vedle bytu elektrárnu (tedy nenativní pole).

Stejně tak se na ní ale můžeme dívat z pozice Vědomí, a jeho částečné odpojení od těla, kdy zůstane jednou nohou mezi fyzickou realitou (a tělem) a mentální dimenzí (kde probíhá naše snění). V takovém případě bychom o neg. energiích mohli uvažovat i v kontextu hlubinné terapie, stejně jako transpersonální psychologie, což je nad rámec tohoto popisku.

Ve videu jsou přitom zmíněný tři oblasti, na které je potřeba se zaměřit, pokud se Vám paralýzy stávají nějak častěji:

1. Optimalizovat místnost pro spánek či prostředí, kde spíme, a podpořit celkové zdraví a správné fungování mozku = neuro-optimalizace.
2. Srovnat si psychické rozpoložení a snažit se identifikovat možné spouštěče.
3. Ochrana Vědomí – tady v prvé řadě existují techniky jak pracovat přímo během paralýzy, ještě efektivnější ale je – aktivovat své Vědomí tak, aby se do ní vůbec nedostalo nebo jste z ní doslova lusknutím prstu vystoupili.

Pokud se chcete o této praktické problematice dozvědět více, přihlaste se k našemu newsletteru – www.risebyperformance.cz/newsletter, kde pošlu nějaké více praktické tipy, které mají obecně přenos k řešení problémů, které vznikají současně na úrovni mozek / psychika / Vědomí.


NOVÝ NEURO-BOOK

Celkem 15 praktických oblastí pro optimalizaci mozkové biochemie, zdraví mozku, zvýšení kognitivní výkonnosti a velebení psychiky, najdete v našem novém protokolu: Neuro-book!

Navazující články:

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..