Neurotransmitery a psychika Performance lifestyle

JSME OTROKY UMĚLÝCH DOPAMINOVÝCH STIMULŮ?

V tomto video-článku se společně podíváme na důležité téma, které se týká jednoho z hlavních neurotransmiterových systémů – dopaminu.

Dopamin je molekulou motivace a odměny, která sehrála významnou úlohu ve vývoji člověka a celé společnosti. Zatímco v minulosti byl dopamin hlavním hnacím motorem, který urychloval evoluci a pokrok, tak dnes jsme bohužel svědky opačného trendu, kdy nám dopamin mnohdy začíná škodit. V dnešní moderní společnosti proto hovoříme o takzvané dopaminové involuci.

Ve video-článku se dozvíte, jakým způsobem může docházet k tomu, že se lidé stávají dopaminovými otroky a jaké to má dlouhodobé důsledky. Zjistíme proč je významné, a pro dnešní dobu téměř nepostradatelé, začít ve svém životě o dopaminu uvažovat a hlavně, jak ho správně investovat pro získání všech jeho benefitů a předností pro každodenní život a životní spokojenost.


NEURO-OPTIMALIZACE LEVEL 2

Druhá úroveň neuro-optimalizace přináší komplexnější pohled na fungování 4 základních neurotransmiterových systémů, které vytvářejí podklad pro fungování mozku a psychiky, a rozhodují o našem prožívání a fungování v okolní realitě.

Poznáte, jak se projevuje jejich nerovnováha, narušující specificky naše zdraví, a které faktory moderního životního stylu ji způsobují.

Východiskem pak je, naučit se v neurotransmiterech uvažovat, a učit se je optimalizovat skrze praktické protokoly (kombinace potravin, strategií, postupů a nootropik).

Navazující články:

PROTOKOL NEURO-OPTIMALIZACE LEVEL 2:

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..