Neurotransmitery a psychika

JSME OTROKY UMĚLÝCH DOPAMINOVÝCH STIMULŮ? (Neuro-optimalizace level 2)

Žijeme ve světě, ve kterém často podléháme instantnímu uspokojení… A nejen to! Přestože život v moderní společnosti přináší spoustu výhod, nespočet možností a komfort v zajištění základních lidských potřeb, tak stejně jako v každé jiné době, i my musíme čelit určitým výzvám, které na nás mají negativní vliv.

V kontextu tohoto příspěvku se jedná primárně o faktory, jako je zmíněná možnost dosahovat instantního uspokojení bez námahy, zahlcenost informacemi, které se na nás hrnou ze všech stran, působení chronického stresu z moderního způsobu života a řada dalších. Co mají tyto faktory společného?

Narušují fungování mozkové biochemie v čele s hlavními neuro-systémy, mezi které patří v odborných kruzích čím dál více diskutovaný dopaminový systém!

Jeho narušení v důsledku neustáleho působení dopaminových stimulů vede k řadě dnes typickým problémům na úrovni psychiky, počínaje nedostatkem motivace, neschopnosti vykonat změnu, vznikem závislostí nebo taky často depresemi, pocitem vyhoření a sníženou kvalitou života.

Chytne-li se člověk do této pasti, tak bohužel často dochází k narušení sebe-obrazu a chybějícímu nadhledu… Není to totiž on! Ale narušená mozková biochemie!

A právě tato perspektiva je nadějí pro všechny, protože narušenou biochemii mozku můžeme vědomou snahou dostat zpátky do rovnováhy, pomocí procesu Neuro-optimalizace! Ta zahrnuje principy a strategie pro nastavení životního stylu, prostředí, mindsetu, výživy nebo suplementace, dle několika úrovní!


PŘÍSPĚVKY, KTERÉ BY VÁM NEMĚLI UTÉCT!

PŘÍSPĚVEK: PROČ ZVYŠOVAT DOPAMIN NESTAČÍ? – Cílem není zvyšovat dopamin, ale umět s ním hospodařit. V příspěvku najdete grafické znázornění této problematiky. 

REELS: NAUČTE SE PRACOVAT S DECHEM (ZÁKLADNÍ STRATEGIE) – V tomto Reels vás seznámíme s 1. úrovní neuro-optimalizace a základní dechovou technikou. 

PŘÍSPĚVEK: JAK SE PROJEVUJE NARUŠENÍ MOZKOVÉ BIOCHEMIE? – Celá řada běžných problémů (za které lidé často viní sami sebe) tkví v narušení mozkové biochemie. V příspěvku se dozvíte konkrétní příklady. 


NEURO-OPTIMALIZAČNÍ ČLÁNKY (VIDEO-ČLÁNKY)


NOVÉ ČLÁNKY NA PATREONU!

Na našem Performance Patreonu najdete novou Neuro-optimalizační sérii, ve které se věnujeme tématům s praktickým přesahem do každodenního života. Kromě neuro-optimalizační série tam najdete celkem 51 příspěvků napříč tématy Holistického přístupu ke zdraví!

Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..