Performance lifestyle

Jakou cestou v rámci Performance lifestyle se vydat? (Rozcestník)

Dobrý den přátele! Často nám chodí otázky po tom kdy a jaký z našich produktů vybrat, a tak jsme je níže všechny stručně představili, rozdělené do jedné ze základních kategorií.


Všechny naše produkty najdete na stránce www.plstyle.cz na které běží i naše tréninková aplikace. Mějte skvělý den!


Celková optimalizace životního stylu:

HOLISTICKÝ PROTOKOL – Tady je dobré začít

Během 12ti týdnů se naučíte optimalizovat postupně všechny hlavní oblasti svého životního stylu. Od nastavení spánku, přes filtraci vody, výběr potravin, až po nastavení tréninku a pohybové aktivity nebo práci s dechem a mnohé další.

Holistický protokol je skutečně tím nejdůležitějším, co můžete pro sebe na začátku udělat, a stavíme na jeho postupech pak při přidávání dalších protokolů (např. u PL GUT je vhodné mít optimalizovány základy a pak až jet protokoly na střevo).

U každé kapitoly přitom najdete hodně praktických postupů nebo přehledů, nás dlouhodobě ptá spousta lidí: Od určení chronotypu, přes typy brýlí na blokaci červeného světla, výběr vodního filtru nebo vhodných minerálů, až po kvalitu některých základních potravin nebo třeba i, jak určit individuálně vhodné stravování. Ať už jste nováčci nebo po letech vracející se klienti, doporučuji začít zde. Ten protokol je opravdu dobře zpracován a uchopen.

Něco navíc? Bonusem je záznam z přednášky o Performance holistickém přístupu z festivalu Evolution a série doporučení u jednotlivých kapitol, kam dále pokračovat.

Jedním z pilířů Holistického přístupu ke zdraví jsou kvalitní celistvé potravin a právě o jejich důležitosti si můžete přečíst článek: PROČ JE TO KVALITA A NE KVANTITA, KTERÁ BY MĚLA BÝT ZÁKLADEM VAŠEHO STRAVOVÁNÍ?


Protokol PL: Naturae

O level výše nad Holistickým je protokol Naturae. A zatímco ten první Vás ještě vede každý týden za ruku a představuje postupy tak, aby je zvládl zařazovat i úplný začátečník, tak Naturae Vám rovnou nahodí pokročilé protokoly pro optimalizaci ranní a večerní rutiny, stravování, tréninku nebo suplementace.

Stále se jedná o náš nejkomplexněji a nejšířeji zamířený protokol, ve kterém přitom najdete několik témat, které zatím nemáme jinde zpracovány. A to především:

Stravování podle sezóny – To je jednou z největších devizí celého protokolu (a také jeho největší částí), kdy pochopíte nejen základní princip toho, jak prostředí (a změna sezóny) mění vhodný typ stravování, ale také seznamy přesně jaké potraviny kterou sezónu kupovat a jaká jídla z nich připravovat (bonusem jsou dvě Performance kuchařky a 100 repcetů zdarma).

Další devizou je potom sekce TRÉNINK, kde najdete 50 příkladových tréninků (část i s videi), které jsou na rozdíl od naší tréninkové aplikace zaměřeny trochu jiným směrem – jako rychlé a efektivní tréninky na 30 – 40 minut, některé formou Performance training (základní cviky – komplexy), jiné jako HIIT (intervaly), ale pak najdete také sérii tréninků bez vybavení, nebo které můžete s minimalistickým vybavením provádět venku.


Optimalizace zdraví

Cirkadiánní protokol

Věda o cirkadiánním rytmu a jeho napojení na světlo, jídlo a další faktory je sice extrémně mladá, o to důležitější jsou ale její závěry, které nám ukazují, že chronicky narušený cirkadiánní rytmus (jako ho má většina lidí žijících v moderí společnosti), stejně jako snížený melatonin, jsouu podkladem pro vznik jakéhokoliv zdravotního problému, včetně civilizačních onemocnění či rakoviny.

Zatímco v Holistickém protokolu či protokolu Naturae, jsme se věnovali cirkadiánnímu rytmu více obecně s přesahem do základní praxe, tak zde se cirkadiánnímu rytmu a světlu věnujeme v celé jeho komplexnosti.

Dozvíte se zde v obsáhle teoretické části, jakým způsobem náš cirkadiánní systém funguje a jak s ním efektivně pracovat, aby fungovat optimálně a s ním veškeré tělesné systémy, které jsou na něj napojeny. Protokol přitom není jen o světle, ale taky o každodenních návycích, které taktéž cirkadiánní systém ovlivňují, ať už jde o dobu tréninku, suplementaci a další.

Protokol, včetně více informací o jeho rozsahu najdete pod tlačítkem níže.


Přednáška: Cirkadiánní biologie

Pro ty, kteří neradi čtou, je tady téma cirkadiánního rytmu, z perspektivou do přímé praxe, zpracováno i ve formě přednášky. V jejím rámci se podíváme prakticky na optimalizaci světla ráno, během dne i večer, zdraví očí, syndrom toxicity modrého světla a řadu dalších praktických postupů a témat.

Na našem blogu najdete o Cirkadiánním rytmu taky pár článků, kterými si můžete buďto osvěžit nebo doplnit znalosti na toto téma. Jedním z nich je například článek: UMĚLÉ OSVĚTLENÍ V NOCI (ALAN) A JEHO NEGATIVNÍ VLIV NA ZDRAVÍ


PL GUT protokol

Mezi nejběžnější problémy, které s klienty řešíme, patří právě narušené trávení a snížené zdraví trávicí soustavy (GIT), což nás po letech vedlo k vytvoření základního protokolu jejich optimalizace, který je vhodný tak nějak pro všechny.

Ten se tentokrát vydává cestou přímé optimalizace (bez obsáhle teorie, která je tentokrát vysvětlena u každé kapitoly na pár stránkách), s tím, že během 4 – 8 týdnu se ve svém životním stylu zaměříte na základní eliminaci nejproblematičtějších zdrojů potravin a zařazení návyků, potravin a doplňujících strategií pro podporu celého řetězce GIT – tedy zvyšování trávící kapacity, podporu integrity střevní bariéry, velebení mikrobiomu a podporu vylučování.

Protokol je vhodný, jak pro ty, kteří jen chtějí své zdraví na této úrovni posílit, tak pro ty, kteří se potýkají s dílčími a stále vracejícími problémy na úrovni trávení, nebo jinde v těle. Protokol je navíc konstruován tak, aby byl aplikovatelný 1 – 2x ročně, s tím, že z něj pokaždé vytěžíte benefity umožňující žít, v kontextu výběru potravin, více benevolentněji.


Protokol: Nemoc začíná ve střevech

Kniha Nemoc začíná ve střevech Vám na 240 stranách a 450 studiích ukáže nejprve, jak souvisí střevní bariéra a mikrobiom z celkovým zdravím.

A následně si představíme praktické protokoly pro potravinové intolerance, senzitivity, leaky gut, diagnostiku, autoimunitní problémy a nemoci.

Součástí je i 90 minut video-přednášek.

Pokud se chcete o důležitosti našeho trávení pro zdraví celého našeho těla a jeho hlavních systémů dozvědět více, tak doporučujeme jeden z našich novým video-článku: JAK JE NARUŠENÉ TRÁVENÍ A ZDRAVÍ GIT SPOJENO S PROBLÉMY JINDE V TĚLE? (VIDEO-PODCAST #4)


Video-kurz: Imunita – Holistický přístup ke zvyšování imunity a boji s patogeny.

Náš první video-kurz: Imunita – Holistický přístup ke zvyšování imunity a boji s patogeny, vůbec poprvé představuje Holistickou perspektivu optimalizace a podpory imunitního systému ve formě edukačních video-lekcí s celkovým rozsahem 5,5 hodiny.

V rámci tohoto video-kurzu se dozvíte, jakým způsobem naše komplexní imunita funguje, jakým způsobem ji může, jak pozitivně, tak negativně ovlivňovat náš životní styl a prostředí, kterým se obklopujeme a současně, jak můžete pomocí 4 různých praktických protokolů (prevence, radiální zdraví, infekční choroby, akutní nemoc) svou imunitu podporovat s využitím life-stylových strategií a využitím superlátek.

Cílem tohoto kurzu je pochopení a osvojení si postupů, které vás dovedou k uvědomění, že vy sami jste páni svého imunitního systému a je jen na vás, zdali bude imunita vašim oddaným společníkem pro neprůstřelnou obranu vašeho zdraví.

Imunitní protokol

Součástí video-kurzu je samostatný Imunitní protokol (80 stran), který celý video-kurz doplňuje o další informace + celé kapitoly.

Součástí edukace jsou odkazy na vědecké studie, shrnující tabulky praktických protokolů, odkazy na doporučené produkty a mnoho dalšího!

Ve video-článku: PROPOJENÍ IMUNITY, CIRKADIÁNNÍHO RYTMU A VYUŽITÍ SUPERLÁTEK, se dozvíte, jak v Performance Lifestyle propojujeme různé kontexty a přístupy do vyššího celku pro efektivnější podporu daného systému – zde imunity.


Performance training

Jednou z dalších cest, kterou se v rámci systému Performance můžete vydat, je cestou tréninku a zvyšování fyzické výkonnosti, přeměny postupy či zvyšování síly.

Pokud hledáte způsoby, jak najít v tréninku opět zábavu, chcete překonat táhlou stagnaci nebo jen potřebujete nový impulz k tomu, abyste začali opět cvičit, tak pevně věříme, že u nás najdete co potřebujete.

Tréninková aplikace ODBOJ-PT

Doposud největší projekt systému Performance je tréninková aplikace ODBOJ-PT, která umožnila veškeré nasbírané KNOW-HOW od světových trenérských kapacit shromáždit na jedno místo a rozdělit jej do několika kategorií – specializací.

Ať už je vašim cílem budovat svalovou hmotu (spec. Hypertrophy), spalovat tuk (spec. Fat burning), zvyšovat maximální sílu (spec. Maximal Strength) nebo budovat maximální výkonnost (spec. Maximal Performacne), tak v ODBOJI najdete pro každou specializaci celkem 12 tréninkových na sebe navazujících fázi (12 měsíců tréninku!).

V rámci měsíčního členství se vám odemkne jedna tréninková fáze ve zvolené specializaci (tu můžete každý měsíc měnit), ke které kromě rozpisu tréninku a databáze video-nahrávek cviků, najdete každý měsíc nové edukační články, možnost zapisovat si váhy a mapovat progres či systém hodností po kterém můžete měsíc od měsíce šplhat nahoru a získat tím různé slevy a bonusy.

Hledáte-li nekončící zábavu, nový impulz a pořádnou výzvu, tak nyní máte možnost vyzkoušet členství v ODBOJI za zvýhodněnou cenu!

Více o samotném tréninkovém systému a příkladový trénink dle specializace: Maximal Strength, najdete v článku: JAK VYPADÁ VYUŽITÍ TEMPA V SILOVÉM TRÉNINKU? (VIDEO-TRÉNINK).


Performance Somatotypy

Zohlednění individuálního nastavení těla v rámci tréninku pro přeměnu postavy, je jedním z důležitých faktorů ovlivňující míru vašeho progresu / stagnace.

Proto by nikdy neměl mít trénink stejnou podobu pro člověka s vysokým % tukové tkáně, jako u člověka s nízkým % tukové tkáně a vysokým podílem svalové hmoty.

Přesně to zohledňují protokoly dle Performance Somatotypů, v rámci kterých Vás čeká rozpis tréninku na 12 týdnu, dle toho, jak skutečně potřebujete trénovat pro dosažení výsledku.

O tom, jakou roli hraje individuální nastavení našeho těla ve výběru stravování a tréninku, najdete v článku: PROČ BY SE MĚLO STRAVOVÁNÍ A TRÉNINK LIŠIT PODLE % TĚLESNÉHO TUKU?


Neuro-optimalizace

Jedním z velkých témat a odvětví systému Performance Lifestyle je podpora zdraví a výkonnosti našeho mozku, čemuž se přímo věnujeme v našich specializovaných kurzech / přednáškách, či nepřímo v protokolech pro Holistickou podporu našeho zdraví.

Jak jistě víte, zdraví a kondice našeho mozku se zásadně podílí na kvalitě prožívání našeho života a je proto více než důležité, znát základní i pokročilé proměnné pro jeho podporu a regeneraci.

Performance Neurotypy 3.0

Video-kurz Performance Neurotypy 3.0 je pozvánkou na spanilou cestu vedoucí k pochopení vlastní individuality v kontextu nastavení mozkové biochemie. Právě toto nastavení se manifestuje ve skutečnosti, že jako lidé máme jiné potřeby, jiné charakterové vlastnosti, jiné preference či dokonce jiné vnímání svého vnitřního světa a vnitřní interpretaci světa vnějšího.

To celé a mnohem více je dáno komplexním balíčkem, který v naší terminologii nazýváme Performance Neurotyp, jehož pochopením můžete efektivně zjistit a porozumět svým silným či slabým stránkám a hlavně, jak sami se sebou dlouhodobě a udržitelně pracovat pro podporu zdraví, životní spokojenosti a rozvíjení svého pravého potenciálu.

Více o samotném kurzu a jeho náplni najdete pod tlačítkem níže nebo v přiloženém traileru.


Přednáška: Performance Neurotypy 2.0

Teorie Performance Neurotypů se vyvíjela řadu let, kdy první představení veřejnosti proběhlo na přednášce: Neurotyping – poznej sám sebe, o rok později v aktualizované verzi s novými poznatky na přednášce: Performance Neurotypy 2.0.

Jste-li klienty posledních Neurotypů, tak si v rámci této slevové akce můžete své znalosti doplnit z předchozí generace Neurotypů 2.0, kdy se v přednášce dostalo na řadu jiných a doplňujících témat, jako je například mozková bariéra, dopamin a dopaminový systém, superlátky a další.

Součástí video-přednášky jsou doplňující skripta.

Pro zájemce, kteří nemají s Performance Neurotypy žádnou zkušenost, nabízíme možnost za zvýhodněnou cenu zakoupit všechny tři generace Neurotypů, tedy včetně dnes již nenabízené přednášky: Neurotyping – poznej sám sebe.


Dopaminový systém – vymanění z Matrixu dopaminové doby

Dopaminový systém se podílel na evoluci homo sapiens a později i raketovém vývoji lidské rasy, kultury, společnosti, nebo třeba i industriální revoluci.

A zatímco dříve nás posouval vpřed, dnes se díky němu lidé stávají otroky na vnějších substancíh a stimulech, které ale nevedou k adaptaci.

Na této přednášce se dozvíte vše o tom, jak restartovat svůj dopaminový systém, vyčistit receptory, a začít opět hledat vnitřní motivaci.

Neuro-optimalizace, to je zkrátka naše a proto na toto téma najdete veřejně řadu doplňujícího obsahu, jako je například náš nedávný video-článek: JAK ZLEPŠIT ČINNOST MOZKU, PAMĚŤ, MYŠLENÍ A KOGNICI? (VIDEO-PODCAST #3)


Spiritualita a Vědomí

V minulém roce jsme se naplno začali věnovat oblasti, která v rámci Performance Lifestyle stále vždy trochu na samostatné koleji a propisovala se do naší práce jen velice poskromnu.

Jedná se přitom o zcela nepostradatelnou část skládačky v rámci celkové optimalizace a velebení životní spokojenosti, životního poslání, životní energie a dokonce i zdraví.

Téma návratu ztracené Spirituality a opětovného získání vztahu se svým Vědomím, tak přineslo v našem systému novou perspektivu práce se sebou sama, na jejímž základě vyšel jeden z našich největších projektů video-kurz Supernatural, video-kurz Fragmenty Já či série přednášek Spiritualita a Vědomí.

Video-kurz Supernatural

Video-kurz Supernatural je jedním z našich největších projektů, který se vydává směrem revitalizace těla, mysli, ale hlavně našeho Vědomí.

V rámci tohoto kurzu se během 12 týdnu postupně naučíte ovládat meditační a dechové techniky, práci s mozkovými vlnami, budete se učit zbavovat se závislostí a podvědomých programů. To vše a mnohem více je přitom dávkováno postupně každý jeden týden, v rámci kterého se vám odemkne výuková video-lekce, doplňující praktická videa a shrnující skripta s informacemi, na co se daný týden soustředit a jaké vás čekají úkoly.

Tento kurz je vhodný, pro všechny kteří hledají ve svém životě něco nového, stagnují či se potýkají s osobní krizí. Současně z něj ale budou těžit i dlouhodobí klienti, kteří již mají optimalizované základy ve vnějším světě a doposud nezačali vykonávat práci v tom světě vnitřním, která je mnohdy limitujícím faktorem pro další posun vpřed.

Více informací o kurzu si můžete přečíst v samostatném článku na blogu: HOLISTICKÝ PROGRAM NA 12 TÝDNŮ PRO INTEGRACI TĚLA, MYSLI A VĚDOMÍ nebo pod tlačítkem níže.


Video-kurz: Fragmenty Já

Video-kurz Fragmenty Já se specializuje na práci s osobním nevědomím, ve kterém jsou ukryté nezpracovaná témata, emoce, vnitřní konflikty a traumata, ke kterým nemáme běžně v každodenním životě přístup.

Po letitých zkušenostech se studenty Performance Univerzity, tak konečně přišel čas tuto část práce na sobě samém představit i širší veřejnosti v rámci tohoto kurzu.

Náplní tohoto kurzu jsou na jedné straně edukační bloky, týkající se vysvětlení a uchopení mapy našeho vědomí, podvědomí a nevědomí a toho, jak mohou vznikat fragmenty našeho Já. V praktické části kurzu si osvojíte praktické vedené postupy, jak se do svého nevědomí můžete bezpečně vypravovat a vykonávat tam potřebnou práci týkající se rozpomenutí si, pochopení tématu a jeho následné integrace.


Přednáška: Stoupání po úrovních Vědomí

Tato přednáška přináší extrémně důležitou perspektivu zkoumání úrovně vlastního Vědomí, která rozhoduje nejen o tom, proč lidem jdou/nejdou meditace a spirituální praxe, ale o celkovém vnímání okolního světa a prožívání života.

V přednášce se věnujeme tématům, jako je testování pravdy, negativním faktorům, které ovlivňují (uzavírají / snižují) naše Vědomí, jak na sobě v tomto kontextu dlouhodobě pracovat, jak vypadá mapa úrovní Vědomí a mnohem více.

Chcete-li se v této oblasti vzdělávat dále, tak doporučuji si poslechnout náš video-článek: JAK FUNGUJE NAŠE EGO A NEVĚDOMÍ? (VIDEO-PODCAST) nebo si poslechnout naše Podcasty ze série: Supernatural Podcast.


Pro pokročilé: Mitochondrie a kvantová biologie

Video-kurz: Bioregenesis

Video-kurz Bioregenesis je naší srdcovou záležitostí, protože jsme se zde věnovali námi velice oblíbeným a roky studovaným tématům, které se týkají zdraví na té nejnižší úrovni – na úrovni mitochondrií.

Zatímco je pro širší veřejnost stále těžké připustit, že něco jako světlo může zásadně ovlivňovat naše zdraví, tak v tomto video-kurzu jdeme daleko dál a daleko hlouběji, až na úroveň takzvané kvantové biologie. To je taky důvodem PROČ, je tento kurz v kategorii pro pokročilé nebo fajnšmekry, kteří to s námi táhnou už nějakou dobu a prahnou po dalších a pokročilejších informacích.

Tento kurz je rozdělen do 7 na sebe navazujících lekcí, které vám postupně vysvětlí principy, postupy a fenomény, které se propisují na kvantovou úroveň naší biologie, kdy jejich pochopením a začleněním do svého života, můžete nastartovat proces BIOREGENERACE a podpory životní energie a zpomalování stárnutí.

Pokud Vás toto téma zaujalo, tak si můžete na našem blogu přečíst článek: ZDRAVÍ MITOCHONDRIÍ JAKO KLÍČ K VLASTNÍ DLOUHOVĚKOSTI?, který Vám doplní další užitečné informace.


Může se Vám také líbit

Žádné komentáře

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..